• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Krómszín ég alatt (stanci 300 literese)

stanci

Főkertész
Sziasztok!
Bár csak később szerettem volna naplót nyitni, a fórum szabályzat rákényszerített.. :D
Az eredeti elképzelés az volt, hogy készítek egy halas akváriumot, amit szépen lassan növényessé formálok. Nem egy maxon pörgetett, inkább csak egy „növényekkel dúsan beültetett” akváriumra gondoltam, de remélem, azért majd (idővel) megállja a helyét itt a naplók között.
 
Akvárium:
120 x 50 x 50 300l

Szekrény:Saját gyártmány, csoki bükk bútorlap, zárt tetővel.

Világítás:
Starcoat 90276 T5 F54W/865 3db
Sylvania Grolux FHO 54W/T5/GRO 1db
Aqua Medic reflektor 4db

Szűrés:
Szűrő: Atman CF-1200 külső szűrő 1550 l/h
Szűrőanyag: Gyári kerámia gyűrű (cserélve lesz), Szivacs, SERA Siporax 2l, Eheim Substrat Pro 1l, ADA Bio Rio 1l, Sera Super Peat feketetőzeg granulátum, vatelin.
Tervezem még egy ugyanilyen szűrő beállítását, a majdani „Új magyar szűrőanyagal” :)

Fűtés:
Hydor ETH 300W

Aljzat:
JBL Manado

Dekoráció:
Meggyfa
Tölgyfa levél

Növények:
Vesicularia ferriei 'Weeping' Moha
Sagittaria subulata
Microsorum pteropus 'Windelov'
Tervezett növények:
Hygrophila pinnatifida
Echinodorus ’Aquartica’
Hygrophila difformis
Ceratopteris thalictroides
Cyperus helferi
Cardamine lyrata
Bolbitis heudelotti
Ranunculus inundatus


Tápozás:
Green Aqua Micro & Macro (később)
Nagynyomású Co2: (később)
-Papillon reduktor
-Aqua Medic Mágnesszelep
-„Levi85 féle” külső CO2 reaktor :)
 
Néhány kép, az akvárium eddigi életéről.
A tudatos tervezés: :happy:
http://i1140.photobucket.com/albums/n561/xstancix/akvárium/2011.jpg

Bekerültek az ágak:
http://i1140.photobucket.com/albums/n561/xstancix/akvárium/2011december18.jpg
 
Néhány növény, csak teszt üzemmódban, kíváncsi voltam, mire mennek: :whistle:
http://i1140.photobucket.com/albums/n561/xstancix/akvárium/2012janur16.jpg

Kipróbáltam az élesztős CO2 adagolást, ami hatására elkezdtek barnulni a növények levelei, ezt én a tápozás hiányának tudtam be.
http://i1140.photobucket.com/albums/n561/xstancix/akvárium/2012mrcius29.jpg
 
http://i1140.photobucket.com/albums/n561/xstancix/akvárium/2012mrcius294.jpg

Közben a mohám durván kezdett algásodni a rajta megtelepedő mulm miatt.
Ekkor határoztam el, hogy csak akkor folytatom, ha megdupláztam a szűrésem, és beindítok egy nagynyomású CO2 rendszert.
 
Szia stanci!

Remek biotóp lehetett volna belőle, de van benned valami ami a jó kezdés után reménykeltő folytatást selytet növényes fronton is!
Milyen fát használsz?
Arra figyelj hogy az ágak sokat lefognak mind a fényből, mind az áramlásból!
Maradj az alacsonyabb igényű növényeknél ezzel az elrendezéssel!
Kíváncsian várom a továbbiakat!

A.ttila
 
Nem kis fába vágtad a fejszéd! :)

Kiváncsi leszek rá 1-2 hónap mulva. Ha időd és energiád engedi, biztos nagyon szép lesz.
 
Köszönöm a hozzászólásokat!:)

Wow, ütős kis ágas-bogas kompozíció lesz ez.
Mióta üzemel amúgy?
A lakókról is írhatnál!

Hát, januárban indítottam, csak elég sokáig stagnált az állapota, meg túl vagyunk egy költözködésen is, amit a lakók sajnos nem éltek túl..
Egyébként Vörösfejű pontylazacok, Üveglazacok, Garnélák, meg négy fajta algaevő volt benne.

Szia stanci!

Remek biotóp lehetett volna belőle, de van benned valami ami a jó kezdés után reménykeltő folytatást selytet növényes fronton is!
Milyen fát használsz?
Arra figyelj hogy az ágak sokat lefognak mind a fényből, mind az áramlásból!
Maradj az alacsonyabb igényű növényeknél ezzel az elrendezéssel!
Kíváncsian várom a továbbiakat!

A.ttila

Elvileg meggyfa. Mindenképpen az alacsony igényű növényeknél maradok, már csak az akvárium fenntartási költségei miatt is, sajnos ez is szempont.

Nem kis fába vágtad a fejszéd!
Kiváncsi leszek rá 1-2 hónap mulva. Ha időd és energiád engedi, biztos nagyon szép lesz.

Igazából, láncfűrészt, meg körfűrészt használtunk..:LOL:
1-2 hónap múlva még ne várj csodát, ez egy igen lassú projekt lesz.
..de majd látjuk, sok mindentől függ majd, hogy hogy haladok vele.
 
Végre még egy födim!(y)
Nagyon szép kis biotóp volt az elején.
Szép lassan gyűjtsd a technikát.Ha meglesz a nagynyomású co2 és rendes tápozás,onnantól ugrásszerűen fognak
nőni a növények.Előfordulhat,hogy a szűrésed nem lesz már akkor elég.Lehet egy Koralia is megoldja a flow problémát.
Porokból keverj tápot,az sokkal olcsóbb.
Az árnyékolás valóban gond lehet.Egy két fát talán ki kellene szedni.
 
Jól néz ki!
Szerintem a szűrésfejlesztés az egyik legfontosabb nálad!
Ekkora mennyiségű(alapvetően nem vízbe való) fa már vízminőségi gondokat okozhat!
 
Végre még egy födim!(y)
Egy két fát talán ki kellene szedni.

Gyengítem itt a bajai vonalat.. :ROFLMAO:
Összesen három fám van, abból nem vehetek ki egy-kettőt, inkább mondjuk azt, hogy többet már nem rakhatok bele.. :)
A Koralián én is gondolkodtam már, csak nem tudom, el lehet-e rejteni valahogy, nem nagyon akarok ennyire látható technikát az akváriumba.
 
Jól néz ki!
Szerintem a szűrésfejlesztés az egyik legfontosabb nálad!
Ekkora mennyiségű(alapvetően nem vízbe való) fa már vízminőségi gondokat okozhat!

Köszi!
Milyen vízminőségi gondokra gondolsz? Én eddig nem tapasztaltam ilyesmit, az elején kicsit "taknyosodtak" a fák, de hamar letisztultak.
 
Köszi!
Milyen vízminőségi gondokra gondolsz? Én eddig nem tapasztaltam ilyesmit, az elején kicsit "taknyosodtak" a fák, de hamar letisztultak.

Nem kifejezetten a látványos gondokra gondoltam.(legalábbis előszőr)
Azokat a fákat amiket használunk az akváriumokban nem véletlenül használjuk, alapvetően vizes környezetből százmaznak, ellenállóbak a rothadással szemben!
Egy "sima" fa ideig óráig jól bírja majd rohamos rothadásnak indul és intezíven terheli a vizedet, ami ha túlméretezett szűrésed van akkor talán nem jelenthet gondot.
De egy alulszűrt akinál(mint amilyen szerintem a tiéd) előbb utóbb gond lesz. Úgy képzeld el mintha tele lenne az akvárium bomló szenvedő növényekkel!
 
Szerintem ez csak részben igaz.Főleg a puha fákkal van a gond,mert azok hamarabb "átáznak",ezáltal rothadni kezdenek.
Szerintem a meggyfa ilyen.
 
Szerintem jó pár évig bírni fogja, ez egy viszonylag kemény fa, de minden fára igaz, hogy víz alatt a legtartósabb.
Könnyen akkor indul rothadásnak, ha nedves, párás helyen van. Kíváncsi lennék egy összehasonlításra az akváriumban használatos fajokkal, csersav- gyantatartalom és keménység tekintetében, de sajnos nem igazán találok adatokat.
 
Szia stanci!

A Hygrophila elég magasra nő és nagyon széles is, ezért kicsit hátrébb kéne raknod!
A Sagitaria is hozhat 30cm-es leveleket ha már rendesen begyökeresedett, ezért szintén nem szokták közvetlen előtérbe ültetni!

Egyébbként tetszik a terved!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére