• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Shelter

Cheesee

Főkertész
Sziasztok!

Szerintem nem kell bemutatnom nektek, hogy milyen az amikor magával ragad a víz alatti világ. Mivel az 1/b próbálkozásom kisebb nagyobb sikerélményt hozott, így úgy döntöttem belevágok még egy projectbe és mivel a szekrényen elfér még egy akvárium így nem is volt kérdés. Technikailag minden megegyezik a Relentless Chaos című naplómban szereplő akváriummal, de aki nem olvassa itt is leírom.

Akvárium: 50x30x30 sima üveg fekete ragasztással :( (mivel az első is az nem akartam átlátszót, hogy egyforma legyen)
Világítás: DIY led panel 2x18W 6500 K
Szűrés: Tetra EX600 Plus ( gyári kerámiagyűrű, 1,5 l ADA Bio Rio, 100 ml Seachem Purigen, Perlon) + Green Aqua üveg csövek
CO2: 5kg-os palack GreenWorks mágnesszelepes reduktor, Tropica 3in1 diffúzor
Talaj: ADA PowerSand S + ADA Amazonia
Dekor: kb 9-10 kg Seiryu kő
Növény és állatvilág: még hatalmas kérdőjel

Szóval szép lassan összeszedegettem mindent, tervezgettem, ötleteltem és tegnap megszületett a "mű"!
DSC_0286.JPG

Észrevételeket, ötleteket, tanácsokat szívesen fogadok.
Van is két kérdésem mindjárt az elején amíg még szárazon van a dolog: a domboldalban álló szingli kő kell oda vagy sem? Családi berkekben eddig 1-1 az állás! :) A másik kérdés, hogy ki mivel növényesítene?

Szép estét mindenkinek!
 
Szupi lesz!
Jó lehet a szingli kő csak az állásán kellene változtatni, nagyon rímel a jobboldali fő kővel. Az is jó lenne ha tennél mellé kisebb köveket levezetésnek.
A jobb főkő előtt van egy kő( a kupac tetején) ami szinében és textúrájában sem illik oda, lehet azon változtatnék.
Valami minimál növényesítést tudok elképzelni.
 
Szupi lesz!
Jó lehet a szingli kő csak az állásán kellene változtatni, nagyon rímel a jobboldali fő kővel. Az is jó lenne ha tennél mellé kisebb köveket levezetésnek.
A jobb főkő előtt van egy kő( a kupac tetején) ami szinében és textúrájában sem illik oda, lehet azon változtatnék.
Valami minimál növényesítést tudok elképzelni.

Sajnos eléggé beágyaztam azt a követ, de sztem még variálható lehet. Te merre forgatnád? Igen ott a kupac tetején az kicsit más, de az a baj, hogy nincs több olyan kövem ami jó lehetne oda.:unsure: Kettő kövem maradt az egyik túl nagy, a másik meg ugyan az a textúra, mint ami hibádzik ott fent. Azokat tervezem majd törni a finomításokhoz a homokra és a másik tövébe. Amúgy nem nagyon látszik, de a jobb fő kő tulajdonképpen csak egy kisebb darab ami rá van állítva a barlang oldalát képző lapos tetejűre. Ez elé van csak simán elhelyezve amelyiket említetted.
Növényesítés szempontjából én is visszafogottabb megoldásra gondoltam. Valami apró levelű előtéri növény végig a domboldalon, a kövekre riccardia vagy valami más moha. Viszont szeretném kipróbálni az Erioculon breviscapum-ot ilyen sejtelmesen kikandikálva a fő kő mögül.
 
Dönteni kellene a különálló követ! Ne ugyanabba irányba és szögbe dőljön mint a főkő.
Most, hogy reggel ránéztem még észrevettem azt is hogy jobb elöl a két kis kő is nagyon egyálású. Ott is mozdítsd el az egyiket kicsit, ne úgy nézzen ki mintha sorba akartad volna rakni őket.
A növény amit írtál nekem új, de megnéztem és működhet ahogy írtad.
 
Dönteni kellene a különálló követ! Ne ugyanabba irányba és szögbe dőljön mint a főkő.
Most, hogy reggel ránéztem még észrevettem azt is hogy jobb elöl a két kis kő is nagyon egyálású. Ott is mozdítsd el az egyiket kicsit, ne úgy nézzen ki mintha sorba akartad volna rakni őket.
A növény amit írtál nekem új, de megnéztem és működhet ahogy írtad.

Próbálkoztam a dolgokkal amiket mondtál, de nem nagyon jártam sikerrel, mert az a kő az nagyon be lett temetve. A két kicsivel is problémáim vannak mert a szélső szinte hozzá ér az üveghez uh nem tud mozdulni semerre. A mellette levő szintén nem mozog mert kb 3szög alakú és pont beillett a nagy kő alá. Annyival jutottam előrébb h feltöltöttem és ráakasztottam a szűrőt, valamint bekötöttem a lámpát. Érdekes h víz alatt mennyivel nagyobbnak tűnik. Holnap hozok képet ha lesz időm. Köszönöm mégegyszer az észrevételeidet. :)
 
Érdekes dolgok történnek itt nálunk...épp nyomom a vizcserét az elméletileg lakatlan akváriumban erre látom, hogy egy kis garnéla vidáman úszkál fel alá. :) Hogy hogyan arról fogalmam sincs, csak arra tudok gondolni, hogy a szűrőből úszhatott fel, mert az előtte ment egy garnélás alatt. Elméletben járatott szűrő, de biztos ami biztos kivadászom reggel mert eltűnt most. IMG_20170304_200629.jpg

Íme víz alatt és lámpával.
 
Csak h tovább fokozzam a fejvakarást ma láttam két új garnélát az akváriumban. És ha erre még találok is észszerű magyarázatot arra viszont tényleg nem tudok, hogy egy kis levélke hogyan jelent meg a homokban. Sajnos annyira pici, hogy fotózni nem tudtam de ha nagyobb lesz megmutatom. :) A természet tényleg csodálatos és mindenhol utat tör!
 
Sokáig tartott, de ma végre volt időm ültetni. Egyenlőre ami biztos az a Cuba gyep amit szeretnék, a többi képlékeny. Most beültettem 3 cserép cuba-t és 1 cserép Stau-t és kapott egy kevés Fissidens-et is. Később még szeretném kiegészíteni más fajtákkal is, illetve lehet, hogy a Stau nagy lesz ide.
IMG_20170319_172434.jpg
Barna algám van egy kevés , de nem vészes , felvettem a harcot vele. Vízcserék ha nem is a tervezett ütemben , de mennek rendszeresen.
Köszi h benéztél!
 

Attachments

  • IMG_20170319_172434.jpg
    IMG_20170319_172434.jpg
    127.6 KB · Megtekintések: 0
Fúúú, így nagyban elég siralmas ez a képminőség. Tabletről írtam a posztot és gondoltam a leggyorsabb ha mindjárt azzal lövök egy képet és teszem is fel. Most, hogy ezt láttam azt hiszem nem leszek lusta többet. :)
 
Szerintem hamarosan nagyon meg fogod bánni a fehér homokot.... :)

Tudom, a másik akváriumomban is ez van és abban is utálom, de bizakodó vagyok, h itt nem ez lesz vele. Már régóta töröm a fejem mivel tudnám kiváltani, de sajnos amennyire nehéz kezelni annyira jól néz ki. :)
 
Elég rég nem jelentkeztem, mert brutális alga támadás áldozata lettem :) Sokáig tartott, de úgy néz ki hamarosan teljesen vissza veszem az uralmat az akvárium felett. Még nem algamentes de szerintem max két hét és eltűnik a szemét. :)
A kép minőségért bocs de most csak telefonnal lőttem egy gyorsat.
View attachment 30869
Lehet tudni, hogy milyen alga és hogy mi okozhatta?
Hogy küzdötted le?
 
Lehet tudni, hogy milyen alga és hogy mi okozhatta?
Hogy küzdötted le?

Hát lássuk csak volt itt staghorn, zöld por/pont ezt nem tudom pontosan, de az egész frontüveg zöld volt, Cyano, egy kis zöld szőr és némi cérnaalga. Az oka a kisfiam körüli teendők sokasága miatt kimaradt rendszeres vízcserék elmúlasztása és a Co2 szint nem egyenletes beállítása. A megoldás az volt, hogy első körben csináltam egy nagytakarítást aztán feltekertem a co-t, mivel néhány garnélán kívül nem volt benne élőlény aki érzékeny lett volna rá, valamint visszavettem a tápozást 0-ra úgy 4 napra. Aztán kicsit visszavettem a co-t és betelepítettem 6 db Ottocinclust és még visszatértem a 2-3 napi vízcserére, attól függően, hogy a gyermek mellett, hogy volt rá lehetőség. Most úgy néz ki, hogy ez megteszi jótékony hatását, mert látványosan fogy az alga. Még van, de már 1000x kevesebb van. Azóta a tápozást is újra elkezdtem, igaz sokkal visszafogottabban. Az jelenleg 1-1 ml micro, macro és 3 ml excel, valamint 3 naponta 1 ml fosfo. Ez persze nem biztos, hogy így jó uh kérem aki tapasztaltabb a tápozás beállítása terén az mondja el, hogy hogyan kéne.
De a lényeg, hogy tisztul,a növények bubiznak, a rákok és az oto-k jól vannak. Már gondolkodom, hogy milyen halat tegyek bele, mert már kívánja a látvány a halakat. Erre is várnék ötleteket, tanácsot. Most van fürdetés, uh kcisit később de ha belefér még lámpaoltás előtt akkor lövök egy jobb képet, mint a múltkori!
 
jelenleg 1-1 ml micro, macro és 3 ml excel, valamint 3 naponta 1 ml fosfo.
Ha fullon megy a fény és a CO2 lehet hogy a tápozást is emelni kellene. Legalábbis a GA oldalán ezt írja: "A javasolt adagolási mennyiség felénél kevesebb tápanyag adagolását NEM JAVASOLJUK."
Egy foszfát mérés ezzel a talajjal, megint csak érdekes eredményt hozhat. Mérés után szinte biztos, hogy több foszfátot kezdenél el adagolni.

Tetszik ez a sziklás scape. Valamit hasonló minimalista dolgot szerettem volna én is, de aztán "nyúlbéla" voltam és dzsungel lett. :)
 
Jelenleg úgy állok h a nitrátom 25 körüli a foszfát 1-1.5 között. Most csak azért vettem vissza mert nem biztos h lesz idő a heti vizcserére.

Látod én meg a dzsungelhez voltam "nyúlbéla" eddig mindkétszer ezért lett a köves, de most a régebbit bontom és dzsungel lesz. :) tegnap meg is vettem a gyökeret hozzá, uh nincs már visszaút.
 
Jelenleg úgy állok h a nitrátom 25 körüli a foszfát 1-1.5 között. Most csak azért vettem vissza mert nem biztos h lesz idő a heti vizcserére.
Látod én meg a dzsungelhez voltam "nyúlbéla" eddig mindkétszer ezért lett a köves, de most a régebbit bontom és dzsungel lesz. :) tegnap meg is vettem a gyökeret hozzá, uh nincs már visszaút.
Valahol itt a fórumon azt olvastam, hogy algásodás szempontjából (mármint ha el akarod kerülni:)) az a jó ha a foszfát szint 1/10-e - 1/15-e a nitrátnak.
A Redfield aránytáblázat is ezt támasztja alá:

D1BB9123-EB61-4B32-AFCF-75F2D496212B-10605-00000A6F754C4AB0.png
 
Sziasztok.
Ismét hosszú idő telt el az utolsó poszt óta. Ketyeg a kis akvárium szépen fejlődik benne a növényzet de sokáig küzdöttem az ecset algával. A kövek szinte feketék voltak mindenhol uh támadásba lendültem. Sokat javult is a helyzet, már-már teljesen eltüntettem mindenhonnan és újra eredeti színükben pompáztak a köveim, viszont múlt hét óta újra kezd zöldülni a tetejük. Pedig igazából semmi sem változott. Igaz, néhányszor egy egy nap tápozás kimaradt és a vizcsere is volt h 9 nap után történt. Uh szigorúbbnak kell lennem a lustaságommal. Viszont tegnapelőtt arra jöttem haza h a cuba szőnyegem eleje felszakadt. Nem volt szép látvány és nem is tudom mit kéne tennem vele. Ha szétszedem mint az új cserepes növényt és visszaültetem akkor ugyan úgy elterjed? Nem fog nagyon elütni a régitől? Vagy szedjem fel az egészet és úgy ültessek újat? Ezt még a hétvégén ki kell találnom és meg kell csinalnom mert hétközben nem lesz rá időm. A véleményeteket ne tartsátok magatokban. Köszi20170831_191249.jpg
 
Back
Oldal tetejére