• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium lélektani hatásai :D

taki-vw

Új regisztrált
Én úgy gondolom két alapvető hatást különböztethetünk meg:
1; amikor megnyugtat
2; amikor az őrületbe kerget

Jöjjön hát két példa...
1; Hazaérsz melóból, töltesz magadnak egy wiskhey-t dobsz bele két jeget majd leülsz az akvárium elé és következik az offline üzemmód. (természetesen a módszer sörrel is hatásos :mrgreen: )
2; Ez sajnos kevésbé kellemes, Képzeld el, hogy épp múlthéten indítottad újra az akit és most az algával küzdesz közben bekrepál a szűrőd és kanyesz mindenkinek...

Minden más a köztes állapot...
Én speciel az első verziót teszteltem az imént: Csodálatos élmény :mrgreen:
A második kerülendő...
Üdvw: Krisztián
 
Egészségedre! Kedved kaptam én is relaxálni. ;)

Egyébként tényleg találó amit írtál. Az őrület témára nekem is volt pár példa. ;)
 
Hali!


Továbbá:minél több aksid van annál több gondod van, annál jobban aggódsz, nyáron az üdülés már nem felhőtlen, mindig minden akkor hibásodik meg amikor teljesen elfoglalt vagy, és nem érsz rá vele foglalkozni.
Úgy érzed, hogy mindent megtettél az algásodás elkerülése végett és mégis algásodsz, a kedvenc növényedet az istennek se tudod megmenteni, egy ideig gyönyörűen nő aztán hirtelen hanyatlásnak indul..

Kudarcok és bosszankodások tárháza.Ezt csak mérhetetlen szeretettel lehet végezni, ami más kívülálló részéről teljesen érthetetlen, hacsak nincs hobbija neki is.

Öröm bámulni esténként a szép akváriumot, öröm bezsebelni a vendégek őszinte ámulatát, és dicsérő szavait.(közben az asszony könyökével bökdösi egyiküket, hogy "tudnád mennyi a villanyszámla! " "mennyi pénzt költ erre a hülyeségre, ezen a pénzen elmehetnénk welness hétvégére"

Van öröm és üröm.Én a sok év alatt többet aggódtam és bosszankodtam.Ehhez szenvedélybetegnek kell lenni.

Én már gyógyult vagyok, csak az a baj, hogy a gyógyultak között sok a visszaeső. :)
 
Én már gyógyult vagyok, csak az a baj, hogy a gyógyultak között sok a visszaeső.

Azt szokták mondani, hogy nincs leszokott drogos, csak éppen nem drogozó drogos... ;)
 
Köszi Viktor!
A visszaesésről annyit, hogy gyerekkorom óta van akvárium de volt kb 2 év szünet munka miatt amikor azt hittem nem is lesz többé. Utána csak úgy rohantam az első üvegeshez :mrgreen:
Nálam nem az akvarisztika az egyetlen hobbi, repülőgép modellezek is néhány éve (ez sem épp olcsó játék ha komolyan csinálod ;) ) tehát hallgatom eleget a mi mindent vehettél volna ehelyett szöveget :D
De ha egyszer elindul a vezérhangya...
Üdvw: Krisztián
 
Srácok.Nagyon jól leírtátok ennek a hobbinak az árny és fényoldalát!
Sajna pénz szűke miatt 4éve nem voltunk nyaralni
de mióta az aki megvan nem is bánom!
Kire tudnám bízni a felügyeletét? :eek:
Hát nehéz döntés lenne!
De nem bántam meg,hogy akvafertőzött lettem! :thumbup: :D

Jani.
 
Hät igen.Hazaersz a melobol,ejfel elött 15 percel.gyors tusoläs,adok a NÖMNEK egy gyors csokot,lemegyek a szobäba es leülök a fotelba nezelödni.es..... ejfel a lämpa kikapcsol.ÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ ezert siettem???Basszusss...
 
Én úgy gondolom két alapvető hatást különböztethetünk meg:
1; amikor megnyugtat
2; amikor az őrületbe kerget

Jöjjön hát két példa...
1; Hazaérsz melóból, töltesz magadnak egy wiskhey-t dobsz bele két jeget majd leülsz az akvárium elé és következik az offline üzemmód. (természetesen a módszer sörrel is hatásos :mrgreen: )
2; Ez sajnos kevésbé kellemes, Képzeld el, hogy épp múlthéten indítottad újra az akit és most az algával küzdesz közben bekrepál a szűrőd és kanyesz mindenkinek...

Minden más a köztes állapot...
Én speciel az első verziót teszteltem az imént: Csodálatos élmény :mrgreen:
A második kerülendő...
Üdvw: Krisztián

1 like a leírásnak és 1 like az aláírásnak ;)
 
Köszi Viktor!
A visszaesésről annyit, hogy gyerekkorom óta van akvárium de volt kb 2 év szünet munka miatt amikor azt hittem nem is lesz többé. Utána csak úgy rohantam az első üvegeshez :mrgreen:
Nálam nem az akvarisztika az egyetlen hobbi, repülőgép modellezek is néhány éve (ez sem épp olcsó játék ha komolyan csinálod ;) ) tehát hallgatom eleget a mi mindent vehettél volna ehelyett szöveget :D
De ha egyszer elindul a vezérhangya...
Üdvw: Krisztián

Na igen, szervusz modelles kolléga. :)
Én pont most számoltam fel a komplett hangárt, már csak egy nitrós verdám maradt... :)
Növényezés-modellezés nem működik nálam együtt sajnos(pénz...)Persze akvakertészet győzött... :)
 
Hät igen.Hazaersz a melobol,ejfel elött 15 percel.gyors tusoläs,adok a NÖMNEK egy gyors csokot,lemegyek a szobäba es leülök a fotelba nezelödni.es..... ejfel a lämpa kikapcsol.ÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ ezert siettem???Basszusss...

Állítsd át az időkapcsolót, az aki azért van, hogy lásd :)
 
Állítsd át az időkapcsolót, az aki azért van, hogy lásd :)
szerinted nemalitottam at??de a szituäcio,hogy nem 5 percel kesöbb vagy koräbban kapcsol ki,hanem amikor kenyelembe helyezkedsz...:geek:
 
szerinted nemalitottam at??de a szituäcio,hogy nem 5 percel kesöbb vagy koräbban kapcsol ki,hanem amikor kenyelembe helyezkedsz...:geek:
Kell egy távirányító és visszakapcsolod :D
 
Lélektani hatásról csak annyit ,hogy nálam működik:).Én rohadtul el tudok űcsörögni az aqua előtt ,és órákig tudnám nézegetni ,ha nem volna más dolgom.Ezért "irigylem" a GA-s srácokat.Nekik a munkájuk a hobbijuk is:)(y).(Vagyis gondolom;) )
 
Rám most a következő hatást gyakorolja: B+, jó lenne, ha a növények látszanának az algától...
Ez azért rossz, mert így a pénzügyminiszterem nem ad támogatást az új tenderekre. :p
 
Van egy másik hatása is az emberre...

Velem megesik mikor nézem egyfolytában azon agyalok mit hogy kéne nyírni, ültetni, milyen új növényt kéne kipróbálni, új technikát alkalmazni...
és egy másik akvárium képe jelenik meg előttem!
Amivé válik remélem előbb-utóbb!
Egy IAPLC na jó legalább egy HAC győztes akváriumé! :happy:

"Persze mondhatjátok álmodik a nyomor!"

Szóval a küzdésről szerettem volna megemlékezni (nem csak az algákra gondolok), amiről még ebben a topikban nem esett szó.
A jókedvű, tervezgetésről, mikor azt mondjuk ezt+ezt megcsinálom és az enyém lesz a legkirályabb akvárium!
Aminek a végén remélhetőleg mindenkinek megvalósul az áma!

Tudom nem könnyű ez, főleg a "sötét oldalon"!

De mikor ma is hajnali 1 óra tájban egy kis takarítás-vízcsere-rendezgetés után odaültem elé kicsit relaxálni: akkor azt gondoltam igaz, hogy a jelenlegi állapota nem a legjobb, de ha legközelebb ezt ide, azt meg amoda teszem esetleg kipróbálok pár új növényt (amit már régóta akarok). Akkor tök jó lesz!
Én ezért szeretem csinálni...
Mindig valami kis cél tűzök ki, kipróbálom. Ha beválik tök jó! Siker!!!
Ha nem válik be: jöhet az új ötlet...
Amit meg kell valósítani!
 
És közben új embereket ismersz meg, hála a fórumnak és a mögötte álló GA-nak. :)
A múltkor pl kaptam egy adag növényt és a párom elkísért, amikor elhoztam a növényeket. Ő jegyezte meg utána az illető kapcsán, hogy látszik rajta, hogy rendes ember. :)
Ezért is szeretem ezt a hobbit. :)
 
És közben új embereket ismersz meg, hála a fórumnak és a mögötte álló GA-nak. :)
A múltkor pl kaptam egy adag növényt és a párom elkísért, amikor elhoztam a növényeket. Ő jegyezte meg utána az illető kapcsán, hogy látszik rajta, hogy rendes ember. :)
Ezért is szeretem ezt a hobbit. :)
Nálunk is már többször megjegyezte a feleségem, hogy látszik valakin hogy akvakertész, mert rendes ember :D
 
Back
Oldal tetejére