• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az Easy-Life Carbo hatékonysága?

  • Téma indító Deleted member 4326
  • Esemény kezdete
D

Deleted member 4326

Vendég
Nektek mi a tapasztalatotok? Én nagy reménnyel vágtam bele, de ha használom, ha nem, nem látok nagy változást. Ha van is, nagyon kicsi. Valaki tapasztalt erősebb növénynövekedést a használata mellett? Milyen adagolást használt?

Low-tech körülmények esetén érdekelne főleg.
 
72 literes akvárium, 33 watt fény, ez 0,46wpl. Alaptápozás profito és carbo, újabban kezdtem el a Green Aqua Macro is, csökkentett adagolásban a makroelemszint emelésére.
Talaj sima U0ás bazalt.
CO2 nincs, tehát tipikus low-tech.
 
sziasztok en meg csak most kezdem el a carbo adagolasat ha rendesen adagolom napi szinten mikorra varhato eredmeny ? (mellette elkezdem a micro macro fosfo adagolasat is )
 
a carbo-t be lehet locsolni egy átlátszó csatos üvegbe? abból könnyebb lenne adagolnom.
 
Üdv! Ti hogy szoktátok a carbot adagolni? Azt figyeltem megy, hogy ha nem csak belelöttyintem, hanem fecskendővel belenyomom erősen akkor rengeteg pici buborék kering az akváriumban egy ideig, majd eltűnnek (Gondolom beoldódik, mert nem mind jut el a felszínre mielőtt eltűnne) Mi lehet a jobb? Ha látom a bubikat vagy ha csak ráöntöm a vízre és a szűrőre bízom a beforgatást? Valaki hasonló megfigyelés?
 
Üdv! Ti hogy szoktátok a carbot adagolni? Azt figyeltem megy, hogy ha nem csak belelöttyintem, hanem fecskendővel belenyomom erősen akkor rengeteg pici buborék kering az akváriumban egy ideig, majd eltűnnek (Gondolom beoldódik, mert nem mind jut el a felszínre mielőtt eltűnne) Mi lehet a jobb? Ha látom a bubikat vagy ha csak ráöntöm a vízre és a szűrőre bízom a beforgatást? Valaki hasonló megfigyelés?

:D

Ha elég erősen hugyozol a vízbe, akkor is látni a buborékokat, sőt még habzik is ;)

A bubik a levegőből jönnek, amit az erős spriccelés visz be a vízbe. A carbo egy folyadék, nem gáz, nem bubizik. A legjobb adagolás az, amikor szépen egyenletesen a szűrő vízáramába nyomod be, minél kisebb adagokban - nem tilos cseppenként sem, de minél lassabban annál jobb -, hogy minél egyenletesebben elkeveredjen a vízzel.
 
Ha elég erősen hugyozol a vízbe, akkor is látni a buborékokat, sőt még habzik is ;)
:D :D
Meg fölcsapja a nadrágodat :D
Neem nem erre gondoltam. :D A fecsivel a víz alatt lövöm be és akkor is bubizik. Nem a levegőt viszi be. Csak arra gondoltam CO2 szabadul fel belőle mivel mégicsak annak a pótlására tervezték vagy mi? Szóval lehet hogy jobb csepegtetni.
 
Nekem a 120 lityisben nagyon jól bevált. Egy darabig szórakoztam házi élesztős co rendszerrel, de e mellett full felesleges szórakozni vele, szét is szedtem. Az anubiasok hetente hoznak 1-2 új levelet, ez előtt ez nem volt jellemző. A többi növény is nagyon jól bokrosodik tőle, szép az összes növényem. 2 milit adok naponta reggelente szétcsurizva a vízben a kis adagolópohárból. Amíg ezt nem használtam, sok algám volt, most épp annyi, hogy az algaevők elszórakoznak rajta és annyi. Használat előtt fel kell nagyon rázni, de ne szagolj bele, nagyon hülye szaga van. Profitot is adagolok, de azt csak hetente egyszer 5-7 milit ahogy sikerül kimérni. Ja és ebből locsolom a cserepes növényeimet is, sokkal jobb, mint a csapvíz.
 
Back
Oldal tetejére