• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Becsobbantam :)

Múlt szerdán futtattam egy szervizt, a csövek, de főként a szűrő eszetlen mennyiségű mocskot tartalmaztak, SOKKAL jobb áramlásom van azóta. Perlont is cseréltem.

Nyestem növényeket is, az anubias és a stau algás leveleit lenyírtam, a valisneria 100-120(!) centis leveleit letépkedtem.

Igyekszem fotót is felrakni, csak manapság munka és tánctanítás mellett jottányi időm sincs.

Jelenlegi örömök:
  • A HM gyönyörű és terjed, mint a gomba, a cserkók imádják.
  • A régi pogok is erőtől duzzadnak, az újak kezdenek magukra találni.
  • A valisneria behálóz mindent hátul, kordában kell tartani, de amíg ilyen egészséges, addig nem bánom.
  • A stemek határozottan elkezdtek bokrosodni.
Jelenlegi bajok:
  • 1 kivételével az összes oto-m elhullott, csíkteszt szerint 50ppm NO3 volt, azóta nem adagolok makrót, csak Profito és Carbo 5-5ml. Tervben van egy JBL cseppteszt csomag beszerzése...
  • Újra megjelent a surface scum, hétvégén skimmer-t kell takarítanom.
  • A saggitaria nem akar fejlődni, megállt a növekedésben, pedig kap fényt bőven.
  • Az ibolyák ledominálják a többi pontylazacot, ez odáig fajult, hogy az egyik vörösfejűt az aki előtt találtam meg a földön kiszáradva. Egyre gyakrabban látom őket aggresszívan kergetni a neonokat és a hemiket. Eladók, de lassan már ott tartok, hogy ingyen is elviheti valaki a 9 db-os csapatot. Tanulság: 3 pontylazac faj túl sok.
  • Teljesen bealgásodott az eddig gyönyörű staum. Zöld pont mindenütt. A nyírás óta az eddig egészséges leveleken jelent meg nagy mennyiségben, jönnek a friss hajtások, de félek, így ki fog pusztulni.
Zöld pont ellen mit tudok még tenni a makró csökkentés mellett?
 
Sikerült túladni az ibolyalazacokon, egyben meglátogatott @Pecás és @Evereka kolléga egy gyors szakmai konzultációval egybe kötve.

Egyből nyugisabb lett a légkör, a hemik ismét együtt úsznak és a neonok is bátrabbak, végre mindenki beússza az egész akit, nem csak az alsó harmadot, ahova eddig kényszerítették őket az ibolyák.

Elgondolkodtató volt Pecás megjegyzése, hogy adagoljak külön foszfátot zöld pont ellen. Még van egy kevés Macro-m, utána lehet, EL Fosfo-t fogok használni.

Jövő héten érkezik az utánpótlás, a terv +12 hemi, +7-8 oto és amano a megnövekedett algamennyiség ellen.
 
Elgondolkodtató volt Pecás megjegyzése, hogy adagoljak külön foszfátot zöld pont ellen. Még van egy kevés Macro-m, utána lehet, EL Fosfo-t fogok használni.
A foszfátot a macro mellett gondoltam adagolni, feltéve, hogy nincs meg az 1-2 mg/l közti kívánatos szinted. (amit beszéltünk, hogy a JBL teszten a sötétkék tartomány), illetve amit szintén beszéltünk, hogy a világítás és tápozás paramétereit drasztikusan ne csökkentsd, hanem a helyi carbo-s kezelést csináld türelmesen és úgy, mint nálam eredményre kell vezessen.;)
 
Amit még én is hozzáfűznék ,hogy ne Fosfot használj ,hanem inkább keverj ki po4 porból oldatot.Sokkal jobb és előbb lesz hatása.
 
Hol lehet ilyen port beszerezni? RO vízzel kell kikeverni? Vagy jó a csap is?
http://www.greenaqua.hu/hu/kalium-foszfat-kh2po4-200g.html
Ha jól emlékszem, akkor a JBL teszt kanalának a nagyobbik felével kell 20 kanál 500 ml RO vízbe.
Mindenesetre én így kevertem be és 80 literbe napi 5 ml oldattal ( a4-4 ml mic/mac mellett) a kívánatos tartományban van a PO4 szintem és pont/por algám nincs, minimális fonal van, de kezelhető.
 
Amúgy mértem már párszor PO4-et és sötétkék lett (1,5 körüli), de friss mérésem nincsen. A csíktesztem szerint a nitrátom lejjebb ment a vízcserék után.

Mennyire gáz, ha nem ozmóvízzel kevered ki a port?
 
Amúgy mértem már párszor PO4-et és sötétkék lett (1,5 körüli), de friss mérésem nincsen. A csíktesztem szerint a nitrátom lejjebb ment a vízcserék után.

Mennyire gáz, ha nem ozmóvízzel kevered ki a port?
Az, hogy vízcsere után a nitrát (és minden más) szinted alacsonyabb, az természetes, hisz' a leszívott vízzel megy minden. Méréssel érdemes lehet beállítani a vízcsere után adagolandó tápok szintjét, utána már rutin művelet.
Még nem próbáltam mással, nem tudom. Elképzelhető, hogy nem okoz galibát, de hátha a tapasztaltabbak megírják.
 
Mértem ma egyet:

NO3 25mg/l (csíkteszt)
PO4 sötétebb, mint 1,8mg/l (JBL csepp).

Ehhez képest kb. mindenen ott a zöld pont...
 
Világítás terén kellene még körülnézni.Milyen magasan van a lámpa,és mennyi időt világít most????
 
Világítás terén kellene még körülnézni.Milyen magasan van a lámpa,és mennyi időt világít most????

Nemrég vettem vissza egy órával, így most 4x24W megy 14.30-21.00-ig, 2x24W 21.00-től 21.30-ig.

Nincs függesztve a Quad, így közel van a felszínhez.

Szűrés lehet még gyenge pont, kezdem érezni a CF-800 határait.
 
Ami még faktor lehet, az a szórt fény. Északkeleti tájolású a nappali, viszont az ablaktól 1,5 méterre van a tank. Nyáron kora reggel közvetlen fényt kap kb fél óráig, de akkor nem jelentkezett alga, igaz, akkor még csak 2x18W T8-cal világítottam. Sajnos a lakás nem teszi lehetővé a mozgatást. Esetleg a redőnnyel tudnék segíteni az ügyön.
 
Beköltözött 9 Oto és 4 Helena csiga.

Remélem 10 oto és 13 amano megfelelő algaevő mennyiség lesz.

Szintén remélem, hogy a zöld pontra is rámennek.
 
Back
Oldal tetejére