• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATMAN szűrők, vélemények tapasztalatok

Nekem ez gyanús! A fejrészben nem lehet valami műanyag rész lelazulva? Ha búg és mozgatod változik a hang?

Ha nem mozgatom a szűrőt úgy is fel-fel búg de ha búg és mozgatom akkor sem változik. Sajnos nincs összefüggésben, vagyis se így, se úgy nem változik a hang.
 
Ha nem mozgatom a szűrőt úgy is fel-fel búg de ha búg és mozgatom akkor sem változik. Sajnos nincs összefüggésben, vagyis se így, se úgy nem változik a hang.
Van lehetőséged kiüríteni a szűrőházat? Próbálj meg kiszedni belőle mindent és úgy csak vízzel járatni.
 
Egyelőre nem ölném meg a végre valamelyest kialakult baktériumokat a szűrőben azzal, hogy 1-2 órára kiveszem őket, mert szerencsétlen szűrő a másfél hetes üzeme alatt még két napot nem ment egy huzamban csak, hogy rájöjjek mitől rezonál. A rotort kicserélem aztán meglátom mi lesz.. Visszavihetném garanciában is de nem akarom már kínozni a boltosokat, így is kicserélték már a gyári hibás JBL szűrőmet, ami folyt. Ráadásul ezt feltöltötték nekem szűrőanyaggal is... Úgy látszik ez nem az én évem, mert minden létező hibába belenyúltam már ezzel az akvárium-projekttel.. :D
 
Kicseréltem a rotort de még így is kicsit búg..vagyis reszel.. nem tudom. Édesapámnak van egy ugyanilyen szűrője annak semmi hangja nincs. Az is érdekes, hogy a gyári összeállításban a tengelyen volt egy plusz gumigyűrű a rotor és az egyik végzáró sapka között. Ilyen a cseredarabokon nincs és amikor meséltem édesapámnak, ő is meglepődve mondta, hogy még sosem látott ilyet. Ha ez a kis gyűrű nincs a mágnes és a sapka között teljesen más a hangja és szintén más ha a rotor felőli rész és a másik gumisapka közé teszem. Ha nem teszem rá akkor még rosszabb a helyzet. Most kicsit búg, együtt tudok élni vele majd jövő hónapban beruházok egy másikra mert már annyi cserealkatrészt vettem, hogy mást nem érné meg vennem.
Mindenesetre mindenhol mást látok, nincs egy konkrét leírás amit követni tudnék. A felső perlonvattáról mindenhol mást írnak, mást mutatnak; a boltban is a szűrőanyag tetejére rakták, majd rátolták a fogantyút. Ellenben a dobozán az angol nyelvű leírásban és itt-ott olyasmit látok, hogy a kosár behelyezése után a lecsukott fülre teszik rá a vattát, erre jön a zöld színű műanyag és úgy a fejegység. Tudna nekem erről valaki mondani pár szót? Eléri így a beömlő rész rendesen a csonkot?
 
Kicseréltem a rotort de még így is kicsit búg..vagyis reszel.. nem tudom. Édesapámnak van egy ugyanilyen szűrője annak semmi hangja nincs. Az is érdekes, hogy a gyári összeállításban a tengelyen volt egy plusz gumigyűrű a rotor és az egyik végzáró sapka között. Ilyen a cseredarabokon nincs és amikor meséltem édesapámnak, ő is meglepődve mondta, hogy még sosem látott ilyet. Ha ez a kis gyűrű nincs a mágnes és a sapka között teljesen más a hangja és szintén más ha a rotor felőli rész és a másik gumisapka közé teszem. Ha nem teszem rá akkor még rosszabb a helyzet. Most kicsit búg, együtt tudok élni vele majd jövő hónapban beruházok egy másikra mert már annyi cserealkatrészt vettem, hogy mást nem érné meg vennem.
Mindenesetre mindenhol mást látok, nincs egy konkrét leírás amit követni tudnék. A felső perlonvattáról mindenhol mást írnak, mást mutatnak; a boltban is a szűrőanyag tetejére rakták, majd rátolták a fogantyút. Ellenben a dobozán az angol nyelvű leírásban és itt-ott olyasmit látok, hogy a kosár behelyezése után a lecsukott fülre teszik rá a vattát, erre jön a zöld színű műanyag és úgy a fejegység. Tudna nekem erről valaki mondani pár szót? Eléri így a beömlő rész rendesen a csonkot?
Szerintem teljesen mindegy hova teszed , a lényeg hogy a műanyag rács alá kerüljön. Érdekes hogy nem oldódik meg a búgás, nálam csendesebbek mint a z eihemek. Egyszerűen nem értem honnan jöhet a hang............
 
Hát ez az, hogy én sem. De jövő hónapig kibírom, teljesen jól lehet mellette aludni aztán veszek egy vadi újat. Legalább lesz alkatrészem ha bármi probléma van a család tulajdonában lévő 3335-ösökkel :)
 
Sziasztok, meg tudná mondani valaki hogy mi a különbség az At es a Cf jelölések között?
A CF-es szérián van kézi feltöltő pumpa, ami lényegében megszívja a szívóágat, így megindítva a szűrő feltöltésést. Speciel én nem szeretem és többnyire csak a gond van vele (Itt kezd el folyatni, még a márkásabb is, én 2080-as Eheim-emen pl használhatatlan). AT-n ez nincs, ott meg kell szívni a nyomóágat utána már a gravitáció megoldja a feltöltést, illetve van rajta egy kis bajonettzáras furat ahol ki tudod engedni a levegőt.
 
Sziasztok! szeretnék egy Atman AT-200 powerheadet nagy szivacstömbbel üzemeltetni mint belső mechanikus szűrő, annyi hogy az akvárium mellett alszunk 2 méterre kérdésem hogy lehet-e aludni mellette vagy nagyon hangos jószág?
 
Sziasztok! szeretnék egy Atman AT-200 powerheadet nagy szivacstömbbel üzemeltetni mint belső mechanikus szűrő, annyi hogy az akvárium mellett alszunk 2 méterre kérdésem hogy lehet-e aludni mellette vagy nagyon hangos jószág?
Volt valami ilyen áramoltatóm, akkor talán nem Atman néven futott, de a kép alapján dettó ugyanez. Egy szavam van rá: HULLADÉK. Rettentő zajos, fém tengelyes, teljesen kiegyensúlyozatlan rotorral.
 
Volt valami ilyen áramoltatóm, akkor talán nem Atman néven futott, de a kép alapján dettó ugyanez. Egy szavam van rá: HULLADÉK. Rettentő zajos, fém tengelyes, teljesen kiegyensúlyozatlan rotorral.
Azért hihetetlen, hogy nem bírnak gyártani normális szűrőket. Nem illeszkedő kosarak, szivárgások...
 
Azért hihetetlen, hogy nem bírnak gyártani normális szűrőket. Nem illeszkedő kosarak, szivárgások...
Egy külső szűrőben, kosaraknak nem is kell passzentosan illeszkednie, az direkt azért ilyen, hogy ha eltömődik a szűrőanyag, akkor is maradjon valamennyi áramlásod, nehogy leégjen a motor. 1200liter/órás Atmant sokáig használtam , akkor még Evolution (azt hiszem 2028) néven futott, de nem volt gondom pl a fejtömítéssel még 1 év állás után se, leszámítva mikor egy kis csiga megszívatott :mad:
Viszont érdekes, hogy a kézi feltöltő hibáját itt még nem olvastam, miközben meg a Tetra vagy az Eheim külsőinél nem is egyszer. Szóval nem olyan rossz külső szűrőket gyártanak, de az az áramoltató tényleg a nem ajánlott kategória.
 
Utoljára módosított:
kosaraknak nem is kell passzentosan illeszkednie
A vízszintes illeszkedésre gondolok. Az Atmnannál pont kellene a jó illeszkedés, mert a tálcákba kialakított cső darabokon keresztül jut le az ülepítőbe a befolyó víz.
Sajnos ezért fordulhat elő, hogy a rossz illeszkedés miatt, már az első tálcánál melléfolyik és megy is vissza a víz az akiba, azaz rövid zár alakul ki, nem megy át a szűrő rekeszeken keresztül. A vödör és a tálcák közötti rés lenne elvileg a bypass ág a motor leégése ellen.
Például az Eheim Classicnál ez eleve nem fordulhat elő, mert alul van a szívó ág.
 
A vízszintes illeszkedésre gondolok. Az Atmnannál pont kellene a jó illeszkedés, mert a tálcákba kialakított cső darabokon keresztül jut le az ülepítőbe a befolyó víz.
Sajnos ezért fordulhat elő, hogy a rossz illeszkedés miatt, már az első tálcánál melléfolyik és megy is vissza a víz az akiba, azaz rövid zár alakul ki, nem megy át a szűrő rekeszeken keresztül. A vödör és a tálcák közötti rés lenne elvileg a bypass ág a motor leégése ellen.
Például az Eheim Classicnál ez eleve nem fordulhat elő, mert alul van a szívó ág.
Gumitömítés nincs a tiedben?
 

Attachments

  • tomites.jpg
    tomites.jpg
    22.3 KB · Megtekintések: 0
Nekem az Atman Cf800-as a 112 l-es akiban tökéletesen végzi a munkáját! 960l/h a gyári adata. Lily pipe-vel használom, ami jól fodrozza a vizet! Nem csinál nálam erős flow-t, de teszi a dolgát!:) A szívószár és a kimenő szál egy oldalon van elhelyezve, hogy forogjon az egész akváriumban a víz.
Nekem a töltete lentről fölfelé:
1. tálca siporax-durva szivacs
2. tálca siporax
3. tálca siporax- perlon
 
Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani, hogy a cf 600-800, vagy az At 3335-3336 típus kerámia tengelyének méreteit? Elméletileg egy fajta rotor és tengely való beléjük.
 
A vízszintes illeszkedésre gondolok. Az Atmnannál pont kellene a jó illeszkedés, mert a tálcákba kialakított cső darabokon keresztül jut le az ülepítőbe a befolyó víz.
Sajnos ezért fordulhat elő, hogy a rossz illeszkedés miatt, már az első tálcánál melléfolyik és megy is vissza a víz az akiba, azaz rövid zár alakul ki, nem megy át a szűrő rekeszeken keresztül. A vödör és a tálcák közötti rés lenne elvileg a bypass ág a motor leégése ellen.
Például az Eheim Classicnál ez eleve nem fordulhat elő, mert alul van a szívó ág.
Most találtam, ezek szerint az eheim se tökéletes :)
 
Back
Oldal tetejére