• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bacopa monnieri

Ilyen az ollóm:
http://kepfeltoltes.hu/141205/hobby-ollohajlitott_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sajnos jobban jártam volna, ha valami kecsesebb pengéjűt veszek... de most már mindegy. :D

Nem rossz ez :) Nekem JBL van, nem hiszem, hogy keskenyebb ennél! ;) Ha nagyon nem tetszik, akkor keress papírboltban valami olcsó de jót, és köszörültesd meg élesre, valamint a külső felét vékonyabbra. Elég csak az első 4-5 cm-t szerintem. Egy jó köszörűs simán megcsinálja szerintem.
 
Ilyen az ollóm:
http://kepfeltoltes.hu/141205/hobby-ollohajlitott_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sajnos jobban jártam volna, ha valami kecsesebb pengéjűt veszek... de most már mindegy. :D
small_31189_image_1983.jpg
:LOL:
 
szerintem én viszek mindent a leselejtezett sebész ollóval ;) elvág mindent csak olyan nehéz kinyitni hogy félek, egyszer kiütöm a frontüveget :D
 
Gondban vagyok. Mindkettő Bacopa Caroliniana, jobboldali gyönyörű, nő mint a bolondgomba, baloldali egy másik bolt és kertészet terméke, ez csak vegetál. Mondjuk ránézésre is más a kettő, a jobboldali submers nevelés gondolom, a baloldali emers. Hagyjam még, hátha magához tér? Két hete lett beültetve. Vagy dobjam ki a francba, és a fejlődő Bacopa levágott hajtásaival telepítsem be a helyét (már van 4 ami elöl gyökeresedik az akvárizmban)? Tanácstalan vagyok.
IMG_1687_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Hagyjam még, hátha magához tér?

kísérletezés címen szerintem próbáld meg azt hogy a tetejét levágod. nekem legalábbis egy másik növénynél ez működött. az egy hónapig vegetált az akváriumban , megelégeltem , a felénél megnyestem és azóta elkezdett nőni :) lehet neked is segíthet
 
A leghosszabb szárúnak lecsaptam a tetejét ma reggel, remélem ez segít. Ha nem, akkor kuka az összes - mondjuk interaquaflora-s a növény, csak nem adnak el életképtelen emers növényt submersnek...
 
elvileg az átszoktatásnak oda-vissza mennie kellene, és az életképesség nem csak az üzlettől függ :) haldokló növényt is életre lehet kelteni. amikor szétültettem a crypto parva-mat az egyik tőnek gyökere se maradt , nagyon elfonnyadtak, de mondom elültetem hátha. jelentem azóta is virul :D rendbe fog jönni a bacopa-d is csak idő kell (y)
 
Nekem is van az akváriumomban, de valahogy nem akar nőni. Az összes többi növény szépen nő és bokrosodik, míg ez az egyetlen látszatra csak vegetál. Egy-két tövön láthatóan megjelentek az oldal hajtások, de a többi növényhez képest ezek növekedése elhanyagolható. Ez ennyire lassan növő növény lenne vagy a környezet nem megfelelő neki? Ha visszavágnám attól jobban beindul a növekedése?
Az akvárium egyébként 112l, 2*55 W (4550 lm/db) kompakt fénycső, micro+macro+carbo, élesztős co2-vel.
 
Jelentem kidobtam az aquadepo-ban vásárolt Bacopa Caroliana-kat. Nem ment semmire, hiába vágtam vissza a csúcsukat, és nulla, azaz nulla gyökeret sikerült ereszteniük egy hónap alatt (Ablakon kidobott 1800 forint). A vadvilágban vásárolt régebbi adag meg már valami gyönyörű - a két adag kidobott bacopa helyére bőven tudtam a levágott hajtásokból kinevelni magamnak növényeket. Jelzem ezek két-három hét alatt meggyökeresednek, és bolond módra hozzák az oldalhajtásokat.
Nem tudom milyen növényt kaptam (azt tudom hogy interaquaflora-s volt), de valami nagyon nem volt rendben vele.
 
érdekes hogy ennyire számít hogy hol vásárol az ember, pedig én személy szerint szeretek oda járni. növények 80%-a onnan van és jól érzik magukat, nőnek rendesen :)
de néhány üzletben tudnak olyan fonnyadt növények lenni hogy már mást se merek venni :D
 
Nyilván GA-ban jó növényeket kapsz, ez alap (bár... legutóbb Limnobium Laevigatumot vettem két zseléset, és elég sok - sőt nagyon sok - fonnyadt, elhalt növény volt benne sajna).
A vadvilágba szoktam még járni, ott is szerintem jó a növények minősége, és most, hogy átépítték az egész üzletet, még jó helyük is van nagyon, láttam, hogy bubiznak. :)
Aquadepo-ban lehet csak kifogtam két cseréb szarabb Bacopát, nem akarom temetni a céget, én is járok oda rendszeresen. :)

A többi budapesti üzlet egyelőre csalódás nekem. Vagy drágák (és nem annyira jók) vagy nem is szépek a növények egyáltalán.
 
hát igen. én mondjuk a kutsera-ra gondoltam hogy szinte az összes növényük haldoklik... 3 pesti üzletükbe voltam és minddnél. aquadepo lehet hogy tényleg csak egy rossz "széria" volt :) Ga természetes hogy jó, ha már eleve a növényezéssel foglalkozik :D

Ha már itt járunk, van nekem pár tő kisebb Cryptocoryne pontederiifolia-m és egyszerűen zavar... mindegyik azt csinálja, hogy hoz egy szép, egészséges levelet. majd az előzőt eldobja. hoz mégegyet, megint eldobja az előzőt. de az egyik hozott csemetéket is... azok nagyobbak lettek, szintén elkezdték ezt csinálni... sehogy se jutok el odáig hogy 3 vagy több levelük legyen egyszerre, míg a többi növény, lowtech szemmel szépen növöget. még az Alternanthera roseafolia is, pedig arra azt mondják az okosok hogy igényes. van valami ötleted (vagy bárkinek :D) erre?
 
Jelentem kidobtam az aquadepo-ban vásárolt Bacopa Caroliana-kat. Nem ment semmire, hiába vágtam vissza a csúcsukat, és nulla, azaz nulla gyökeret sikerült ereszteniük egy hónap alatt (Ablakon kidobott 1800 forint). A vadvilágban vásárolt régebbi adag meg már valami gyönyörű - a két adag kidobott bacopa helyére bőven tudtam a levágott hajtásokból kinevelni magamnak növényeket. Jelzem ezek két-három hét alatt meggyökeresednek, és bolond módra hozzák az oldalhajtásokat.
Nem tudom milyen növényt kaptam (azt tudom hogy interaquaflora-s volt), de valami nagyon nem volt rendben vele.

Kb. egy hónapja vettem én is ott Bacopa-t, bár igazából nem tudom melyiket, de nekem nőtt mint a gomba. :)
Tényleg, melyik fajta az amelyik virágzik az aksiból kibújva? :)
 
hát én amennyit beírtam googleba, mindegyikre adott ki emers virágot is :D és most nézem hogy rossz helyen kérdezősködök növénygonddal :D mindjárt át is másolom a megfelelő helyre
 
A leghosszabb szárúnak lecsaptam a tetejét ma reggel, remélem ez segít. Ha nem, akkor kuka az összes - mondjuk interaquaflora-s a növény, csak nem adnak el életképtelen emers növényt submersnek...
Én is onnan vettem, és nem eredt meg, mind elrothadt. Szerintem, kaszáltak egy pár hajtást. A nymphaea viszont kárpótolt, szépet kaptam.
 
Sziasztok!

Mostanában csak emers formában tartom ezt a növényt egyszerű virágcserépben, de így is nagyszerűen érzi magát. A teraszkorlátra akasztottam a hideg elmúltával, nyár eleje óta folyamatosan virágzik. A tűző napot és a nagy meleget is gond nélkül bírja, de arra mindig figyeltem, hogy a földje ne nagyon száradjon ki. Így fest nálam:

Brahmi.jpg


Most a téli helyét keresem a lakásban, a fényt szereti, úgyhogy az ablakpárkányra kell bepasszíroznom :).
 
Sziasztok!
Leggyoker ugyben szeretnek tanacsot kerni. Ugyan nekem Bacopa Compacta a novenyem, de ranezesre ugyanaz mint a topicban szereplo.... A problema az, hogy az egyebkent szepen fejlodo noveny rengeteg leggyokeret kezdett ereszteni a talajba, szinte minden leveltotol kiindul egy par gyoker, alaposan elcsufitva ezzel az akvariumot. Legalabbis engem zavar.... Ez normalis, vagy valamit rosszul csinalok?
Az akvarium egyebkent egy 190 literes sarokakvarium, magasnyomasu CO2, ADA tapozas, fluval 406 szurovel...
 
Sziasztok!
Leggyoker ugyben szeretnek tanacsot kerni. Ugyan nekem Bacopa Compacta a novenyem, de ranezesre ugyanaz mint a topicban szereplo.... A problema az, hogy az egyebkent szepen fejlodo noveny rengeteg leggyokeret kezdett ereszteni a talajba, szinte minden leveltotol kiindul egy par gyoker, alaposan elcsufitva ezzel az akvariumot. Legalabbis engem zavar.... Ez normalis, vagy valamit rosszul csinalok?
Az akvarium egyebkent egy 190 literes sarokakvarium, magasnyomasu CO2, ADA tapozas, fluval 406 szurovel...

Szia!
A stem növények, ahogy a Bacopa is mindig eresztenek léggyökereket, sajnos nem lehet ezt elkerülni. Még akkor sem, ha minden (tápozás, fény, stb) rendben van. Valamelyik növény többet ereszt, valamelyik kevesebbet, csak ebben látom a különbséget :)
 
Koszi, akkor megbekelek a kesze-kusza gyokerekkel..... erdemes vagdosni oket, vagy ez ertelmetlen szelmalomharc? Fajna ha ez miatt kellene megvalnom tole..... bar ha jol olvastam akkor submers modon eleg hamar kipusztul ugyis...
 
Szerintem nem érdemes vele vesződni, úgyis újakat növeszt. Azért bírják elég jól víz alatt is :)
 
Back
Oldal tetejére