• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Belső szűrő eltávolitása

orszk

Nézelődő
Sziasztok!Most készítem 300 literes növényes akváriumomat.
Akvárium típusa:JUWEL 300, amihez a gyártó belső szűrőt is küldött felragasztva.
A ragasztás: szilikon(8 helyen van megfogatva az üveghez)
Ezt a szűrőt szeretném eltávolítani.
Kérem segítségeteket.
 
Csináltam pont ilyet anno egy Juwel akinál - egy vékony, jól vágó késsel benyúltam a műanyag szűrőház és üveg közé, kettévágtam hosszában "reszelő mozdulatokkal" a szilikont, majd az üvegen maradt szilikonfoltot óvatosan az üveggel párhuzamosan tartott késsel a megkarcolása nélkül levakartam. Olyan lett, mintha ott sem lett volna. Látjátok, a belső szűrő eltávolítása miatt DIY-ztem. ;) :D Najó, ez nem DIY, ez észheztérés... ;)
 
Vékony késnek ajánlanám, a PVC daraboló vagy más néven, SNICCER...
sniccer.png

Hajrá csapj ketté a szűrő és az akvád között... De csak finoman ;)
 
Javaslom, hogy a sniccernek ne az élével próbálkozz, hanem a "hegyével", óvatosan előre tologatva. Ha tompul, pattints le egy darabot, az új "hegyének" az éle ismét megfelelő lesz.
 
Csináltam pont ilyet anno egy Juwel akinál - egy vékony, jól vágó késsel benyúltam a műanyag szűrőház és üveg közé, kettévágtam hosszában "reszelő mozdulatokkal" a szilikont, majd az üvegen maradt szilikonfoltot óvatosan az üveggel párhuzamosan tartott késsel a megkarcolása nélkül levakartam. Olyan lett, mintha ott sem lett volna. Látjátok, a belső szűrő eltávolítása miatt DIY-ztem. ;) :D Najó, ez nem DIY, ez észheztérés... ;)
En most vagyok ebben a szituban.Vasärnap kioperalom az akibol a belsö szüröt.nekem is juwel van.20 napja megy a külsö szürövel közösen.az aki takaritasal ,vizcserevel egybekötöt müvelet lesz.eleg ha leszivok 50% vizet es kivägoma szüröt.nem nagyon akarom kikapni a növenyeket meg a halakat.szerinted??elöre is köszi.
 
Ha ügyes vagy nem kell kiszedni semmit az akiból. De előtte a belsőszűrőből szedd ki a szivacsot, hogy ne menjen vissza az akiba a kosz ;)
 
En most vagyok ebben a szituban.Vasärnap kioperalom az akibol a belsö szüröt.nekem is juwel van.

Nem tudom sikerült-e a müvelet, de ha még nem, akkor egy tip, - illetve mindenki másnak, aki hasonló feladattal küzd! Én anno egy olcsó elektromos gitárhúrt (acél) használtam a feladatra! Sztem a legvékonyabbat. Befüzni a szilikon tappancsokhoz igazi türelemjáték ugyan, illetve érdemes száraznak lennie az üveg és a szüröház közének (különben nem tudod betolni a vékony húrt, feltapad az üvegre...). De ha egyszer befüzted, akkor megy mint az ágyba sz..rás! Abszolút karcolásmentesen leget átvágni a szilikont, majd amikor kint van már a ház, akkor kényelmesen és óvatosan egy hagyományos pengével lehúzod a maradékot, ha esetleg maradt valami!

Üdv: Robi
 
Én üvegről vízkő eltávolítására egy konyhai eszközt használok.
A kerámialapos tűzhelyekhez lehet venni ilyen tisztítópengét.
Kis spakniszerű izé, amiben egy erős acélpenge van.
Illetve van egy eltolható védőlapja is, így nem nyes szét semmit ha nem használja az ember.

Alapvetően ésszel kell használni, mert a sarka simán karcolja az üveget, de merőlegesen tartva jól lehoz mindent az üvegről.

Ilyen van nekem. Valamelyik hiperben láttam nemrég 7-800 JMF-ért.
 
Erre a JMF-re kellett egy kis idő, hogy rájöjjek mi ez. De tetszik :)
 
Back
Oldal tetejére