• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bacopa caroliniana

cs_z_

Mágus
Sziasztok!

Tapasztalt kertészeket kérdeznék ezzel a növénnyel kapcsolatban(olyat, aki esetleg tart is ilyen növényt). Lowtech akváriumom kb. másfél hónapos, mostanra sikerült elérnem, hogy ez a szép növény beinduljon. Veszettül elkezdett új hajtásokat hozni :cool: :cool:
Kérdésem az lenne, hogy az új hajtásokat kb. milyen hossz elérésénél lehet metszeni és ültetni.
Ültetés simán beleszúrom a talajba, vagy azért komplikáltabb?

Köszi a segítséget!
 
Simán leszúrod. Az, hogy medddig hagyod, elégé ízlés dolga szerintem, nem tudok semmiféle szabályról :) Ahol levágod, ott ugye lesz egy "törés" az addig hibátlanul egyenes szárban, amikor újfent kihajt, ezzel kell számolni.
Nekem tök mindegy volt, hogy meddig hagytam, elkezdett nőni, amit ledöfködtem. Még a víz fölé is kinőtt. Személyes véleményem, hogy minél lejjebb vágd el, mert amelyik része bent marad a földben, tehát az "öreg" szár, az egy idő után úgyis elfárad, felkopaszodik.
 
Simán leszúrod. Az, hogy medddig hagyod, elégé ízlés dolga szerintem, nem tudok semmiféle szabályról :) Ahol levágod, ott ugye lesz egy "törés" az addig hibátlanul egyenes szárban, amikor újfent kihajt, ezzel kell számolni.
Nekem tök mindegy volt, hogy meddig hagytam, elkezdett nőni, amit ledöfködtem. Még a víz fölé is kinőtt. Személyes véleményem, hogy minél lejjebb vágd el, mert amelyik része bent marad a földben, tehát az "öreg" szár, az egy idő után úgyis elfárad, felkopaszodik.
Köszi a tanácsokat! Egy idő után az "öreg" szárakat tervezem lecserélni az általam nevelt hajtásokra. Akkor bízom benne, hogy nem lesz gond...
 
Back
Oldal tetejére