• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Becsobbantam :)

Hát ami azt illeti,a többi algától már nem fért a levelekre,csak az üvegen láttam... :/ Szinte minden növényem elveszítettem két hét alatt az algák miatt.Erős a fényem ,vannak halak is ,tápozni nem tápoztam,így utólag megérdemeltem.De próbálkozunk.
 
Régen jelentkeztem, sok volt a történés az elmúlt hónapban (nyaralás, lánykérés... :) ).

Sajnos nyaralás alatt az oto-k nagy része és 2 cory is elpusztult, 3 helenával együtt. Utóbbiakat szüleim lehet, élve dobták ki, brrr... :(

Sikerült azonban szert tenni egy Tetra EX 1200 Plus szűrőre, 2l Substrat pro-val a gyomrában, így most már talán nem fog annyira gyötörni az ecset- és a zöld pontalga. Pláne ha nemsokára belemegy egy 100ml-s Seachem Purigen is. Ha még mindig kevés lesz, akkor 2l Seachem Matrix-ot tervezek bele venni.

Bekerült továbbá egy kis bacopa monnieri is, lassan, de növöget.

26346823041_16250399c6_z.jpg04.13 by Gábor Szakács, on Flickr
 
Ma végre sikerült kijutni a GA-ba, rengeteg fontos kellékkel gazdagodtam, köztük egy JBL kombi cseppteszttel is.

Ezeket sikerült mérni:

Hőmérséklet: 25°C
KH: 11
pH: 7,5
NO2: <0,01 ppm
NO3: 15 ppm
PO4: 0,05 ppm
Fe: 0,05-0,1 ppm

Mindezeket csak Profito és Carbo mellett.
KH magas, gH tesztem sajnos még nincsen, csíkteszt szerint az is magas.
Macro nélkül láthatóan se nitrát, se foszfát nincs a vízben.

Holnaptól fokozatosan áttérek Green Aqua Micro Macro tápozásra, a Carbo-t váltja az Excel, hogy reggel tudjak kényelmesen tápozni. Eközben kifuttatom a maradék Profitomat (kb. 8 ml van még benne):

Vasárnap: 2-2-4 ml mic-mac-Excel, 4 ml Profito
Hétfő: 3-3-4 ml mic-mac-Excel, 3 ml Profito
Kedd: 4-4-4 ml mic-mac-Excel, maradék Profito
Szerdától 4-4-4 ml megy mindenből amolyan low-tech EI szerint.

A héten megejtek egy szűrőcső takarítást, valamint beteszem a Tetrába a friss és ropogós Purigent (100 ml), valamint 2l Matrixot is.

26263216174_4b2fd34672_c.jpg20160507_152008_Richtone(HDR) by Gábor Szakács, on Flickr

26595701810_ecb9262e3c_c.jpg20160507_151951_Richtone(HDR) by Gábor Szakács, on Flickr
 
4 órát szöszöltem ma az akival meló után, de minden a helyén van:

A szűrőben jelenleg így néz ki a 4 tálca alulról felfelé:
1l Ista QG + 2cm szivacs,
1,5l Substrat Pro,
majdnem 2l Matrix,
0,5l Substrat Pro + a maradék Matrix + Seachem Purigen + perlon + vékony szivacs.

Volt némi para az összerakásnál, eléggé teletömtem a tálcákat, nehezen akartak a helyükre kerülni, így a vödrön kívül illesztettem össze hármat és egyben eresztettem őket a helyükre, majd ment rájuk a negyedik és a rács. Majd figyelem a flow-t, nehogy nagyon visszafogja a sok cucc, meg persze azt is, hogy nem ereszt-e valahol.

Felavattam az Eheim csőtisztítót, nagyon praktikusan teszi a dolgát, bár az eddigihez képest furcsa, hogy ezt teljes egészében át kell húzni a csövön. Üveg befolyót nem tudom, lehet-e tisztítani vele, mert nyomni nem nagyon lehet, csak húzni, a befolyón meg csak egy nyílás van. De ez persze csak elméleti gond számomra, mert a Tetra szívóját használom vasfa mögé rejtve. :)

Kicseréltem mind a 4 fénycsövet a Quad-ban, sima Sylvania 24W daylightok kerültek be. Közben sikerült az egyik tartót eltörni, de nem vészes, így is 3 ponton rögzül még.

Nyírtam stemeket, ritkítottam valisneriát is, most úgy tűnik, kezdi megemberelni magát és rájött, hogy nem csak ő van a tankban. :)

Vízcsere előtt mértem is egyet:

Hőmérséklet: 26°C
KH: 10
pH: 7,5
NO2: <0,01 ppm
NO3: 20 ppm
PO4: 0,5 ppm
Fe: 0,1 ppm

Már 4 nap után látszik a Mic-Mac hatása a paramétereken, ami igen örömteli. :) Még örömtelibb a növényekre gyakorolt hatás: a rotalák konkrétan 5 centit nőttek, ráadásul elágazva egyből. A tenellus is mintha húsosabb lenne már. Pár hét múlva leszek igazán kíváncsi a növényekre, addigra megszokják már a bő tápellátást.

Kép ma nincs, mert annyira pörögtem 4 órán át, hogy elfelejtettem csinálni, utána meg inkább lehuppantam a kanapéra enni és Modern családot nézni a menyasszonyommal. :)
 
Azta milyen szép a Repensed... :( Nem dobálja a leveit?
GA-s táp előtt csak profitóztál ugye?

Amúgy neked is egész mutatós akid!! :)
 
Azta milyen szép a Repensed... :( Nem dobálja a leveit?
GA-s táp előtt csak profitóztál ugye?

Amúgy neked is egész mutatós akid!! :)

Eddig Profito-Carbo ment, fel is kopaszodott a magasabbra növő tövek szára, GSA is betámadta az alsóbb leveleket.
A váltás óta nem vettem észre nagyon változást, viszont kettécsaptam a magas töveket és lenyomtam a tetejüket, benn hagytam a kopasz szárakat is, hogy megfigyeljem: kihajt-e, vagy kirohad.
Remélem a GA tápok hatására erősebbek lesznek a tövek és nem dobigálja le a leveleit annyira.
Ami érdekes, hogy a Hygrophila abszolut nem kopaszodik és sokkal jobban sűrűsödik, már egészen formázható bokor lett belőle jobb hátul. GSA persze azon is van, meg némi lyukacsok is, de az úgyse látszik szemből. :D
 
Nem tudom nálad milyen hatással lesz a GA tápozás. Kívánom hogy jó legyen.
Igaz én bíztam benne hogy nálam a repens úgy fog fejlődni ahogy kell, de továbbra is kopaszodik alúlról sajnos..
Ellenkező esetben meg azok a növények kezdtek el jobban nőni amikre nem is számítottam.
Most jelenleg mennyit világítasz?
 
Nem tudom nálad milyen hatással lesz a GA tápozás. Kívánom hogy jó legyen.
Igaz én bíztam benne hogy nálam a repens úgy fog fejlődni ahogy kell, de továbbra is kopaszodik alúlról sajnos..
Ellenkező esetben meg azok a növények kezdtek el jobban nőni amikre nem is számítottam.
Most jelenleg mennyit világítasz?

15:00 - 15:30: 2x24W
15:30 - 22:00: 4x24W

Vagyis 7 órát összesen. Nem merek többet, így is sok az ecset meg a GSA.
Lehet a repensnek jót tenne több fény, de inkább kopaszodjon kicsit, mint hogy ellepjen még több alga.
 
Nem tudom nálad milyen hatással lesz a GA tápozás. Kívánom hogy jó legyen.
Igaz én bíztam benne hogy nálam a repens úgy fog fejlődni ahogy kell, de továbbra is kopaszodik alúlról sajnos..

Kevés a fényed. Kerülni kell az olyan növényeket ami nagyon árnyékolja az alsó részeket. Vagy nem szabad hagyni hogy magas legyen.
 
Máskor csavarozd le az oldalpanelt a lámpán és onnan húzd ki, vagy csúsztasd be a fénycsöveket és nem fog törni a műanyag rögzítő! Csak 4 csavar!:)

Így tettem, csak kísérletezős kedvű vagyok, aztán ráfaragtam. :)

A magas növényekhez, ami nagyobb árnyékoló felülettel rendelkezik.
Pl egy Ludwigia ilyen. Limnophila ritka vékony levelű ott ilyen gond nem lesz.

Limnophila, cabomba, myriophyllum elvannak low-techben, vagy mindenképp kellene nekik a CO2?
 
Back
Oldal tetejére