• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó atipepe kerti tava

atipepe

Kertész szaki
Már régóta tervezem, hogy csinálok egy kerti tavat, de sajnos albérletben laktunk a párommal így a főbérlő kertjét nem szerettem volna felásni !!Csak egy másfél éve adatott meg a lehetőség, hogy sajátba költözzünk. Már az idén tavasszal szerettem volna belevágni, de a felújítások elvitték a rávalót így csúsztatnom kell egy évet! De nem szomorkodom, mert így több időm van infó és pénz gyűjtésre !!

A terv első része kész !
Tómeder kiásva! Csobogó kész, szekrény beépítve !
2013-07-13_183100_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A nyáron vagy ősszel tervezem a hordó szűrő barkácsolós részét elvégezni.
Szivattyú: Eheim Compact +2000-re gondoltam mert annak már elég jó az emelőmagassága
 
Szerintem nézz körbe az energiatakarékos kerti szivattyúknál is... Én ha új szivattyút kellene vennem, olyat vennék... (Pl.: messner eco-x szériából.)
 
Szerintem nézz körbe az energiatakarékos kerti szivattyúknál is... Én ha új szivattyút kellene vennem, olyat vennék... (Pl.: messner eco-x szériából.)
Igazad lehet, én is olyat vennék ha lenne annyi fölösleges pénzem, de sajnos az nem az én pénztárcámhoz van kitalálva ! :(
 
A messner tótechnikában kb olyan mint az ada az akvakertészetben.

Azért én is megfontolnám a tavi szivattyúkat. Ebben az árkategóriában már kapsz nagyobb teljesítményűt is akár. És azt használhatod úgy mintha egy power head lenne tehát az csücsül a tó alján és befele nyomja a vizet a hordóba.
 
A messner tótechnikában kb olyan mint az ada az akvakertészetben.

Azért én is megfontolnám a tavi szivattyúkat. Ebben az árkategóriában már kapsz nagyobb teljesítményűt is akár. És azt használhatod úgy mintha egy power head lenne tehát az csücsül a tó alján és befele nyomja a vizet a hordóba.
Biztos jó lehet ! Majd ha már kialakulnak a dolgok akkor biztos valami ilyet veszek ! De még a legkissebbnek is 4500 L/h a teljesítménye amit néztem ! 1-1,5 m3 -es mocsárnak nem túl sok ez ? Valahol azt olvastam, hogy naponta kell 7x megforgatás, vagy ez hülyeség ? Mert akkor végképp nem értem !!! :confused:
 
Ez a liter / óra érdekes dolog a tavazáskor. Igazából itt sincs túl sok megforgatás, viszont, a 4500 L/h az soha sem lesz annyi. Ez függ az emelési magasságtól, és a patak/csobogó rész szélességétől. Vannak erre különféle teljesítmény ábrák, ahol be tudod lőni, mi kellene neked. Van olcsó tavi szivattyú is, pl. Ubbink / Liebel, ezek nem energia takarékosak, de jók. Nekem Liebel van, és nincs vele gondom. Ezek az általad kinézett Eheim árában vannak, csak tavazásra lettek kitalálva... 1500 liternél a 2000 l/h kevés lesz.
 
Van olcsó tavi szivattyú is, pl. Ubbink / Liebel, ezek nem energia takarékosak, de jók. Nekem Liebel van, és nincs vele gondom.
Ezek a márkák jók egy bajuk van a műanyag. Könnyen törik fárad. Leginkább a csatlakozásoknál szokta megadni magát egy téliesítésnél pl. Szerencsére nem maga a szivattyú törik hanem csak az adapter (milyen furcsa párhuzam) és az azért cserélhető.
 
... jah, az első évben eltörtem a csatlakozót, de pár ezer ft-ból lecseréltem réz gyors csatlakozókra, azóta nincs baj. :) Egyébként a csövet lecsatlakoztatom, kiemelem, és a szivattyú a tóban telel... :) Nincs finomkodás! :)
 
... jah, az első évben eltörtem a csatlakozót, de pár ezer ft-ból lecseréltem réz gyors csatlakozókra, azóta nincs baj. Egyébként a csövet lecsatlakoztatom, kiemelem, és a szivattyú a tóban telel... Nincs finomkodás!
Az oké hogy könnyen cserélhető meg viszonylag olcsó, csak nem értem hogy ez miért nem oldható meg már gyárilag. Elég bosszantó amikor szereled és a kezedben marad ez-az aztán meg rohangálhatsz alkatrészért, közben veszteséget termelsz, megy az idő..stb.
 
Azon gondolkodtam, hogy egyenlőre nem lesz szűrő. Többen írtátok, hogy ti sem használtok ! Így viszont megcsinálom a csobogót + látványnak rakok bele egy kisebb teljesítményű szökőkutat. Akkor így elég lehet egy kisebb teljesítményű vízpuma ? Ti melyiket ajánjátok ?
 
Csak a csobogót. A növényeid de legfőképpen az úszólevelűek nem tolerálják jól az állandó esőt. Főleg mivel kis méretű tóban gondolkodsz nem fogod tudni jól elkülöníteni a vízpermetet. Én szűrő nélkül is ajánlanám azért a 3-4m3/h szivattyúkat, legfeljebb fojtani még mindig tudod ha nagy az áramlás.
Márkában pedig Ubbink Libel Velda termékeit nézd meg szerintem találsz megfelelőt köztük.
 
Én nem vennék kisebbet, mert később megbánod! Egyébként a teljesítmény két dolog függvénye: emelési magasság, csobogó szélesség. Olcsó márkából 15-20e Ft egy 2000 L/h környéki szivattyú. Ha kis szökőkút szivattyút veszel, akkor nem lesz olyan igazi csobogó hatásod, épp, hogy csak csordogálni fog a víz.
De ha gondolod, egy kis szökőkút szivattyúval csinálhatsz kis látványelemet is.

Szerk.: Punkdraco megelőzött, de egy véleményen vagyunk. :)
 
Back
Oldal tetejére