• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akváriumi növények hiánytünetei

Re: Növények hiánytünetei.

Én is ezt tapasztalom,bár nekem valami Serás ( talán) szenem van.Nem minden növénynél van hiánytünet,a Bacopákon látni. A mikrotápon változtattam,kb. akkor,mikor beraktam a szenet.Majd kiveszem ,meglátjuk mi lesz.
 
Re: Növények hiánytünetei.

Nyilván 1-2 növény jobban reagál a vashiányra,mert a moha, glosso, nem "foglalkozott" ezzel és az is lehet, hogy némely szén egy kicsit eltérő tulajdonsággal bír.
 
Re: Növények hiánytünetei.

Azon gondolkodám, hogy a Green Aqua Micro adag emelésével lehet-e ezt orvosolni. Lehetséges, hogy így is kirántaná. Esetleg tényleg időszakos alkalmazás lehet javallott (havi egy hét pl). Várom már a Seachem termékek rendelhetőségét, lehet a szenet pihentetem egy ideig.
 
Re: Növények hiánytünetei.

Mikor egy picit behomályosodtam a legutolsó szűrőtisztítás után,fogtam egy régi Shark belsőszűrőt,raktam bele jó minőségű (dugósított patkánytáp formájú Panzi :cool: ) aktívszenet és két napig járattam.Gyönyörű tiszta lett a vizem melyet a hétvégi vízcseréig megtartott.Nekem ennyi elég,a többit a szűrőbacikra bízom. ;)
 
Létezik-e attól kálium hiány,ha túladagolom a mikro tápot? :oops: Mikro tápot váltottam,azt a bizonyot,amit N-dee is használ.3ml lenne az ideális,én 10-et adok.
Semmi máson nem változtattam,a szűrés ugyan az.Nem minden növény mutat kálium hiányt,csak a rotala és néhol a lótusz is.Szép piros a levele,de itt-ott káliumhiányt mutat,főleg az új leveleken.A rotalát jó pár hete újra ültettem.Hagytam jó hosszúra nőni,majd megskalpoltam,ezeket ültettem vissza.Azóta nem megy , vagy nagyon nehezen megy valamire.Ez a tápváltással kb. egy időben volt.
Ha nem létezik,akkor van egy teóriám,hogy mitől lehet.
 
tibicuk said:
Létezik-e attól kálium hiány,ha túladagolom a mikro tápot? :oops: Mikro tápot váltottam,azt a bizonyot,amit N-dee is használ.3ml lenne az ideális,én 10-et adok.
Semmi máson nem változtattam,a szűrés ugyan az.Nem minden növény mutat kálium hiányt,csak a rotala és néhol a lótusz is.Szép piros a levele,de itt-ott káliumhiányt mutat,főleg az új leveleken.A rotalát jó pár hete újra ültettem.Hagytam jó hosszúra nőni,majd megskalpoltam,ezeket ültettem vissza.Azóta nem megy , vagy nagyon nehezen megy valamire.Ez a tápváltással kb. egy időben volt.
Ha nem létezik,akkor van egy teóriám,hogy mitől lehet.

Hát a tápváltás miatti növényi átállásról itt már nem beszélhetünk, ahogy írtad hetekkel ezelőtt váltottál. Én passzolom a kérdést. Kálium hiányt a többi növényen is kellene látni. Bár a Lótusz reagál leghamarabb a negatív változásokra ez is igaz. Mindenesetre kiváncsi leszek a megoldásra.
 
A B variáció,hogy elfeljtettem K2SO4-et tenni a keverékbe.Már egybekeverem a tápokat,lehet,hogy kimaradt.
A rotalán olyan tünet van,hogy elfeketedik a vége,és nem hajt,"töredezett",megviselt a levele,de nem hullatja el.A Bacopa is erős hiányt mutat,felkopaszodott.Mostanra egy-két hajtás megindult,a Rotalánál és a Bacopanál is .Vissza vágtam,lesz,ami lesz.Úgy is kezelhettelen volt a dzsungel.Tehát ilyen baj nincs,nőnek,csak nem úgy,ahogy azelőtt.
 
tibicuk said:
Létezik-e attól kálium hiány,ha túladagolom a mikro tápot?
Szerintem Igen! Én Trace Elements Mix+Fe tápot adagoltam túl és bizony hiánytüneteim voltak. Még inkább adagoltam, mert épp a vörös színt kezdte elveszteni a reineckii és a rotala. Az eredmény még rosszabb lett ráadásul algásodtam is. 1 hétre felfüggesztettem a micro adagolását, közben heti rendszeres vízcsere és lám minden rendbe jött, alga elmúlt. Ezt követően mérsékeltebben adagoltam és maradt a jó állapot. Szerintem ha az emelt microra ráemeltem volna a macrot is, akkor másképp alakult volna a szitu, de így is az EI táblázat felső határán 20%-kal felette voltam. Nem akartam még inkább megnövelni a dózist + a vörös szín hiányából Fe-re gondoltam. Később jöttem rá, hogy a "+Fe" azt jelenti a trace mixnél, hogy 2x(!) annyi vas van benne. Tehát nekem jó 5-6-os vas szintem volt valójában:)
A vörös szín hiánya mellett a levelek lyukacsosodtak, foszlottak és könnyen algásodtak.
 
Én is Trace element mix+-t használok és szintén volt foltosodésom kálium hiányom. Én minimálisan emeltem a káliumokat csökkentettem a microt és + kevés fito... azóta virítanak.
 
Egy hét telt el,mióta jelezetem,hogy valamiféle hiánytünet lett úrrá a növényeken.Abbahagytam a mikro tápanyag adagolását.Beválni látszik,mert visszahúzódott a fonal alga és a rotala is mintha észhez térne.Fonal alga mindig is volt,már majdnem megváltam tőle,ekkor váltottam tápot,újra búrjánzásnak indult.Most egy hét után határozottan kevesebb a gondom vele,nem kell szedegetni minden nap.Adok még egy esélyt ennek a tápnak,a Lótusz még nem halt ki teljesen. :) A viccet félre téve,adagolok 3ml-t naponta,meglátjuk milyen hatása lesz.
 
Sziasztok!Kérek szépen egy kis segítséget, a problémám több fajta Anubiasnál a levél először bebarnul majd kilukad a gyökérzet szép fehér egészséges, a törzse egészséges,kemény nem rohad.A talaj JBL Manado,alatta JBL AqvaBasis plus. Tápozás:HappyCarbo/napi4ml, HappyPlant/heti 10ml, Happy-Life Ferro/napi 10ml. Vízcsere heti 45L,az aki 180L,a világítás 2x30W T8 napi 10óra 1db Philips Aquarelle 1db Daylight cső .Alga nincs a szűrést egy Eheim Classic 2217 végzi.Ez mitől van és hogy tudom megszüntetni?Válaszotokat előre is köszönöm.
 
Szia!

A Makro tápanyagokkal mi a helyzet? Nitrát, foszfát?
finu said:
Sziasztok!Kérek szépen egy kis segítséget, a problémám több fajta Anubiasnál a levél először bebarnul majd kilukad a gyökérzet szép fehér egészséges, a törzse egészséges,kemény nem rohad.A talaj JBL Manado,alatta JBL AqvaBasis plus. Tápozás:HappyCarbo/napi4ml, HappyPlant/heti 10ml, Happy-Life Ferro/napi 10ml. Vízcsere heti 45L,az aki 180L,a világítás 2x30W T8 napi 10óra 1db Philips Aquarelle 1db Daylight cső .Alga nincs a szűrést egy Eheim Classic 2217 végzi.Ez mitől van és hogy tudom megszüntetni?Válaszotokat előre is köszönöm.
 
DomeSL said:
Szia!

A Makro tápanyagokkal mi a helyzet? Nitrát, foszfát?
finu said:
Sziasztok!Kérek szépen egy kis segítséget, a problémám több fajta Anubiasnál a levél először bebarnul majd kilukad a gyökérzet szép fehér egészséges, a törzse egészséges,kemény nem rohad.A talaj JBL Manado,alatta JBL AqvaBasis plus. Tápozás:HappyCarbo/napi4ml, HappyPlant/heti 10ml, Happy-Life Ferro/napi 10ml. Vízcsere heti 45L,az aki 180L,a világítás 2x30W T8 napi 10óra 1db Philips Aquarelle 1db Daylight cső .Alga nincs a szűrést egy Eheim Classic 2217 végzi.Ez mitől van és hogy tudom megszüntetni?Válaszotokat előre is köszönöm.

Szia! Csak a felsorolt folyékony tápokat adagolom.Nitrát, foszfátszintet nem mérek nincs tesztcsíkom.
 
Finu!

Én megmondom neked őszintén ezek a cuccok, amiket az akváriumodba öntesz, pont ugyan azt a hatást érik el, mintha közvetlenül az akvárium mellé öntenéd, ráadásul semmivel sem olcsóbbak ezek a hamisítványok, mint az eredeti Easy termékek! Tapasztalatból beszélek hidd el!
Anubiasok-nál gondot okozhat, ha talajba ülteted őket, és ez vezethet oda, hogy a növény szenved, sárgul, lukasodik!
 
tibicuk said:
Létezik-e attól kálium hiány,ha túladagolom a mikro tápot?
Nem, mert az antagonizmussal ellentétben K és Fe, valamint K és Mn esetén szinergizmus lép fel. Ezekről és a többi kölcsönhatásról a mikroelemek tételben találsz ábrát. Inkább kalciumhiány fordulhat elő, erre utal a tünetek megjelenési helye is, ami elsősorban az új leveleken található meg. Gyakorlatilag nehézfémmérgezést kaptak a túladagolástól.

tibicuk said:
Abbahagytam a mikro tápanyag adagolását.Beválni látszik,mert visszahúzódott a fonal alga és a rotala is mintha észhez térne.
Ez igazolja az elméletet.
 
Milyen gyakran cserélsz vizet? Mennyit? Mekkora az akvárium? Milyen a világítás? CO2-t adagolsz?
Ha ezeket megírod akkor valószínűleg meg tudjuk mondani, hogy mi a gond.

Nem kell mindenkinek High-tech akit fenntartani.
Akár még azok a tápok is lehetnek jók amit használsz. Bár én soha nem használtam a Happy családot. De Easy-t igen. És 2 évig csodálatosan működött Low-Tech, Low-light akvában.
Persze a rendszeres vízcsere akkor is elengedhetetlen, és akkor is kell makró tápanyagokat adagolni. Csak nem annyit.
finu said:
Szia! Csak a felsorolt folyékony tápokat adagolom.Nitrát, foszfátszintet nem mérek nincs tesztcsíkom.
 
finu said:
Sziasztok!Kérek szépen egy kis segítséget, a problémám több fajta Anubiasnál a levél először bebarnul majd kilukad

Szia!
Találkoztam ezzel a problémával már, nővéremék akiját alakítottam át, bekerült pár anubias nana és a friss levelek kilyukadtak 1 héttel később, TPN tápot használtam, a probléma úgy oldódott meg, hogy GA- Micro Macro - ra váltottam. TPN-ben ugyebár nincs Macro, ugyhogy lehet annak a hiánya volt a gond. Mivel erőssen alulvilágított akváriumról van szó az EI felét adagolom bele, alga szint nem vészes.
 
Back
Oldal tetejére