• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

bemoste takken

salci

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Annak idején egy nano val kezdtem pályafutásom "Salci 25 ös növényese címmel" még Nigro blogján talán még fennt van, de ez már a múlt.
Jött egy ötlet, valaki hordót vett és azzal oldotta meg a szűrést, gondlotam proci megoldására hátha az jobb és meg is csináltam majdnem hasonló lett, ezzel a szűrés téma megoldva.
A co2 2Kg palackról megy papillon reduktorral és aquamedic szeleppel mindezt egy digit kapcs óra hajtja. A beloldást egy aquael mini csinálta, most egy Eheim 2213 külső szűrő lefolyó ágába injektálom a co2-t, így oldódik a co lassal 1 hónapja és nincsenek végre zavaró bubik.
A világítás 2x24 watt Osram lumilux 880, 8000 Kelvin-nel 60 literre, amiből lejön 20 liter talaj, így netto 40 literre világítok 48 wattal, igaz csak 11-20 ig megy, így jött ki a 3 wpg szabály.
A növény amit ültettem az Cuba egyenlőre majd a hátsó régióban lesz valami HM-hez hasonló.
Tápozás Micro macro porokból keverve illetve mikromax higítva + Folyékony Co2 Káliummal.
Sera Nitrivec baktériumkultúra nagyon sokat segít gyakorlatilag nincs algám, nem is volt igaz hogy 1 évig ment a szűrő egy sima társas akiban ahol volt ideje beérni a lebontó baciknak.

http://flic.kr/p/9rgkeg
 
Re: Salci 60X35X30 Növényese


Ahogy látszik mangroove gyökér lesz a központban, harisnyába töltött közepes szemcsenagyságú dekorkavics az aljzat emeléséhez kellett csak a hátlapnál
 
Re: Salci 60X35X30 Növényese

Így lesz jó ;)

5369857333_625836e111.jpg
 
Re: Salci 60X35X30 Növényese


Majd az Aquacleer növénytalajjal, állítólag könnyen gyökerezhet benne minden féle növény az alakja miatt. Ebből 10 liter került be.
 
Re: Salci 60X35X30 Növényese


Itt már félig beültetve HC val
Az anubias nem lesz az akiban csak még nem volt szívem kidobni.
A valisneriarol ne is beszéljünk ami már a lefolyóval vetekszik
 
Re: Salci 60X35X30 Növényese



Ez az ominózus szűrő 80 cm magas, összesen 11 liter szűrőanyag van benne ebből 3 liter siporax a többi T20 szivacs és egy réteg perlon, egy medence szűrő pumpájával megy 2100 L/H 60 watt fogyasztással terhelve 1 hónap üzem után 510L/H mértem ami 9x megforgatás kb.

 
Re: Salci 60X35X30 Növényese



Egy tő hc 14-15 részre szedtem szét össz 4 tövet vettem.




Akril befolyó- kifolyó...




Beindult a folyékony co2 hatására mig nem adagoltam addig semmi.



Itt az aqua el mini aminek a rotojra darálja szét a bubiket amit egy porlasztokővel elötte még jobban szét porlasztottam
 
Re: Salci 60X35X30 Növényese

Szia!
Jó lesz ez, bár nekem egy kicsit túl szimmetrikus.
A rotornak jót fog tenni, ha telibe kapja a CO2-t? Nem fog levegősödni a dolog?
 
Re: Salci 60X35X30 Növényese

Tetszetős kezdet, bár tényleg nagyon szimmetrikusra sikeredett.
Talán, ha a két dombra eltérő magasságú növényeket tennél, akkor lehetne egy kicsit oldani ezt a mesterkéltséget.

Az anubiast meg ki ne dobjad!
Ha tényleg nem kell, akkor én szívesen átvenném!
(Természetesen nem ingyen kérném!)

Kíváncsian várom a folytatást!
 
Re: Salci 60X35X30 Növényese

Szia!

Ha a rotor co2-t kap akkor nem fog levegősödni :) mert víz alatt van, max co2 gyűlhet fel ott de az sem baj, nemsokára ki fogom venni és a külső szűrő rotorja kapja majd a co2-t igy esztétikailag jobban járok.
Igaz azt nem is figyeltem hogy szimmetrikus lett, remélem azért nem lesz rossz
 
Re: Salci 60X35X30 Növényese

Igen zavaró ez a szimmetria dolog, ha valakinek van jó ötlete hogyan tehetném látványosabbá, szétszedés nélkül, az írja meg vélemyényét, ja és van pár kiszárított megtisztított fűzfaágam azzal lehetne e valamit kezdeni ? Meg rengeteg jávai mohám...



Pár kép a jelenlegi állapotról egy kompakt géppel ami talán jobb képeket csinál mint az előző mobilosak.

 
Re: Salci 60X35X30 Növényese

Szerintem nem feltétlenül baj ez a szimmetria,jól néznek ki a fák! :) Esetleg az egyik oldalt kihangsúlyozhatod az ágakkal.A 2 fa között szerintem nagyon jól mutatna egy pogostemon helferi mező!Sok sikert,várjuk a képeket! ;)
 
Re: Salci 60X35X30 Növényese





Egy garnélás akiból szedtem a mohát mert nagyon elburjánzott és már nem láttam semmit az akiból, de így is megvan még a fele.
Az akiról holnap teszek fel képet, valami nem mobilosat.
 
Re: Salci 60X35X30 Növényese

Szia,
A szimmetria dologgal kapcsolatban,én a két középre helyezett fa egyikére mohát tennék,a másikat pedíg úgy hagynám ahogy van,ha jól benövi az egyik oldalt,talán nem tűnne anyira szimmetrikusnak. ;)
Bár én személy szerint a drasztikusabb megoldást választanám,mégpedíg kézzel egyszerűen eltolnám a két fát valamelyik oldalra,de ezt csak te tudhatod,hogy megvalósítható-e. ;)
A növények még nem burjánzottak el,még nem késő!
 
Re: Salci 60X35X30 Növényese

snoop85 said:
Szia,
A szimmetria dologgal kapcsolatban,én a két középre helyezett fa egyikére mohát tennék,a másikat pedíg úgy hagynám ahogy van,ha jól benövi az egyik oldalt,talán nem tűnne anyira szimmetrikusnak. ;)
Bár én személy szerint a drasztikusabb megoldást választanám,mégpedíg kézzel egyszerűen eltolnám a két fát valamelyik oldalra,de ezt csak te tudhatod,hogy megvalósítható-e. ;)
A növények még nem burjánzottak el,még nem késő!
Igen gondoltam erre, csak le vannak horgonyozva a mangroove gyökerek ha jol tudom az első képeken látszik is, meg is valósult amit mondtál :) a mohával kapcsolatban, az egyikre tettem a másikat pedig úgyhagytam, teszek fel képet
 
Re: Salci 60X35X30 Növényese

A bal oldali fának a felső hosszú ágából le lehetne vágni, esetleg törni, de ahhoz újra ki kellene venni.....
Én a 7végén vágtam szét egy nagy darab fámat, mert más lett az elképzelés. Persze szárazon. :)
 
Re: Salci 60X35X30 Növényese

Gondoltuk hogy nem kotorásztál az akiban a láncfűrésszel :D
 
Re: Salci 60X35X30 Növényese

Időközben a fűzfa ágak bekerültek a rákötözött jávai mohával. Eltelt egy kis idő és bár ígértem egy képet az így kialakult scape-el mégsem tettem fel mert egy kis helyen BGA alga lett jelen, pontosabban a fűzfaág mohával borított részén. Az okát pontosan tudom, alacsony flow a moha körül és elfogyott makro tápanyag, mondanom sem kell gondolhatjátok hogy szabályszerű volt a megjelenése.

Kapott egy Tom Barr féle háromnapos Black-out kúrát, kicsit féltem ettől, hogy fogja vajon a HC cuba túlélni, meglepetés volt.
Tápanyag, fény, Co nélkül ugyanolyan tempóban nőtt mint idáig :clap:
Kapott egy 50% vízcserét, majd visszatápoztam és bedugtam a co2 mágnesszelepét a konnektorba.

Pár beígért kép:




 
Re: Salci 60X35X30 Növényese

A világításról még annyit hogy ezidáig 4200 kelvinnel világítottam, lehet ez látszik is a régi képeken, most 8000 kelvinnel megy 2x24 watt 60 literre
11-től - 20-ig világítok.
 
Back
Oldal tetejére