• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó atipepe kerti tava

Azt nem értem, ha cserépbe ültetem ahoz tudok keverni ált. virágföldet, de a szabad ültetéssel tele rakom kaviccsal és kövekkel akkor honnan lesz benne tápanyag ?
 
csináltam egy metszet ábrát remélem érthető.
a technikáért bocsi de most nem izzítom be a ps-t
https://dl.dropboxusercontent.com/u/101730752/akvárium/t%C3%B3meder.png
 
Köszönöm szépen a rajzot ! :)így már világos ! Használhatók általános virág földet, vagy csak kimondottan a kerti tavit ? Gondolom azért kell a tó fólia felé is a geotextil, hogy a növények gyökerei ne tudják átszurni a fóliát ?
Esetleg, ha tudnál olyan oldalt ahol bővebben lehet olvasni ötletekröl, vagy csak egyszerűbben le van írva minden amit érdemes tudni azt megköszönném! Mert amit találok az mind ugyanazt írja.
 
Köszönöm szépen a rajzot ! így már világos ! Használhatók általános virág földet, vagy csak kimondottan a kerti tavit ? Gondolom azért kell a tó fólia felé is a geotextil, hogy a növények gyökerei ne tudják átszurni a fóliát ? Esetleg, ha tudnál olyan oldalt ahol bővebben lehet olvasni ötletekröl, vagy csak egyszerűbben le van írva minden amit érdemes tudni azt megköszönném! Mert amit találok az mind ugyanazt írja.
Használhatsz ált virágföldet de a tavi azért jobb. DE ha nem valami iszonyat rossz a kerti talajod, akkor inkább azt keverd be tőzeggel.
A geotextilből tulképp egy vályút alakítasz ki a tómeder és a nagyobb kő segítségével. Ez a vályú tartja meg a földedet a bemosódástól. És valóban védi is a tófóliádat. ezért van a nagy kő alatt is berajzolva.
Felülről a kavicsok védik ill. takarják el ezt a technikai részletet.

Oldalakat sajnos nem tudok mondani, mert nem mélyedtem bele az internet eme tudásvilágába.
Amiket én írok azt az iskolai évek alatt, szakkönyvekből és a legfontosabb, gyakorlat és megtapasztalás alapján tudom.
Nagy valószínűséggel ezt az előbbi rajzot sem fogod megtalálni sehol.
 
Használhatsz ált virágföldet de a tavi azért jobb. DE ha nem valami iszonyat rossz a kerti talajod,

Én úgy gondoltam hogy veszek valamennyi virágföldet és azt keverem azzal a földdel amit kiástam a tóból és még valamennyi tőzeggel. Későbbi ültetésnél viszont akkor majd óvatosan kell ültetni nehogy nagyon felkavarjam a földet. Ja és gondolom a 4-5cm kavicsréteg elég a tetejére ? Azt már nem túrják ki az arany halacsok ?
 
Ez attól is függ milyen a talajod.
Ha kötött agyagos akkor keverd tőzeggel, ha viszont laza, homokos akkor inkább agyagos termőföldet kell hozzá tenni és kevesebb arányban tőzeget.
Kavicsból vastagabb rétegre lesz szükséged már a kavics méretéből adódóan is. Amit ajánlok az a 16/32 vagy 24/40es méret
 
Back
Oldal tetejére