• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Áramszünet, avagy az akvakertész rémálma

Köszönöm, közben meglett a hiba oka. Most már tudom, milyen alkatrészt kell rendelni. Addig átteszem a kicsi szűrőt.
Nagyon köszi a gyors válaszokat.
 
Sziasztok!
Olvasgatva ezt a topikot felmerült bennem a kérdés,hogy mégis mennyi az az idő, amit áramszünet esetén, a víz keringése nélkül még biztos átvészel a bacik java egy külső szűrőben? 3-4, 5-6 óra? Gondolom ez a szűrő térfogatától és a benne található vízben oldott oxigén, na meg a bacik mennyiségétől is függ, bár ezek más szűrőméreteknél is hasonló arányokat képeznek(nagyobb szűrő, több víz,több baci...)legalábbis gondolom.
 
Szia bechterovka!

Sziasztok!
Olvasgatva ezt a topikot felmerült bennem a kérdés,hogy mégis mennyi az az idő, amit áramszünet esetén, a víz keringése nélkül még biztos átvészel a bacik java egy külső szűrőben? 3-4, 5-6 óra? Gondolom ez a szűrő térfogatától és a benne található vízben oldott oxigén, na meg a bacik mennyiségétől is függ, bár ezek más szűrőméreteknél is hasonló arányokat képeznek(nagyobb szűrő, több víz,több baci...)legalábbis gondolom.

Meg a hőmérséklettől is!
Nem tudok pontos számot!
Eltérőek a vélemények és tapasztalatok is, kinél mennyit állt a szűrő és utána volt-e valamilyen látható következménye!

Miért kérdezed?

A.ttila
 
Szia Attila!
Realitása még nincs a dolognak,mivel sajna még mindig nem jutottam el az akim beüzemelésig, de azért szeretnék minél felkészültebb leni, ha végül elérkezem az indításhoz!
Ez pedig azért érdekel, mivel nálunk is rendszeres az áramszünet, de itt soha nem hosszabb pár óránál, viszont ha ez az 1-2óra is gond, akkor én is megpróbálok valami áthidaló megoldást találni erre a problémára!

Üdv.: Zoli
 
Szia Attila!
Realitása még nincs a dolognak,mivel sajna még mindig nem jutottam el az akim beüzemelésig, de azért szeretnék minél felkészültebb leni, ha végül elérkezem az indításhoz!
Ez pedig azért érdekel, mivel nálunk is rendszeres az áramszünet, de itt soha nem hosszabb pár óránál, viszont ha ez az 1-2óra is gond, akkor én is megpróbálok valami áthidaló megoldást találni erre a problémára!

Üdv.: Zoli

Szünetmentes táppal ki tudod küszöbölni az 1-2 órát. Nálam volt többször, hogy kihúztam este és csak reggel vettem észre, visszadugtam és ment tovább az élet. A talajban is rengeteg baktérium él nem csak a szűrőben.
 
Basszus, áramszünet van nálunk :banghead:
A szünetmentes valóban megfelelő megoldás ilyen problémákra. Nekem fűtési szezonban a cserépkályhám hőcserélőjén van rajta biztonság kedvéért a szünetmentes. Amikor meg jön a jó idő, megy az akvárium elosztója elé, persze csak a szűrést hajtaná ha gebasz van, a világítást nem.
Nálunk egyébként viszonylag sokszor van, 1 másodperces áramkimaradás (vagy ez lehet nagyobb feszültségingadozás), ami miatt pl. a számítógép újraindul, de ezt is simán kezeli.
 
Hétfön 3-4 ora áramszünet leszvillanyora villanybojler csere miatt az lenne a kérdésem hogy az áramszünet után vagy elötte csináljak részleges vizcserét az aki 72 literes nővényekkel, halakkal 2 külsöszürö müködik,vizcserénél tegyek sera bio nitriveket és mennyi vizcsere lenne jo ?
 
Kb. 100.000Ft-ből jön ki egy szigetüzemű 100w-os napelem, akkumulátor, inverter. Cserébe viszont éjjel-nappal működik a szűrés (30W). Az árát úgy 10 év alatt hozza vissza, bár az akkumulátor nem biztos hogy kibírja olyan sokáig.
 
Végül találtatok olyan UPS-t, ami biztonságosan használható és bizonyítottan nem négyszögjelet ad le? Én nem kísérleteznék a drágán vett szűrőmmel, de nem is vagyok villamosmérnök. :)

Ezt találtam: Inform Elektronik "Imformer Compact" series 1kVA, valódo szinuszjeles UPS, 600 W terhelhetőség, 2db villásdugó aljzat, 2év garancia, túlfeszültség védelem, 15,5kg, kb. 58e Ft, teszt itt. Mit gondoltok?
 
Hétfön 3-4 ora áramszünet leszvillanyora villanybojler csere miatt az lenne a kérdésem hogy az áramszünet után vagy elötte csináljak részleges vizcserét az aki 72 literes nővényekkel, halakkal 2 külsöszürö müködik,vizcserénél tegyek sera bio nitriveket és mennyi vizcsere lenne jo ?
50% vízcsere utána és adj neki nitrivecet. Rendben lesz ;-)
Upsz látom ez nem mai... :)
 
50% vízcsere utána és adj neki nitrivecet. Rendben lesz ;-)
Upsz látom ez nem mai... :)


Friss vagy Nigro, mint a harmat!

Én is sokszor ugrom bele ebbe a csapdába. (Rengeteg a fórumtéma, ha mindből aktuálisak lennénk...)
 
Végül találtatok olyan UPS-t, ami biztonságosan használható és bizonyítottan nem négyszögjelet ad le? Én nem kísérleteznék a drágán vett szűrőmmel, de nem is vagyok villamosmérnök. :)

Ezt találtam: Inform Elektronik "Imformer Compact" series 1kVA, valódo szinuszjeles UPS, 600 W terhelhetőség, 2db villásdugó aljzat, 2év garancia, túlfeszültség védelem, 15,5kg, kb. 58e Ft, teszt itt. Mit gondoltok?

A 12V 7Ah akksi kissé sovány, talán egy órát elkerreg a szűrő vele.
 
Mi a cél? Egy átlagos áramszünet nem órákig tart. Ha mondjuk 1-2 órára tervezed a tartalékodat, az már bőven elég. Bejelentett kimaradásra pedig fel lehet készülni másképp.
 
Beszéltem a forgalmazóval, történetesen ő is akvarista, használ ilyen célra ups-t. A Compact családot nem ajánlotta, mert nagyobb a meghibàsodás kockázata, kifutó termék, helyette ugyanettől a gyártótól a Sinus családot javasolja. A kisebbik belőle ugyanennyibe kerül, online típusú lévén az átkapcsolási idő 0ms (ez nekünk szerintem érdektelen), egy átlag szűrővel elmegy jó darabig. Hátrány: mivel folyamatosan megy, nagyobb a hőveszteség, folyton pörög a hűtőventillátora, van alapzaja (<45dBA, 1méterről, kb. egy hűtő mormogása), fogyaszt is folyamatosan.
 
Back
Oldal tetejére