• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATI Sun Power, ATI Powermodule

Egy kérdés még. A hűtőventillátorokhoz hol tudok venni "gyári" adaptert? Univerzális is jó hozzá? Nekem akár az is megfelelne. Használt lámpát vettem és adaptert nem kaptam hozzá. GA-ban kapható esetleg? Valakinek infó? Köszi!
Bármilyen univerzális adapter jó hozzá.
 
Szia Viktor, ajánlanál nála jobb s megbízhatóbb világítást!
ár nem függvény..

Erőben nincs jobb T5. Kivitelezésben léteznek jobbak. Giesemann stb. De a legtöbb gyár már nem öl pénzeket fénycsöves világításokba. Amit látunk az 5-10 évvel ezelőtti termékfejlesztés eredménye.
Persze nagy kérdőjel, hogy egy T5 technológiába ma már érdemes e beletenni több százezer forintot. Vagy egy ATI 2-3x költségét.

Ennyiért inkább vennék egy jó LED lámpást.

Az ATI lámpákat leginkább a fényereje miatt használjuk még mindig. És mert a lapos profil sok esetben észrevétlen maradhat egy akvárium felett.
De a T5 nyűgök ezt a lámpát sem kímélik. A magas hőtermelés miatt nyáron előfordulnak gondok. Talán ez a vezérlő is a magasabb üzemi hőmérséklet miatt adja meg magát időnként. No meg az áramszüneteket sem igazán tolerálja.
 
ATI lámpákban az a jó, hogy sokan cserélik le LED-re, és jó áron lehet kifogni használt darabokat.
Én is úgy vettem az enyémet. Az új árát nem fizettem volna ki rá. Az irreálisan magas, akkor inkább egy bitang LED.
 
Erőben nincs jobb T5. Kivitelezésben léteznek jobbak. Giesemann stb. De a legtöbb gyár már nem öl pénzeket fénycsöves világításokba. Amit látunk az 5-10 évvel ezelőtti termékfejlesztés eredménye.
Persze nagy kérdőjel, hogy egy T5 technológiába ma már érdemes e beletenni több százezer forintot. Vagy egy ATI 2-3x költségét.

Ennyiért inkább vennék egy jó LED lámpást.

Az ATI lámpákat leginkább a fényereje miatt használjuk még mindig. És mert a lapos profil sok esetben észrevétlen maradhat egy akvárium felett.
De a T5 nyűgök ezt a lámpát sem kímélik. A magas hőtermelés miatt nyáron előfordulnak gondok. Talán ez a vezérlő is a magasabb üzemi hőmérséklet miatt adja meg magát időnként. No meg az áramszüneteket sem igazán tolerálja.

Köszönöm,
Hagyom még amíg ki nem purcan ez a t5 ös koncepció!
Nekem semmi bajom nincs vele s nem is volt!
S jöhet valami komolyabb led a következőnek.
Köszi mégegyszer!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
ATI lámpákban az a jó, hogy sokan cserélik le LED-re, és jó áron lehet kifogni használt darabokat.
Én is úgy vettem az enyémet. Az új árát nem fizettem volna ki rá. Az irreálisan magas, akkor inkább egy bitang LED.

Felfogás kérdése.

Pl 4x39W ATI (dim nélkül) 115 ezer. Ennyiért garantáltan nincs jó minőségű LED, de nagyon más sem.
Ami alatta megterem az időnként minden pénzt megér. Az egész felszerelésedhez képest egy ekkora akváriumnál ez kb a teljes költség 15%-a lehet.
Viszont a látványba a legnagyobb hatással ez számít bele. Amit ugye egész évben nézünk. Ebben a kategóriában már a játék ody lámpák nem játszanak :)
 
Én gondolkoztam anno valamilyen komolyabb ledes lámpáson, de horror pénzeket kérnek értük. A legnagyobb parám mindig az volt, hogy lesz-e olyan ereje, mint az ATI-nak. Ha gyengének bizonyul, akkor vegyek még egyet?
 
Megbolondult az ATI lámpám elektronikája. Csöveket cseréltem benne, miután újra áram alá helyeztem, lefutatott egy tesztet, azóta felkiáltójel van a jobb felső sarokban, venti nem működik, és hiába állítom be az időzítőn a dimmer felfutást, nem aszerint működik, mintha nem érzékelné a beállított időt. Próbáltam manual módban beállítani a venti teljesítményt, arra se reagál. Csináltam factory reset-et is, eredmény ugyanaz. Most manuálban beállítottam 50%-ra a csöveket, nehogy túlmelegedjen, de jó lenne valami megoldás rá. Csinált már valakinek hasonlót a lámpája?
 
Megbolondult az ATI lámpám elektronikája. Csöveket cseréltem benne, miután újra áram alá helyeztem, lefutatott egy tesztet, azóta felkiáltójel van a jobb felső sarokban, venti nem működik, és hiába állítom be az időzítőn a dimmer felfutást, nem aszerint működik, mintha nem érzékelné a beállított időt. Próbáltam manual módban beállítani a venti teljesítményt, arra se reagál. Csináltam factory reset-et is, eredmény ugyanaz. Most manuálban beállítottam 50%-ra a csöveket, nehogy túlmelegedjen, de jó lenne valami megoldás rá. Csinált már valakinek hasonlót a lámpája?
Előfordul néha. Valószínű elállítódott a venti V értéke.
 
Megbolondult az ATI lámpám elektronikája. Csöveket cseréltem benne, miután újra áram alá helyeztem, lefutatott egy tesztet, azóta felkiáltójel van a jobb felső sarokban, venti nem működik, és hiába állítom be az időzítőn a dimmer felfutást, nem aszerint működik, mintha nem érzékelné a beállított időt. Próbáltam manual módban beállítani a venti teljesítményt, arra se reagál. Csináltam factory reset-et is, eredmény ugyanaz. Most manuálban beállítottam 50%-ra a csöveket, nehogy túlmelegedjen, de jó lenne valami megoldás rá. Csinált már valakinek hasonlót a lámpája?

Hagyd kihűlni. Utána engedi visszakapcsolni valószínűleg.
A felkiáltójel hőmérséklet problémát jelent. A védelem lekapcsolja a lámpát.
 
Megbolondult az ATI lámpám elektronikája. Csöveket cseréltem benne, miután újra áram alá helyeztem, lefutatott egy tesztet, azóta felkiáltójel van a jobb felső sarokban, venti nem működik, és hiába állítom be az időzítőn a dimmer felfutást, nem aszerint működik, mintha nem érzékelné a beállított időt. Próbáltam manual módban beállítani a venti teljesítményt, arra se reagál. Csináltam factory reset-et is, eredmény ugyanaz. Most manuálban beállítottam 50%-ra a csöveket, nehogy túlmelegedjen, de jó lenne valami megoldás rá. Csinált már valakinek hasonlót a lámpája?

Ilyenkor nem lehet megoldás a T5 fénycsövet LED-es fénycsőre cserélni (G5)? Újabban bejöttek ezek, T5 foglalattal kompatibilisek, fénycső balunt ki kell kötni, néhány verziónál még ezt sem.

Amikor én így cseréltem le T5-ös fénycsövet, vigyázni kell, mert T5 LED csak 180 fokban világít, tehát irány fontos a foglalatban. Így nem kellet kidobnom a meglévő lámpafoglalatot.
 
Utoljára módosított:
Ilyenkor nem lehet megoldás a T5 fénycsövet LED-es fénycsőre cserélni (G5)? Újabban bejöttek ezek, T5 foglalattal kompatibilisek, fénycső balunt ki kell kötni, néhány verziónál még ezt sem.
Akkor felesleges Ati lámpáért pénzt adni.
 
Akkor felesleges Ati lámpáért pénzt adni.

Ez igaz, de ha a választásod az, hogy elromlott, és beledobsz egy halom pénzt, vagy olcsón T5 LED re konvertálod, akkor már nem tűnik túl logikátlannak. Vagy tévedek?
 
Ilyenkor nem lehet megoldás a T5 fénycsövet LED-es fénycsőre cserélni (G5)? Újabban bejöttek ezek, T5 foglalattal kompatibilisek, fénycső balunt ki kell kötni, néhány verziónál még ezt sem.

1 perc alatt megoldható probléma, a rendszer beállítások közt állítódott el a ventilátor. Nem hiszem, hogy a berhelés a megoldás.
 
1 perc alatt megoldható probléma, a rendszer beállítások közt állítódott el a ventilátor. Nem hiszem, hogy a berhelés a megoldás.

Ok, én esetemben más romlott el (balun), nem ilyen lámpán és szakszerű javítása 25 KHUF körül lett volna. T5 kompatibilis G5 LED megvolt pár ezer forintból és legalább az áramszámla is barátságosabb.
 
Ok, én esetemben más romlott el (balun), nem ilyen lámpán és szakszerű javítása 25 KHUF körül lett volna. T5 kompatibilis G5 LED megvolt pár ezer forintból és legalább az áramszámla is barátságosabb.

Aha, és lumen értékben mit tud egy ilyen led csoda? Ahogy néztem fele, harmada lument tud ugyanazon a hosszon
 
Ez igaz, de ha a választásod az, hogy elromlott, és beledobsz egy halom pénzt, vagy olcsón T5 LED re konvertálod, akkor már nem tűnik túl logikátlannak. Vagy tévedek?
Ha valaki egy Ati lámpát vesz az feltehetőleg olyan növényeket akar tartani és olyan minőségben hogy azok a legjobb formájukat tudják hozni. Egy low tech akvárium fölé felesleges egy ATi lámpa hacsak nem a burkolat látványa miatt veszi meg.
Természetesen van egy határ amit még az ember a javításra szán de egy Ati lámpa megérdemel pár tízezres költséget.
 
Aha, és lumen értékben mit tud egy ilyen led csoda? Ahogy néztem fele, harmada lument tud ugyanazon a hosszon

Különböző teljesítményben vannak, átlagos 115 cm-est 2000 lumen körül írják. 6500 Kelvin. Az, hogy 180 fokos szögben világít csak, szerintem előny. (Koszos reflektor nem számít). Gondolom technika fejlődésével lesznek erősebbek, ezek nem túl régen jöttek be? És nem fűtenek.
 
Back
Oldal tetejére