• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Az első gyerek - 60x28x35 - 59L

Én azt tapasztaltam, hogy 22-23 foknál az akvárium jobban működik. Ezzel nem azt akartam mondani, hogy 27-28-nál nem működhet hiba mentesen, de azért az eléggé szélsőséges érték. És akkor még a halakról, garnélákról nem is beszéltünk.

Mi azt vettük észre, hogy ezen a hőfokon mindenki sokkal aktívabb, 20 fok körül mindenki csak vegetált.
 
Mi azt vettük észre, hogy ezen a hőfokon mindenki sokkal aktívabb, 20 fok körül mindenki csak vegetált.

Szép dolog az empirikus hozzáállás, de azért javaslom ne vesd el azt sem amit toderik írt. Nem véletlenül hűtjük sokan az akváriumokat 22-24 fokra. ;)
 
Szép dolog az empirikus hozzáállás, de azért javaslom ne vesd el azt sem amit toderik írt. Nem véletlenül hűtjük sokan az akváriumokat 22-24 fokra. ;)


24-25 fok között mozog, de azért figyelgetjük, ha baj lenne visszahűtjük.
 
Sziasztok!
Megint jó rég jelentkeztünk, de sajnos nincs sok időnk mostanában, de azért az akváriumra még szerencsére akad:)
Történt egy-két változás a legutóbbi bejegyzés óta.
Mértünk foszfát és nitrát szintet, kiderült, hogy magas a foszfát, 1,8 környékén volt az 5-ös nitrát mellett, ami ha az 1:10-es arányt nézzük nem a legjobb. Szóval folytattuk a heti két vízcserét és visszavettük a micmacot napi 2-2ml-re és a carbot 1-re.
A carbot azért vettük vissza, mert kb. két hete beköltözött az akiba két iszonyat jófej algázógéb.
Kicsit átrendeztük az akvát, a Ludwigiat beraktuk a befolyó mellé és a helyére ültettünk Rotala vietnam hra-t. Eddig nagyon szépen növöget minden, a visszavágott Ludwigia hozott három új hajtást ( eddig nálunk csak a visszadugott hajtás maradt meg, az anyanövény szép lassan elhalt)

A szőr még mindig jelen van, de nagyon minimális mennyiségben, az anubiasok sajnos továbbra is ecsetalgásak. A kapott tanács alpján a lehető legközelebb raktuk a visszafolyásgátlót a bubiszámlálóhoz és a biztonság kedvéért jelenleg három is van a rendszeren :D és vettünk egy eggyel nagyobb diffúzort a GA-s srácok tanácsára.
A szűrőt is rendesen kipucoltuk újra, azóta jóval erősebb, és nem gyülemlik fel a mulm a jobb alsó sarokban 3 nap alatt.

Úgy tűnik, hogy ezek most megoldották a legnagyobb problémát, legalábbis előrébb jutottunk vele, mert azóta a növények is sokkal többet bubiznak és kezdenek nagyon szépen fejlődni.
A kérdés, hogy miként tudunk kijönni a foszfát nitrát problémából.

MIS_0479.jpg
 
A kérdés, hogy miként tudunk kijönni a foszfát nitrát problémából.

Ha a gyári macro tápot adod, amíg nem rendeződik a helyzet, akkor elég nehezen, vagy marha nagy vízcserék árán. Egy ideig foszfátot nem adagolnék, csak nitrátot, így szépen lassan csökkenne a foszfát szint, nőne a nitrát. Aztán ha beáll a nagyjából 10:1-es arány, utána ki kell kísérletezni, hogy a Green Aqua Macro mellé kell-e adni plusz nitrátot, hogy fenntartható legyen az egyensúly, vagy sem.

Azért furcsa, hogy hogy tudott így elszállni a foszfát szint. A cspvized milyen? Nem adtál PH csökkentő szereket? Azok többsége foszfátos.
 
Oszinte leszek, csodalkozom hogy amazoniaval a foszfat szinted magasabb mint a nitrat. Altalaban ez pont forditva van, es nem gondolom hogy az 1 ml Macro elvetel ezen sokat valtoztatna. Egyebkent nalam sem jo a foszfat nitrat arany teljesen, es nincs algam.
 
Én azt tapasztaltam, hogy 22-23 foknál az akvárium jobban működik. Ezzel nem azt akartam mondani, hogy 27-28-nál nem működhet hiba mentesen, de azért az eléggé szélsőséges érték. És akkor még a halakról, garnélákról nem is beszéltünk.
Igen, de az ottani viszonyokhoz képest az annyi, mint itthon a 22-23!:ROFLMAO:
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére