• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Banditál

Jency

Főkertész
Régóta tervezem, hogy nyissak egy naplót, de valahogy soha nem éreztem eléggé elszántnak magam arra, hogy valamit lelkiismeretesen naplózzak, minden igényt kielégítően tudjak róla írni. Pedig lett volna miről, van is miről és lehet, hogy ez a pillanat is eljön majd a későbbiekben, de egyelőre egy aprócska tál fejlődését szeretném bemutatni nektek, habár ennek a naplózása sem teljesen önszántamból indul el:) Történt ugyanis, hogy egy kedves barátom nekem ajándékozott egy gyönyörű kis tálacskát, melyet mindig megcsodáltam amikor nála jártam, így nagyon kedves volt tőle, hogy úgy gondolta, én legyek a következő tulajdonosa, de kérte, hogy a fejlődését naplózzam.

A cím azért is találó, hiszen a tál előző tulaja Tündik Andris, másik részről pedig az első lépésekben ő segített - mondhatni én dirigáltam, ő dolgozott :) - úgyhogy ez közös munka gyümölcse, mely most az én lakásomban díszeleg.

Info:

Üveg:
Do!Aqua Wabi-Kusa tál

Talaj:
Tropica Plant Nutrition, ADA Amazonia

Növények:
Micranthemum umbrosum
Pogostemon stellata
Hemianthus micranthemoides
Rotala sp. 'Green'
Rotala rotundifolia
Rotala macrandra
Ludwigia arcuata

Világítás: Természetes fényt is kap, illetve egy 18W-os 10.000K-es lámpa is világítja.

Locsolás tápos vízzel, permetezés naponta 2szer RO-val.

Az első héten teljesen le volt fóliázva, napi 2x10 perc szellőztetésel.
A második héten egy 2-3 cm-es sávot felhajtottam a fóliából fixen és figyelve a növényekre kb. 2-3 hét múlva tűnik el teljesen róla.

Pillanatnyilag:


IMG_0309 by Jency:), on Flickr

Ültetés után:

IMG_0191 by Jency:), on Flickr

IMG_0192 by Jency:), on Flickr

Pár napos:


IMG_0197 by Jency:), on Flickr

Egy hetes állapot:

IMG_0202 by Jency:), on Flickr

Két hetes állapot:


IMG_0231 by Jency:), on Flickr

IMG_0232 by Jency:), on Flickr
 
Fejlődik szépen :) remélem lesz alkalmam élőben is meglesni néha ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Eltelt egy hét, a növények nagyon szépen fejlődnek, gondolom ez az egyre magasabb CO2 szintnek köszönhető. Illetve másik pozitívum, hogy a növények most már "jó irányba" nőnek. Eddig gondolom a délutáni napfürdő hatására kicsit az ablak irányába fordultak, de most, hogy egyre kevesebb a napos órák száma, valamint az idő is elég felhős( ködös, nyirkos, hideg, grrr... :) ) így a lámpa irányába, az eredeti elképzeléseimnek megfelelően nőnek.


IMG_0264 by Jency:), on Flickr

IMG_0265 by Jency:), on Flickr
 
Látom Andris jó mester volt! :) Viszont elárulnád nekem kérlek, hogy ez melyik Do!Aqua tál? A Polka vagy a Carafe ? Köszi a választ előre is. ;)
 
Köszi:) A tál az a Polka, lassan frissítek ismét, mert nagyon szépen növöget a kis tál:)
 
No ha már ígértem, frissítem a naplóm. A növények az előtérben - gondolom a bőséges fény miatt - szépen kúsznak és már-már teljesen elfoglalják az előteret. A háttérben egy kis metszést már eszközölni kellett, mert nagyon gyorsan nőttek, így meg ösztönzöm őket, hogy bokrosodjanak inkább:)

IMG_0377 by Jency:), on Flickr
no meg egy kis hangulat:

IMG_0376 by Jency:), on Flickr
 
No nem igen frissítettem a naplót az elmúlt hetekben, sajnos rengeteg elfoglaltságom volt. A tál megvan, szépen növöget, lassan el kéne döntenem mit szeretnék kihozni belőle, egy tényleg nagyon Kusza WAbit, vagy valami szépen formázott mini "paludáriumot" :) SZerintem a gond ott lenne, hogyha nem metszem vissza az előteret, saját magát pusztítja el a növény - ahogy az alsó részek nem kapnak fényt ill. nem is szellőznek - és félnék, hogy a tálnak akkor annyi. Vélemények erről ?

Most így nézünk ki:


IMG_0474 by Jency:), on Flickr

IMG_0477 by Jency:), on Flickr

IMG_0475 by Jency:), on Flickr

Sajna a képek minősége szokás szerint telefonos, de most, hogy látom a fejlődést lehet, hogy néha-néha lövök egy fotót Andris gépével :)
 
Nagyon szépek a növényeid(y)
Viszont a fotókról nem igazán kivehető, hogy milyen magasak, inkább csak annyi látszik túl mélyen vannak a vízben. Vagy tévedek?
 
Nagyon szépek a növényeid(y)
Viszont a fotókról nem igazán kivehető, hogy milyen magasak, inkább csak annyi látszik túl mélyen vannak a vízben. Vagy tévedek?
Igen, sajnos a képek nem jó minőségűek, a víz egy nagyon picit van a talajszint felett, mert most öntöztem meg őket, emiatt lehet csalóka, plusz ugye az előtéri növények inkább fekszenek, mint sem felfele terjeszkedjenek :) A hátsó rész kb a tál feléig, kétharmadáig ér, ott már volt egy komolyabb metszés, de ha megfigyeled, látszanak is az új hajtások, sokkal szebb színük van :)
 
Bocsi hogy nem irtam ide olyan reg ota dehat el vagyunk foglalva rendesen a kozos dolgainkkal es nem nagyon forumoztam mostanaban. Szuper a tal Akoskam! Egeszseges minden.

A tobbieknek. Tudni kell hogy Akossal egyutt zenelunk. O a Siegfried egyik kivalo gitarosa. Es mint latjatok mellette kivalo emers szaki is. :)
 
Köszönöm a dicséretet, meg a tájékoztatást a többiek részére :) Úgy gondolom volt kitől ellesni a fortélyokat, nekem csak alkalmazni kellett őket :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére