• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akváriumi növények hiánytünetei

Lehetne egyébként egy ilyen topik a fórumon. Ezzel indulj ha most ismerkedsz esetleg nincs meg a felszerelés.
Valahogy össze kellene szedni, hogy ne kelljen végigolvasni 50 oldalt :)

Ezért is örülök, ha megosztjátok ezeket.
 
de az a szint ahol ő van most nem egy kezdő akváriuma

Egy ilyen akváriumhoz, ha egy sima halas akváriumot veszünk alapul, kell kb 2x annyi fény, és átgondolt tápozás. Beni, és a hasonló low-techesek példáját követve pedig bárki csinálhat ilyen akváriumot, az ösvény már ki van taposva.
 
Beni, és a hasonló low-techesek példáját követve pedig bárki csinálhat ilyen akváriumot, az ösvény már ki van taposva.

Igen kb erről az jut eszembe, hogy az Amano féle Nature Aquarium vonal is ki van taposva le van írva 20x, mégsem látunk minden sarkon ilyen akváriumot :)

Nah de maradjunk a témánál, továbbra is jöhetnek növények, természetes élőhelyek (ami nem lágy vizes)
 
Igen kb erről az jut eszembe, hogy az Amano féle Nature Aquarium vonal is ki van taposva le van írva 20x, mégsem látunk minden sarkon ilyen akváriumot :)

Úgy alapjába véve a növényes vonal nem túl elterjedt :)
 
Lehetne egyébként egy ilyen topik a fórumon. Ezzel indulj ha most ismerkedsz esetleg nincs meg a felszerelés.
Valahogy össze kellene szedni, hogy ne kelljen végigolvasni 50 oldalt :)

Ezért is örülök, ha megosztjátok ezeket.

Ha már nevet kellene adni neki, akkor a "Csapvizes akváriumok" téma elég beszédes lehetne. Már csak azért is, mert sok díszhal sem kedveli. Aztán pusztulni fognak szépen lassan vagy éppen gyorsan. Pont az a baj, hogy a "víz kérdése" annyira degradált a magyar akvarisztikában, hogy sokszor teljesen megfeledkeznek róla. Pedig az édesvízi díszhaltartás alapja a víz. A mi csapvizünkben pedig nem sok hal él meg sokáig. Ezt azért mondom, mert a vége úgy is az lesz, hogy halak kerülnek bele.
 
Igen kb erről az jut eszembe, hogy az Amano féle Nature Aquarium vonal is ki van taposva le van írva 20x, mégsem látunk minden sarkon ilyen akváriumot :)

Persze, mert nem csak a technikáról szól, mint ahogy azt itt is olvashattuk. Egy nagyon látványos és meghökkentő növényes akvárium sok munkát és odafigyelést igényel. Ezt semmilyen technikával nem lehet helyettesíteni.
 
Sziasztok!
Úgy látom egy ideje nem írtak ebbe a topikba, de azért megpróbálok segítséget kérni.
Sajnos néhány növényem elkezdett színt váltani (barnulni, sárgulni), néhány levélnek a hegye kisárgult, vagy úgy néz ki, mintha kiharaptak volna belőle.
Továbbá néhány régebbi levélen pici lyukak jelentek meg (amit az előzményeket olvasva kálium hiánynak vélek).
Csatolok képeket is, hátha az beszédesebb.
Az aki 30 literes, még nem növényes, jövő hónapra tervezem az átalakítását, de addig is sajnálom a növényeket és utána akarok járni a dolognak.
Nyilván kezdőként én is hibás vagyok, mert csak homok és rajta kis kavics aljzatban tartom őket + idáig csak napi 0,5 ml Carbo-t adtam nekik.
De hétfőn vettem a GA-ban Micro/Macro tápot, úgyhogy azóta abból is kapnak napi 0,2 - 0,2 ml-t.
Ami még fontos lehet: két hete üzemeltem be az Eheim 2422 experience 150-es külső szűrőt (két kék szivacs és 1 liter Substrate (nem Pro) töltet volt hozzá).
A világításom pedig kb. 0,4 w/l és délután 4 órán keresztül megy. CO2 nincs. JBL csíkteszttel mérve a víz paraméterei normális értékeket mutatnak (3 hal és 3 amano van az akiban).
Kérlek segítsetek megállapítani, hogy mi a baj és hogyan tápozzak a továbbiakban.

A képek: Microsoft OneDrive - Access files anywhere. Create docs with free Office Online.

Köszi,
CsanFer
 
Sziasztok!
Úgy látom egy ideje nem írtak ebbe a topikba, de azért megpróbálok segítséget kérni.
Sajnos néhány növényem elkezdett színt váltani (barnulni, sárgulni), néhány levélnek a hegye kisárgult, vagy úgy néz ki, mintha kiharaptak volna belőle.
Továbbá néhány régebbi levélen pici lyukak jelentek meg (amit az előzményeket olvasva kálium hiánynak vélek).
Csatolok képeket is, hátha az beszédesebb.
Az aki 30 literes, még nem növényes, jövő hónapra tervezem az átalakítását, de addig is sajnálom a növényeket és utána akarok járni a dolognak.
Nyilván kezdőként én is hibás vagyok, mert csak homok és rajta kis kavics aljzatban tartom őket + idáig csak napi 0,5 ml Carbo-t adtam nekik.
De hétfőn vettem a GA-ban Micro/Macro tápot, úgyhogy azóta abból is kapnak napi 0,2 - 0,2 ml-t.
Ami még fontos lehet: két hete üzemeltem be az Eheim 2422 experience 150-es külső szűrőt (két kék szivacs és 1 liter Substrate (nem Pro) töltet volt hozzá).
A világításom pedig kb. 0,4 w/l és délután 4 órán keresztül megy. CO2 nincs. JBL csíkteszttel mérve a víz paraméterei normális értékeket mutatnak (3 hal és 3 amano van az akiban).
Kérlek segítsetek megállapítani, hogy mi a baj és hogyan tápozzak a továbbiakban.

A képek: Microsoft OneDrive - Access files anywhere. Create docs with free Office Online.

Köszi,
CsanFer
Káliumhiánynak tűnik nekem is. De engem is érdekelne még tapasztaltabbak véleménye is, mert nekem is ilyen tüneteim vannak, bár én is elkezdtem azóta a GA tápozást.
 
+1 kérdés: Hiánytünet esetén érdemes emelt pl. K2SO4 pár napig vagy inkább vízcsere és tovább EI alapján?
 
Sziasztok!
Úgy látom egy ideje nem írtak ebbe a topikba, de azért megpróbálok segítséget kérni.
Sajnos néhány növényem elkezdett színt váltani (barnulni, sárgulni), néhány levélnek a hegye kisárgult, vagy úgy néz ki, mintha kiharaptak volna belőle.
Továbbá néhány régebbi levélen pici lyukak jelentek meg (amit az előzményeket olvasva kálium hiánynak vélek).
Csatolok képeket is, hátha az beszédesebb.
Az aki 30 literes, még nem növényes, jövő hónapra tervezem az átalakítását, de addig is sajnálom a növényeket és utána akarok járni a dolognak.
Nyilván kezdőként én is hibás vagyok, mert csak homok és rajta kis kavics aljzatban tartom őket + idáig csak napi 0,5 ml Carbo-t adtam nekik.
De hétfőn vettem a GA-ban Micro/Macro tápot, úgyhogy azóta abból is kapnak napi 0,2 - 0,2 ml-t.
Ami még fontos lehet: két hete üzemeltem be az Eheim 2422 experience 150-es külső szűrőt (két kék szivacs és 1 liter Substrate (nem Pro) töltet volt hozzá).
A világításom pedig kb. 0,4 w/l és délután 4 órán keresztül megy. CO2 nincs. JBL csíkteszttel mérve a víz paraméterei normális értékeket mutatnak (3 hal és 3 amano van az akiban).
Kérlek segítsetek megállapítani, hogy mi a baj és hogyan tápozzak a továbbiakban.

A képek: Microsoft OneDrive - Access files anywhere. Create docs with free Office Online.

Köszi,
CsanFer

Sziasztok!
A fenti kérdéshez tartozó akváriumot időközben megszüntettem, a képeket töröltem!
Az új növényes nano az aláírásomban levő linken érhető el.
Üdv, CsanFer
 
Sziasztok!
A lenti képen egy quadricostatus van aminek az új levelei foltosan átlátszóak. Leginkább a levél szélén van jelen a probléma.
GA microt és maszek kevert macrot használok.
CAM00184_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Kedves Mindenki, tapasztalt kertészek!

Segítsetek, legyetek kedvesek. Napokban kezdtem újra az akvárium gondozást, frissen növényesítve, élesztős co2 rendszerrel. Mivel Dél-amerikai fun vagyok, gondosan válogattam össze a növénykéket, mind Dél-amerikai.
Költség okok miatt az alap sima virágföld, amit sóderral terítettem. Mielőtt vissza hőköl bárki, anno-anno így tartottam sok mindent, még Diszkoszok is voltak a medencémbe, igaz félévnél tovább nem bírták, de vitorlások igen szépen megnőttek.

Szóval: mivel kezdjem a tápot. Szeretnék a "szokásos" alapon szép kertet.

Köszönöm!
 
Szia Mintor!
Pár dolgot még írhatnál a medence élővilágáról, technikájáról, egyéb paraméteriről!
Talán tudunk segíteni.:)
Van időd akkor írj naplót!
 
Szia!

Naplót? Van ilyen itt?

Medence: 240 liter, 1200x400x500 mm.
Világítás: LED szalag, eltérő kombóban (natural, hideg fehér, extra hideg fehér), 24 W.
Fűtés: nincs.
Szűrés:
Külső --> Tetra EX 1200,
Belső --> Aquaqel Turbo 500. Ezen megy be a CO2 és időnként leszedem vele a felszínen úszó szmötyit.

Állat még nincs, de tervezem: Pici garnéla, Neon, Flameus, Baltahasú a terv, esetleg négy vitorlás.
Egy hete van berendezve.
 
Ja: Áztatok egy tuskót. Akác. Az erdőben szedtem, lepucoltam, kiégettem (valaki már próbálta előttem).
Bomló rész nem maradt rajta. Hatalmas. Boltban hasonló méretet 30,000 HUF-ért láttam.
 
Back
Oldal tetejére