• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATMAN szűrők, vélemények tapasztalatok

Üdv!
Éppen egy 300literes sügeres akváriumot szeretnénk asszonkával összepakolni. 3 féle szűrőt néztünk ki. Segítenétek választani?
-Atman 3338
-Atman CF1200
-Tetra EX 1200 Plus
Köszi előre is!
 
Utoljára módosított:
Üdv!
Éppen egy 300literes sügeres akváriumot szeretnénk asszonkával összepakolni. 3 féle szűrőt néztünk ki. Segítenétek választani?
-Atman 3338
-Atman CF1200
-Tetra EX 1200 Plus
Köszi előre is!
Bármelyik megfelelő lehet, ha két darabot veszel.
 
6 éves 3338-as szűrőm elkezdett dorombolni. Remélem csak a tengely kopott meg kicsit. Vett valaki hozzá rotort/tengelyt mostanában? Hol kapható még? Aquafaunában van?
 
6 éves 3338-as szűrőm elkezdett dorombolni. Remélem csak a tengely kopott meg kicsit. Vett valaki hozzá rotort/tengelyt mostanában? Hol kapható még? Aquafaunában van?
A weboldaluk szerint van náluk, kompletten 2680Ft-ért. Anno én is cseréltem mert megrepedt a rotor. Attól még működött, mert alig lehetett észrevenni, de elég volt, hogy kiegyensúlyozatlan legyen, amitől rendesen dübörgött.
 
Utoljára módosított:
Egyik napról a másikra, bazi hangos lett a szekrényem. Azt hittem nagyon koszos a szűrőm, (félve mondom de 3-4 hónapja pucoltam utoljára) és ekkor is inkább a nagyon kínai-kicsit lengyel márkájú szűrőre gyanakodtam. De nem az volt, hanem a CF 1000-as kerepelt rendíthetetlenül. Szétszed, megdöbben 2 ujjnyi zagy az aljában, iszonytató kosz mindenhol. Kipucol, de közben nagyon szégyenli magát, és kicsit megnyugszik és önámít, hogy talán ettől volt a traktorhang.
Nem sokáig tartott a nyugalom mert miután a rotort is megpucoltam láthatóvá vált a hiba. A rotor megrepedt...élt 11 hónapot.....
Szerencsére még garanciális, remélem erre is vonatkozik a jótállás. Ennél azért kicsit többet vártam volna tőle.......

IMG_20150925_211153679_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
 
Nekem is volt hasonló, akkor azt mondta rá a bolt, hogy gariban kicseréli a rotort, csak macerásnak tűnt az egész kb 100km-re a bolttól , ezért inkább vettem bele egy másikat.
 
Egyik napról a másikra, bazi hangos lett a szekrényem. Azt hittem nagyon koszos a szűrőm, (félve mondom de 3-4 hónapja pucoltam utoljára) és ekkor is inkább a nagyon kínai-kicsit lengyel márkájú szűrőre gyanakodtam. De nem az volt, hanem a CF 1000-as kerepelt rendíthetetlenül. Szétszed, megdöbben 2 ujjnyi zagy az aljában, iszonytató kosz mindenhol. Kipucol, de közben nagyon szégyenli magát, és kicsit megnyugszik és önámít, hogy talán ettől volt a traktorhang.
Nem sokáig tartott a nyugalom mert miután a rotort is megpucoltam láthatóvá vált a hiba. A rotor megrepedt...élt 11 hónapot.....
Szerencsére még garanciális, remélem erre is vonatkozik a jótállás. Ennél azért kicsit többet vártam volna tőle.......

IMG_20150925_211153679_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Igen, erre szól a garancia, vidd vissza és kicserélik!
 
Igen, erre szól a garancia, vidd vissza és kicserélik!

Szerencsére közel a bolt hívtam őket, (hogy elég lesz-e a motort-rotort vinnem, vagy a lavórt is akarják és szedjem szét teljesen a szűrőt) először befeszültek, hogy rotort nem cserélnek garanciába, erőteljesebben rákérdeztem aztán hallottam a tulajt a háttérből, hogy be kell hozni megnézik. Nos nem hiszem, hogy egy max. párszáz forinos beszerzési értékű termékkel érdemes lenne vevőt haragítaniuk....
 
Ennyi ido utan eheimnel sem cserelnek neked rotort. Ahogy az autoban sem garis 20 ezer km utan egy fekbetet
Nem tudom, hogy melyik szűrőnél mi tartozik bele a garanciába, de ha egy új szűrőben 11 hónap után szétreped a rotor, akkor az biztosan hibás volt, szerintem simán garis ügy.
Tetrámban cseréltem 20-25 hónap után rotort, mert gondoltam már biztos kopott, de alapos tisztítás után sem látszódott semmilyen különbség. Az újat berakva pedig még hallható különbség sem volt.
 
Ennyi ido utan eheimnel sem cserelnek neked rotort. Ahogy az autoban sem garis 20 ezer km utan egy fekbetet
Na ezzel nem értek egyet! A normál kopás és a törés/repedés között van némi különbség.......
Ha nem cserélik ki az elég nagy probléma, mivel ilyen sérülést nem tudsz produkálni .
 
Szerencsére közel a bolt hívtam őket, (hogy elég lesz-e a motort-rotort vinnem, vagy a lavórt is akarják és szedjem szét teljesen a szűrőt) először befeszültek, hogy rotort nem cserélnek garanciába, erőteljesebben rákérdeztem aztán hallottam a tulajt a háttérből, hogy be kell hozni megnézik. Nos nem hiszem, hogy egy max. párszáz forinos beszerzési értékű termékkel érdemes lenne vevőt haragítaniuk....
Ne hagyd magad lerázni, ez garanciális probléma!
 
Na ezzel nem értek egyet! A normál kopás és a törés/repedés között van némi különbség.......
Ha nem cserélik ki az elég nagy probléma, mivel ilyen sérülést nem tudsz produkálni .

Csak fel akartalak készíteni, hogy egy ilyet általában lepattint a gyártó/disztri.
Ha cserélni fogják az az üzlet jó híre miatt lesz max. Nem azért mert az Atman bevállalja.
 
Mint írtam, nekem az aquadepo simán kicserélte volna garanciában (már nem létezik , így talán leírhatom :) ) 2500Ft-os alkatrész ha jól emlékszem, nem biztos, hogy megér egy fogyasztóvédelmi balhét a boltnak. Amúgy ha jól tudom, volt egy ilyen szériahibája is korábban , mikor még Evolution néven futott.
 
Csak fel akartalak készíteni, hogy egy ilyet általában lepattint a gyártó/disztri.
Ha cserélni fogják az az üzlet jó híre miatt lesz max. Nem azért mert az Atman bevállalja.
De ha gyári hibás és nem a felhasználó sara ,akkor igen is cseréljék ki. Az meg ,hogy a bolt bevállalja vagy gyártó vállalja a cserét szerintem a felhasználót nem igazán érdekli. Az a bolt és a gyártó dolga.
 
Csak fel akartalak készíteni, hogy egy ilyet általában lepattint a gyártó/disztri.
Ha cserélni fogják az az üzlet jó híre miatt lesz max. Nem azért mert az Atman bevállalja.

A autós példa esetében, a fékbetét kopásra nincs garancia-szavatosság, de amennyiben anyaghiba okozta a fékbetét törést kutyakötelessége cserélni a hibás alkatrészt. Véleményem szerint ebben az esetben is ez áll fenn, mert egyértelműen látszik a repedés (nem törés, nem anyagkopásból eredő anyagfáradás stb), és az ilyet cserélnie-javítania kell. Igaz 6 hónap után már nekem kell bizonyítani, és nem a gyártónak-disztribútornak, hogy a termék megfelelő üzemszerű felhasználás mellett tönkrement. (garancia-szavatosság közötti különbség)
Egyébként meg vagyok olyan bar0m, hogy bevizsgáltatom saját költségen, nem szeretem, ha hülyére vesznek. De nem hiszem, hogy eddig el kellene mennem, mert ahol vettem az egy régi-új cég, korrekt -üzleti szemléletű- tulajjal.
Sok egyéb kínai műszaki gyártó is úgy csinálja, hogy a disztribútornak-kereskedőnek x %-ban áruban befinanszírozza az esetleges javításokat, így a javított-cserélt alkatrészeket is ebből fedezi. Ameddig ez a balansz pozitív vagy nulla nincs gond.:)

Az eheimnél meg szerintem egyenesen gáz, hogy ilyet nem nyel be a gyár......
 
Nem tudom, hogy melyik szűrőnél mi tartozik bele a garanciába, de ha egy új szűrőben 11 hónap után szétreped a rotor, akkor az biztosan hibás volt, szerintem simán garis ügy.
Tetrámban cseréltem 20-25 hónap után rotort, mert gondoltam már biztos kopott, de alapos tisztítás után sem látszódott semmilyen különbség. Az újat berakva pedig még hallható különbség sem volt.
legalább van egy tarcsi rotorod vész esetére;)
 
Back
Oldal tetejére