• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akváriumi növények hiánytünetei

DomeSL said:
Milyen gyakran cserélsz vizet? Mennyit? Mekkora az akvárium? Milyen a világítás? CO2-t adagolsz?
Ha ezeket megírod akkor valószínűleg meg tudjuk mondani, hogy mi a gond.

Nem kell mindenkinek High-tech akit fenntartani.
Akár még azok a tápok is lehetnek jók amit használsz. Bár én soha nem használtam a Happy családot. De Easy-t igen. És 2 évig csodálatosan működött Low-Tech, Low-light akvában.
Persze a rendszeres vízcsere akkor is elengedhetetlen, és akkor is kell makró tápanyagokat adagolni. Csak nem annyit.
finu said:
Szia! Csak a felsorolt folyékony tápokat adagolom.Nitrát, foszfátszintet nem mérek nincs tesztcsíkom.

Anubiasnál a levél először bebarnul majd kilukad a gyökérzet szép fehér egészséges, a törzse egészséges,kemény nem rohad.A talaj JBL Manado,alatta JBL AqvaBasis plus. Tápozás:HappyCarbo/napi4ml, HappyPlant/heti 10ml, Happy-Life Ferro/napi 10ml. Vízcsere heti 45L,az aki 180L,a világítás 2x30W T8 napi 10óra 1db Philips Aquarelle 1db Daylight cső .Alga nincs a szűrést egy Eheim Classic 2217 végzi
 
Geris said:
finu said:
Sziasztok!Kérek szépen egy kis segítséget, a problémám több fajta Anubiasnál a levél először bebarnul majd kilukad

Szia!
Találkoztam ezzel a problémával már, nővéremék akiját alakítottam át, bekerült pár anubias nana és a friss levelek kilyukadtak 1 héttel később, TPN tápot használtam, a probléma úgy oldódott meg, hogy GA- Micro Macro - ra váltottam. TPN-ben ugyebár nincs Macro, ugyhogy lehet annak a hiánya volt a gond. Mivel erőssen alulvilágított akváriumról van szó az EI felét adagolom bele, alga szint nem vészes.

Szia! Nem a friss levelek barnultak majd lyukadtak ki, hanem a régebbi levelek.
 
finu said:
Geris said:
finu said:
Sziasztok!Kérek szépen egy kis segítséget, a problémám több fajta Anubiasnál a levél először bebarnul majd kilukad

Szia!
Találkoztam ezzel a problémával már, nővéremék akiját alakítottam át, bekerült pár anubias nana és a friss levelek kilyukadtak 1 héttel később, TPN tápot használtam, a probléma úgy oldódott meg, hogy GA- Micro Macro - ra váltottam. TPN-ben ugyebár nincs Macro, ugyhogy lehet annak a hiánya volt a gond. Mivel erőssen alulvilágított akváriumról van szó az EI felét adagolom bele, alga szint nem vészes.

Szia! Nem a friss levelek barnultak majd lyukadtak ki, hanem a régebbi levelek.
upsz akkor bocsi, figyelmetlen voltam :crazy:
 
Geris megállapítása azért jó. Macro hiány lesz az.

hianytunetek.jpg
 
Nigro said:
Geris megállapítása azért jó. Macro hiány lesz az.

hianytunetek.jpg

Köszönöm a segítséget, csak aszt nem értem hogy van Nymphaea lotus - Törpe tündérrózsám és ő érzékenyebb növény, és szépen nő és hozza a leveleit.
 
Finu!

Mióta van a barnulás (1. mindíg volt 2. csak pár hete, napja :) )? Amióta benn vannak az anubiasok tápozod is az akváriumot?
 
zigur said:
Finu!

Mióta van a barnulás (1. mindíg volt 2. csak pár hete, napja :) )? Amióta benn vannak az anubiasok tápozod is az akváriumot?

Szia!Kb 1-2hete, mindig volt (tavaly Augusztus),Folyamatosan tápozok.
 
Értem! :)
Szerintem két verzió van! Vagy elfogadod amit Geris mond, hogy makro hiány ( ami elég érdekes lenne annak tekintetében, hogy a lotusod azt mondod szép és egészséges) vagy kipróbálod, hogy, fölfüggeszted ezt az értelmetlen túlvegyszerezést, ami okozhat mérgezést is az anubiasaidnál. A jbl táptalaj mellett amiben állítólag egyébként is van rendesen vas) egy ilyen világítással rendelkező akváriumnál még 10ml Ferro-t is adagolsz naponta!!!, aminek én személy szerint semmi értelmét sem látom. És én azt a happy life carbo nevű vegyszert is száműzném (mondom saját tapasztalat, hogy használni nem használ, az ebből következő másodlagos hatást azonban én sem tudom cáfolni, sem megerősíteni), de az Easy carbo mellett teljesen kiállnék,mert erről csak jót, sőt ódákat tudnék zengeni.Árban sem kerül többe hiszen a Easy 5000 egy liter, míg a happy (azért is kis betűvel: nemecsek! :lol: ) 2000 egynehányszáz forint!
Bármelyiket választod azért néhány hét múlva oszd meg velünk az eredményeket!
Sok sikert és egészséges növényeket!
 
zigur said:
Értem! :)
Szerintem két verzió van! Vagy elfogadod amit Geris mond, hogy makro hiány ( ami elég érdekes lenne annak tekintetében, hogy a lotusod azt mondod szép és egészséges) vagy kipróbálod, hogy, fölfüggeszted ezt az értelmetlen túlvegyszerezést, ami okozhat mérgezést is az anubiasaidnál. A jbl táptalaj mellett amiben állítólag egyébként is van rendesen vas) egy ilyen világítással rendelkező akváriumnál még 10ml Ferro-t is adagolsz naponta!!!, aminek én személy szerint semmi értelmét sem látom. És én azt a happy life carbo nevű vegyszert is száműzném (mondom saját tapasztalat, hogy használni nem használ, az ebből következő másodlagos hatást azonban én sem tudom cáfolni, sem megerősíteni), de az Easy carbo mellett teljesen kiállnék,mert erről csak jót, sőt ódákat tudnék zengeni.Árban sem kerül többe hiszen a Easy 5000 egy liter, míg a happy (azért is kis betűvel: nemecsek! :lol: ) 2000 egynehányszáz forint!
Bármelyiket választod azért néhány hét múlva oszd meg velünk az eredményeket!
Sok sikert és egészséges növényeket!

Köszönöm, megfogadom a tanácsotokat és váltok.
 
Vasból (Ferro) szerintem erős túladagolás van nálad. Most néztem meg az Easy Life Ferro-nál 10ml/100liter/hét a normál adagolás. Az Easy Life cuccok tömények ezért lehet eltérés, de a napi vas adagolásod akkor is rendkívül sok. Ez okozhat károsodást a növényeknél.
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! A problémám,hogy az eleocharis parvula régi hajtásai teljesen elsárgulnak. Szerintem Nitrogén hiányra utal (amennyire beazonosítottam az ábra alapján),de lehet tévedek,ezért kérném a megerősítéseteket. Napi 1ml Brighty-K és 1ml Green Brighty Step-el tápozok. CO2 adagolás jelenleg nincs és az említett növények is régen voltak nyírva.(Nem lustaságból,csak nagyon lassan regenerálódott az utolsó nyírás után,ezért azóta nem bántottam.)

Segítségeteket előre is köszi!
 
Nigro said:
Miért nem adagolsz CO2-t? Simán lehet az a gond.

Igen ez jogos! ;) Sajnos difim még mindig nincs, és a shopban sem találtam megfelelőt,(máshonnan meg nem szívesen rendelek) ezért várok vele.Az alternatív beoldás,hogy a szűrőanyagon keresztül(szűrő szívóágba kötve) adagolom a CO2 -t,nekem sajna nem jött be,mert egyfolytában összegyűlt a gáz és semmi hatást nem láttam a növényeken + irányba.
A vicces a dologban,hogy a többi növény vígan elvan,míg a parvula csak vegetál. Ezért is gondoltam,hogy valamit nem kap meg(persze számításba vettem a CO2 -t is ;) ), vagy esetleg egy regeneráló nyírás segíthetne rajta.
 
Sziasztok!

Indítottam 1 hónapja egy, fő célja szerint garnélás akváriumot. A leghangsúlyosabb dekorációs elem egy tő Microsorum 'narrow' lenne, ha nem lenne minden baja. Miután megérkezett, néhány nap alatt rengeteg barna/fekete folt jelent meg rajta, aztán a foltok terjedése megállt, később a legcsúnyább levelek le is váltak. Ezt betudtam a környezetváltozásnak. Most kezdett el új hajtásokat hozni, egyszerre jó sokat, azonban ma reggelre mindegyik új hajtás felső fele áttetsző lett(tegnap este még élénk zöldek voltak).
A többi növényem jól elvan. A vízi petrezselyem, vízi hortenzia és a jávai moha látványosan nőnek. Van még Cryptocoryne és Lilaeopsis, ezek is nőttek valamennyit. Ezek a növények szépek és egészségesek. Pár tő Sagittaria vegetálgat, ezek nem nőttek semmit de nem is romlottak. Volt még némi Cabomba ami rövid úton kihalt.
Sera florena-t használok, a heti adagot napokra lebontva, semmilyen más vegyszer és CO2 sincs. Az akvárium 50l, hetente 50% vizet cserélek. A világítás egy 15W-os hagen flora glo és egy 11w-os noname fénycső, a talaj JBL manado.

Valami ötlet, min variáljak? Mindenképpen szeretnék majd valami normális tápra váltani, vettem egy "Ligvi Carbo" névre keresztelt cuccot(elvileg ugyanaz mint az easy carbo) és K2SO4 port, mert a boltban ezt javasolták(fogalmam sincs, hogy kéne adagolni, itt is örülnék egy kis segítségnek).
Semmiképpen se szeretnék az EI szerint tápozni, mert a garnéláknak nem tenne jót a magas nitrát meg rézkoncentráció, meg CO2 macerára se nagyon vágyom.
 
:)
az legyen a legnagyobb bajod hogy üveges a vége a Narrow-nak!!! Kicsit olvass utána és meglesz a "gond". pl. még a Horn-Zsilinszky könyvben is megtalálod a megoldást
 
Back
Oldal tetejére