• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATI Sun Power, ATI Powermodule

Ja, meg lehúznak minket az elektronikus előtéttel ami jóval drágább tétel mint egy T8-as trafója :mad:
Cserébe nem vibrál a fény. Nekem érzékeny erre a szemem. Ha hosszabb ideig vagyok ilyen vibrálós fényben minden bajom van. Elektronikus előtéttel nincs ilyen gond.
 
Sziasztok,
lehet abból valami baj, ha a lámpába csak 3 csövet teszek a 4 helyett?
Érdemes esetleg egy (el)használt régi csövet betenni, csak, hogy ne virítson üresen a foglalat?
1 Sylvania GroLux és egy 6500K-s szintén Sylvania van az egyik kapcsolóra kötve, a másikra + egy 6500-as csövet gondolnék, ezt már csak 3-3,5 órában.
Ha még egy csövet tennék, az már sok lenne fényben ...
Köszi, ha valaki megosztja a tapasztalatait!
 
Sziasztok,
lehet abból valami baj, ha a lámpába csak 3 csövet teszek a 4 helyett?
Érdemes esetleg egy (el)használt régi csövet betenni, csak, hogy ne virítson üresen a foglalat?
1 Sylvania GroLux és egy 6500K-s szintén Sylvania van az egyik kapcsolóra kötve, a másikra + egy 6500-as csövet gondolnék, ezt már csak 3-3,5 órában.
Ha még egy csövet tennék, az már sok lenne fényben ...
Köszi, ha valaki megosztja a tapasztalatait!
A 4x39 wattos nem működik 3 csővel. Ha kitekerek egy csövet s párja is kialszik.
 
A 4x39 wattos nem működik 3 csővel. Ha kitekerek egy csövet s párja is kialszik.

akkor ez a kérdés ezek szerint el is dőlt .... szóval vagy egy + régi cső, vagy csak 2 x24 ....
Köszi!

A Cihiros rgb-d szerintem szép fényt szór ...
 
akkor ez a kérdés ezek szerint el is dőlt .... szóval vagy egy + régi cső, vagy csak 2 x24 ....
Köszi!

A Cihiros rgb-d szerintem szép fényt szór ...
Gondolom olyan előtét van benne ami 2 csőhöz van kitalálva , azok csak akkor működnek ha mind a két cső működik ami be van tekerve. tehát vagy 4 vagy 2 csövet tudsz használni.
Volt már példa arra hogy bent hagytam egy régi csövet és arra rátekertem egy réteg alufóliát a csőre, a két végét azért érdemes pár centin szabadon hagyni. A cső világít csak nem jön át a fény a fólián. Ez szakbarbár és titkos művelet. A káros hatásait nem ismerem.
 
Gondolom olyan előtét van benne ami 2 csőhöz van kitalálva , azok csak akkor működnek ha mind a két cső működik ami be van tekerve. tehát vagy 4 vagy 2 csövet tudsz használni.
Volt már példa arra hogy bent hagytam egy régi csövet és arra rátekertem egy réteg alufóliát a csőre, a két végét azért érdemes pár centin szabadon hagyni. A cső világít csak nem jön át a fény a fólián. Ez szakbarbár és titkos művelet. A káros hatásait nem ismerem.

köszi a tunning-ötletet!
:)
 
Ma cseréltem egy csövet GROLUX-ra, a másik 3 865-ös.
7 órát üzemel 2 csővel (1 grolux+ 1 865) és ezen belül 3 órát 4 csővel.

Érdemes lehet az egyik 865-öst valami más színhőmérsékletűre cserélni?

atiIMGP1206.jpg
 
Heyho!
Van egy használt 4x29w-os Ati sunpowerem, nem rég helyeztem üzembe. Kérdésem, hogy a hűtő ventilátor mikor működik? Mert be van dugva, de nem kapcsol be. Esetleg automata hőkapcsolós? Köszi
 
Heyho!
Van egy használt 4x29w-os Ati sunpowerem, nem rég helyeztem üzembe. Kérdésem, hogy a hűtő ventilátor mikor működik? Mert be van dugva, de nem kapcsol be. Esetleg automata hőkapcsolós? Köszi

Próbáld meg másik adapterrel! Nekem azt mondták, hogy elvileg hőkapcsolós, egy bizonyos hőmérséklet fölött indul csak ...
 
Heyho!
Van egy használt 4x29w-os Ati sunpowerem, nem rég helyeztem üzembe. Kérdésem, hogy a hűtő ventilátor mikor működik? Mert be van dugva, de nem kapcsol be. Esetleg automata hőkapcsolós? Köszi

A sima sun power ventilátora biztosan nem hőre indul el.
Nekem sem indult a sima, nem dimmelhető sun power.
A gond az volt, hogy a gyári adapter "univerzális" áramkábelén 4 ágú primer dugó van, azaz többféle adapterhez is jó maga a kábel.
Ezekből 2 is "passzol" az adapterbe, de csak az egyikkel működik.

A dimmelhető lámpáknál be lehet állítani, hogy milyen hőmérsékletnél induljon el a ventilátor.
Ugyanezen topic valamelyik korábbi oldalán @viktorlantos leírta hogyan állítható be.

Remélem érthető...
 
A sima sun power ventilátora biztosan nem hőre indul el.
Nekem sem indult a sima, nem dimmelhető sun power.
A gond az volt, hogy a gyári adapter "univerzális" áramkábelén 4 ágú primer dugó van, azaz többféle adapterhez is jó maga a kábel.
Ezekből 2 is "passzol" az adapterbe, de csak az egyikkel működik.

A dimmelhető lámpáknál be lehet állítani, hogy milyen hőmérsékletnél induljon el a ventilátor.
Ugyanezen topic valamelyik korábbi oldalán @viktorlantos leírta hogyan állítható be.

Remélem érthető...
Szia!
A leírásod alapján megpróbáltam egy másik adapterrel, amivel működött, tehát áramot kap a venti és működik.
Ez az eredeti adapterje:
IMG_20180218_191833.jpg
Észre vettem, hogy a dugó további elemekre bontható.
IMG_20180218_191943.jpg
De innen már sejted is: megcseréltem a pólusokat és tökéletesen müxik.

Köszönöm.
 
Sziasztok

Megérkezett a vezérlésem az ati 4x80-ba (köszi GA) forrasztás nélkül beszerelhető.
Egy pozitívuma volt a dolognak, hogy az új vezérlés már nem csak a programot ,hanem az időt is megjegyzi,hála istennek.
 
Sziasztok

Megérkezett a vezérlésem az ati 4x80-ba (köszi GA) forrasztás nélkül beszerelhető.
Egy pozitívuma volt a dolognak, hogy az új vezérlés már nem csak a programot ,hanem az időt is megjegyzi,hála istennek.
Szia!
Elárulod az árát? (csak ha nem titkos)
A gyártónak hiába írtam, le se... :poop:
Illetve nem tudom, a 4x39W és 4x80W vezérlése között van-e eltérés?
 
Szia!
Elárulod az árát? (csak ha nem titkos)
A gyártónak hiába írtam, le se... :poop:
Illetve nem tudom, a 4x39W és 4x80W vezérlése között van-e eltérés?

Szia

Persze nem titok 28 490 Ft , Biztosra nem tudom neked ez jó lenne,(szerintem igen) beszélj a GA srácokkal,nekem is ők intézték.
 
Back
Oldal tetejére