• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó atipepe kerti tava

A fólytás eszembe nem jutott volna ! :) Igazatok van !!!! De a látványnál nem konkrétan a visszaesésre gondoltam csak így könnyebb volt leírni ! Most meg nem tudnám mondani a nevét, de majd rakok fel róla egy képet.
 
Erre gondoltam !
to_02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nálam 65 cm-ben telelnek 5 éve... :) 10-15 cm-nél több jég még soha sem volt, csak kell rárakni "jégvédő sapkát", hogy 1 helyen ne fagyjon be.

Ennyi ? Semmi más nem szükséges a teleltetéshez ? Levegöztetésre gondolok !
 
Tavasszal mikor lehet elkezdeni beültetni a növényeket és a halak telepítését? Gondolom függ attól hogy hány fok van, de mennyi az ideális?
 
Télen én rárakok egy ilyen úszó hungarocell "sapkát" (barkácsáruházban is lehet kapni), és az elég olyan kb. -10 fokig, az alatt befagyhat ebben is a lék. Ezért a hideg napokon vagy kitöröd a jeget (de csak akkor ha vékony hártya van, ha vastag, akkor forró vízzel kell kiolvasztani, nem szabad kalapáccsal, fejszével nekiesni), vagy beraksz egy levegőztető csövet. Nekem van bent egy a biztonság kedvéért, így akkor sincs para, ha nagyon hideg van. Ha lyuk van, akkor a gázok tudnak távozni, ha nincs, akkor van baj. Egyéb vízmozgatásra, levegőztetésre nem igazán van szükség, csak a lék befagyásmentesítése miatt kellenek.

Nem árt, ha valami búvóhelyük is van télen, tuti ott fognak telelni. :)

A keringtetést akkor lehet bekapcsolni, ha napközben kb 15 fok van, de legalább 10 felett van, és nem esik sokkal alá este sem. Ültetni akkor tudsz, ha már árulnak vízinövényt... :) Szerintem a barkácsáruházak, nagy növényáruházak későn kezdenek el tavi növényeket árulni. De egyébként a szivattyú indításával ültethetsz is (persze nem meleget szerető lótuszokat.)
 
Egyébként nem kell ezt a teleltetést túlmisztifikálni. A növények kitelelnek mindenféle tutujgatás nélkül is. A normál aranyhalak akár 40cm vízben is, persze ha van a tónak mélyebb telelő része az azért hasznos meg ajánlott is.
 
Nekem a Koi jobban tetszik ! Annak mennyi a minimum mélység?
Ezek nagy méretű halak azt vedd figyelembe. Vagy nagy tavat építesz nekik vagy lehalászod időnként a nagyokat.
De amúgy is érdemes min 1m+ mélyben gondolkodni. A nagyobb víztömeg nehezebben melegszik fel->kevesebb alga. Halak tudnak választani a hűvösebb és a melegebb víz között.
 
Kis tóba jobban jársz az aranyhalakkal. A koi hatalmasra is tud nőni, és gondolom nem akarsz minden augusztus 20.-án koi halászelvet enni, csak mert kinőtték a tavat. :) De van más hal opció is, nézd meg Tibi tavát. :)
 
Kis tóba jobban jársz az aranyhalakkal. A koi hatalmasra is tud nőni, és gondolom nem akarsz minden augusztus 20.-án koi halászelvet enni, csak mert kinőtték a tavat. :) De van más hal opció is, nézd meg Tibi tavát. :)
Igaz, én még ezen a téren nem kutakodtam, (gondoltam tavaszig elég időm lesz) csak az alapján írtam a Koit, ami képeket láttam a neten. De erre nem számítottam, hogy majd egy méteresre meg nő !!! :) Így biztos árány hal lesz! Egy méretes koi meg sem tudna fordulni a "kacsa úsztatómban" Állandóan a sípolást kellene hallgatnom, hogy tolat !! :ROFLMAO:
 
Jelenleg itt tartok !!

A körrel jelölt részen még kb. 50 cm leások ! Így alakul ki a végleges 100cm-es mélység.
1107650125IMAG0048_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Csináltam egy vázlatot, de ezzel az emelési magassággal egy kicsit bajban vagyok mert olvastam már annyi félét, A szivattyú választásnál nem szeretném ha sokat veszítenék a teljesítményböl!
Akkor nekem most 60cm az emelési magasságom ?
Olyan táblázatot hol találok amiről írtatok?

2013-07-19_192338_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Ha a szivattyú a tó alján lessz akkor 160cm az emelőmagasságod!
Nagyobb pumpát vegyél mint 2000l/h.

Minimum 4000 amit beletennék, főleg ha nincs szűrésed!
Üdv
 
Kicsit belerondítottam a tervekbe.
Padkaméreteket és meder kialakítást tekintve. A mélységek maradtak.
https://dl.dropboxusercontent.com/u/101730752/akvárium/2013-07-19_192338_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Kicsit belerondítottam a tervekbe.
Padkaméreteket és meder kialakítást tekintve. A mélységek maradtak.
https://dl.dropboxusercontent.com/u/101730752/akvárium/2013-07-19_192338_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Értem ! Így legalább a végén nem lesz az összes kavics a meder alján ! De annak mi a szerepe hogy nem függőleges a partszél hanem döntött ? A víz jobban tud áramlani ?
 
De annak mi a szerepe hogy nem függőleges a partszél hanem döntött ?
A válasz:

Így legalább a végén nem lesz az összes kavics a meder alján !

A legjobb lenne egy 45fokos vagy annál enyhébb leejtésű partszél, de kis tavaknál ez nagyon sok helyet elvesz.
Ezt könnyebb kavicsozni, vagy sziklával kirakni ezen felül nem lesz olyan benyomása mint egy kútnak.

A padkák kifele lejtése az ültető földet fogja meg a növényeknek. Amennyiben szabadföldbe szeretnéd (ezt javaslom) ültetni. Ha kosaras megoldást választod akkor természetesen lehet vízszintes a padka.
 
Back
Oldal tetejére