• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium lélektani hatásai :D

Nálam is az akvakertészet győzött és a szekrény tetején porosodik nyolc repülőgép modell. Ej hol tarthatna már az akim, ha azoknak az ára mos nálam lenne!
 
Mind igaz, amit itt leírtatok. (Főleg az, hogy mindenből lehet pálinkát főzni :) )

Egy dolog viszont még nem hangzott el: ezzel a hobbyval annyit tanulsz a körülötted lévő világról, mint kevés más elfoglaltsággal:
- fizika (szűrők, áramlás, fény és elektromosság)
- kémia (vízkémia, tápozás)
- növényélettan (fotoszintézis, szaporodás, termesztés)
- általános biológia (állat- és növényközösségek egyensúlya)
- technika (szerelsz, vágsz, bekötözöd a sebedet, ismét szerelsz, ismét vágsz)
- esztétika (kompozíciók, arányok)
- fototechnika - opcionális

és biztos kihagytam még csomó mindent.

Én sajnos sosem tudok úgy leülni az aksim elé, hogy ne találjak valami bigyózni valót rajta. De amikor bigyózok, úgy telik el két-három óra, hogy észre sem veszem, és az agyam pihen. Márpedig ha egész nap böszme excel táblákat meg prezentációkat gyártasz, épp ez az, amire szükséged van.
 
Erdekes dolog ez.En leraktam az x-boxot,mar el is passzoltam,a fo hobbit a focinezest is vissza vettem.MARADT A NAGY SZERELEM:AZ AKI.mennyi mennyi ora olvasas,tervezgetes,termeszet jaras stb stb...Csak 1 dolgot fontos a jelenlegi es a kovetkezo PROJEKT.Sokat higgadtam es sokat tanultam,es mint tudjuk tanulni sose keso!!!A penzt amit e nemes hobbiba olunk nem kidobott penz,nincs cigi,nincs alkohol se drog.NEHOGY EZ NE ENGEDHESSEM MEG MAGAMNAK.Ugy erzem megtalaltam azt amit kerestem,egy hobbit ahol megtalalom a lelki bekem.;)
 
A penzt amit e nemes hobbiba olunk nem kidobott penz,nincs cigi,nincs alkohol se drog.NEHOGY EZ NE ENGEDHESSEM MEG MAGAMNAK.Ugy erzem megtalaltam azt amit kerestem,egy hobbit ahol megtalalom a lelki bekem.
Öröm olvasni eme sorokat:D;).Én szintúgy ezeket vallom(y)
 
Én makettezek is. Az elmúlt 2-3 évben felhalmoztam annyi makettet, amennyit életem során nem fogok tudni összerakni...mondjuk ezt a szintet már az első évben elértem:) Ha egymásra rakom a még nem összerakott készleteket, akkor most már csaknem 3 méter magas tornyot alkotnak. Makettezni most is szeretek, de már leálltam a készletek felhalmozásával, mert már az akvárium a fontosabb hobbi:)
Szóval érdekes dolog ez az akvakertészkedés: mióta ezt művelem, azóta máshogy szemlélem a természetet, jobban kötődöm hozzá, jobban figyelek a kis részletekre, lelassítottam egy kicsit. Gyógyíthatatlan, fertőző "betegség" ez, megváltoztatja az életedet, miközben olyan dolgokra tanít, amit semmilyen iskolában nem tanítanak, nem megvehető. Így nézve minden pénzt megér... mondjuk az én értékrendem szerint a pénz és a vele járó státusz-szimbólumok, a végzettség és a ránkerőltetett értelmetlen munkák semmilyen valódi értéket nem képviselnek az életben.
Nem tudom, hogy a kisfiamnak, vagy az akvakertészkedésnek köszönhetem ezt az új szemléletemet, mivel nagyjából egy időben fogantak...de azt hiszem mindketten hatással voltak rá. Remélem sikerül az utóddal is megszerettetnem az akvarisztika ezen ágát, és majd neki is segítséget nyújt rájönni, hogy NEKI mi fontos, és mi nem.
 
...ezzel a hobbyval annyit tanulsz a körülötted lévő világról, mint kevés más elfoglaltsággal:
...
Én sajnos sosem tudok úgy leülni az aksim elé, hogy ne találjak valami bigyózni valót rajta. De amikor bigyózok, úgy telik el két-három óra, hogy észre sem veszem, és az agyam pihen. Márpedig ha egész nap böszme excel táblákat meg prezentációkat gyártasz, épp ez az, amire szükséged van.

Én is a felsorolt területekkel próbáltam másokkal (nálamnál kezdőbbek...) megismertetni az akvarisztika gyönyörű világát...azt, hogy mennyi mindent lehet ebből tanulni úgy, hogy közben élvezzük.

De amiről eme téma szól: fáradtan, meló után csak bambulni...mindjárt nem gondolok a másnapra...
 
Lélektani hatása számomra agyba előveszem a semmi dobozt és orákon át bámulom az akit . vagy volt már rá példa barátnőmmel egytvoltunk ..éjszaka.. kettesbe na a többire majd rájöttök:d ő dolgozott én meg az akit néztem. Valahogy csodállatos élmény volt neki . De vigyázzatok az ilyennel ha nincs a két dolog szinronba vagy az asszony haragszik meg vagy kiesel a ritmusbol:D
 
Én úgy gondolom két alapvető hatást különböztethetünk meg:
1; amikor megnyugtat
2; amikor az őrületbe kerget

Engem még nem kergetett őrületbe, de nagyon sok időt töltök előtte relaxálással. Még az is relaxként hat, ha ki kell gazolnom az akit :)
 
Engem még nem kergetett őrületbe, de nagyon sok időt töltök előtte relaxálással. Még az is relaxként hat, ha ki kell gazolnom az akit :)
Tőlem a család többi tagja kérdezi, hogy miért ülök mindig előtte vagy mit nézegetek rajta, a válaszom meg mindig ugyan az. "Egyszerűen csak jó."
 
Sziasztok!
A lélektani hatáshoz.még annyit, hogy mióta ismerem a forumot kb 2 éve, ha feljövök és szétnézek akkor a saját aksijaimat teljes kudarcnak itélem olyan csodákat csináltok), akkor legszivesebben abbahagynám az egészet, aztán 1 óra múlva inspirációvá válik és már azon agyalok, hogy a lehetőségeimhez képest hogyan tudok javitani. Szerncsére mára már szeretek két aksimra ránézni. :) (még ital.nélkül is)
A harmadik aksim meg ami eddig az örületbe kergetett hála a benne lakó anciknak, de most úgy néz ki sikerült kifognom rajtuk. ;-)
 
Őőőőőő,nem akartam agyon OFF-olni valakinek a naplóját ,esetleg másik topicot ,de hát nem tudtam ,hogy jól látok e avagy képzelődöm ,vagy esetleg két @Jopet akvakertész társunk van regelve a fórumra.:eek:
S hát meg kell kérdeznem:te Gergő......megszabadítottad magad a rocker hajzuhatagtól???vagy mi a fene ,alig ismertelek fel az avatarképről:LOL::whistle:
Vagy a HAC eredménytől hullott ki ????:facepalm:;)
 
Őőőőőő,nem akartam agyon OFF-olni valakinek a naplóját ,esetleg másik topicot ,de hát nem tudtam ,hogy jól látok e avagy képzelődöm ,vagy esetleg két @Jopet akvakertész társunk van regelve a fórumra.:eek:
S hát meg kell kérdeznem:te Gergő......megszabadítottad magad a rocker hajzuhatagtól???vagy mi a fene ,alig ismertelek fel az avatarképről:LOL::whistle:
Vagy a HAC eredménytől hullott ki ????:facepalm:;)
Hehe :)
Nem vagyok sem a fotózkodós, sem selfiezős típus, így nagyjából ezt találtam. Egy éve vagyok kb regelve, valamit kellett :) De majd visszaállítom a - béna - névadó JOhn PETruccit, nyugi.
Külön örülök, hogy ebben a topikban kérdeztél rá :D ::ROFLMAO:
Szerk: @Trappista is már rákérdezett, hogy épp valami WC feliratra csodálkozom rá, vagy ilyesmi. :) Csak annyit tudtam mondani, hogy ez inkább a "jó, akkor ideállok a falhoz, csinálj gyorsan egy profifotót, ha annyira akarsz b.ameg" :)
 
Utoljára módosított:
Hehe :)
Nem vagyok sem a fotózkodós, sem selfiezős típus, így nagyjából ezt találtam. Egy éve vagyok kb regelve, valamit kellett :) De majd visszaállítom a - béna - névadó JOhn PETruccit, nyugi.
Külön örülök, hogy ebben a topikban kérdeztél rá :D ::ROFLMAO:
Szerk: @Trappista is már rákérdezett, hogy épp valami WC feliratra csodálkozom rá, vagy ilyesmi. :) Csak annyit tudtam mondani, hogy ez inkább a "jó, akkor csinálj gyorsan egy profifotót, ha annyira akarsz b.meg" :Ö
Nem félreérteni ,jól is áll a rövid séró .....csak elsőre rácsodálkoztam a név fölötti "arcra",hogy hova is lett a gitáros fószer:LOL::whistle:
Azt hittem ennyire megviselt a HAC eredmény:)
 
Back
Oldal tetejére