• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Áramszünet, avagy az akvakertész rémálma

Hát, ennyi készenléti időre én is pocsékolásnak tartom ezt a kiadást.

Nekem EasyStartom van, meddig áll az el? Kell hűteni?
 
Munkám miatt van egy APC smart itthon. Egy alkalommal játszott az áramszolgáltatás. Simán vitte a két tetrát. :)
1250 VA-es.

Éjjel volt, a mikró csipogására ébredtem fel, amikor visszajött a ráz.
Aztán el-vissza-el-... Na mondom ebből elég.
Mondjuk a mikró helyett utána az ups picsogott, de a szűrésem ment vígan tovább.

Abban az esetben, ha egy áramszünet miatti projekt fájl összeomlás vagy egy több órás beírás bukna be már megéri a szünetmentes.

Érdemes lehet használt piacon nézni Smart szériás APC-t. Színuszos kimenet, akkukat kell benne cserélni, aztán megy.
Visz gépet, tv-t, akváriumot. Alaphangon az ami nekem van 20W körül eszik kikapcsolt állapotban is. :D Bár ez legalább kussol, csak akkor hűti magát, ha akkus üzemen van.
 
Sziasztok. Sajnos vezetékoszlop csere miatt fél napig is áramszünet van nálunk. 8-tól 15 ig kb. Ez gondlom nem tesz jót a baciknak, főleg ,hogy 1 hetes az akvárium. holnap is és holnap után is lesz áramszünet, de holnap beszerelek egy új belső szűrőt. A kérdésem ,hogy megéri-e bacikultúrával pótolni a bacikat és az uj szűrő beindulását elősegíteni? A másik ,hogy mit lehet tenni áramszünet alatt, sajnos nincs tápegységem, semmim. fél óránként megmozgatom a vízben a szűrőt az segít?
 
A kosarakról öntsd le a vizet, bakt. kultúrát ilyenkor mindig van értelme adagolni. Szűrőt nem tudod átvinni addig máshova egy vödörben járatni?
 
Sziasztok. Sajnos vezetékoszlop csere miatt fél napig is áramszünet van nálunk. 8-tól 15 ig kb. Ez gondlom nem tesz jót a baciknak, főleg ,hogy 1 hetes az akvárium. holnap is és holnap után is lesz áramszünet, de holnap beszerelek egy új belső szűrőt. A kérdésem ,hogy megéri-e bacikultúrával pótolni a bacikat és az uj szűrő beindulását elősegíteni? A másik ,hogy mit lehet tenni áramszünet alatt, sajnos nincs tápegységem, semmim. fél óránként megmozgatom a vízben a szűrőt az segít?

Szia! Nekem talajcsere után volt 2 napig áram nélkül az akvárium. Csináltam közben egy vízcserét, de többet nem tudtam én sem tenni. Szerencsére nem történt semmi baj. Azóta sincs semmi negatív változás. Vízcsere, ha tudod akkor vidd el ismerőshöz a szűrőt és járasd egy vödörben. Nekem is ezeket ajánlották. Kitartás!
 
Sajnos nincs mód átvinni, de az új szűrő miatt amit vettem milyenekképp kell bacikultúra, tehát valszeg kicserélem a régi szűrőt és rakok az újba némi bacit, ártani gondolom nem árt.
 
Lewis mondja a tutit. 1 hetes szűrőnél tök mindegy pár óra kimaradás. Utána adagolni kell egy kis bacit és kész. Egyébként szerintem kb 2 óra kimaradás még nem okoz drasztikus gondot egy beállt szűrőnél - beállt aksinál. Nekem simán szokott lenni 2 órás vízcserés karbantartás. Eddig még semmi negatívat nem tapasztaltam.
 
Egy kis segítséget kérnék műszaki embertől!
Az imént volt áramszünet nálunk, kb. egy órás. Elvileg tettem egy használt APC BackUps CS650 szünetmentest az aki elé, de a zselés akkumulátor belőle vagy három hónapja halálozott el. Beruházni az áramszünetek ritkasága és a rövidsége (1-2 óra) miatt nem prioritás. Viszont! Csakugyan itt van az asztal alatt a kocsiba való akvárium 12V 45Ah. Kérdés, hogy egy autóakkumulátort ráköthetek-e a fent említett szünetmentesre? Zselés 12V 9Ah, autóba való gondozásmentes 12V 45Ah. Mi lehet a legrosszabb eshetőség, ha összekötöm a kettőt?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Egy kis segítséget kérnék műszaki embertől!
Az imént volt áramszünet nálunk, kb. egy órás. Elvileg tettem egy használt APC BackUps CS650 szünetmentest az aki elé, de a zselés akkumulátor belőle vagy három hónapja halálozott el. Beruházni az áramszünetek ritkasága és a rövidsége (1-2 óra) miatt nem prioritás. Viszont! Csakugyan itt van az asztal alatt a kocsiba való akvárium 12V 45Ah. Kérdés, hogy egy autóakkumulátort ráköthetek-e a fent említett szünetmentesre? Zselés 12V 9Ah, autóba való gondozásmentes 12V 45Ah. Mi lehet a legrosszabb eshetőség, ha összekötöm a kettőt?
a nukleáris holocaust szokott a legrosszabb lehetőség lenni.
 
Egy kis segítséget kérnék műszaki embertől!
Az imént volt áramszünet nálunk, kb. egy órás. Elvileg tettem egy használt APC BackUps CS650 szünetmentest az aki elé, de a zselés akkumulátor belőle vagy három hónapja halálozott el. Beruházni az áramszünetek ritkasága és a rövidsége (1-2 óra) miatt nem prioritás. Viszont! Csakugyan itt van az asztal alatt a kocsiba való akvárium 12V 45Ah. Kérdés, hogy egy autóakkumulátort ráköthetek-e a fent említett szünetmentesre? Zselés 12V 9Ah, autóba való gondozásmentes 12V 45Ah. Mi lehet a legrosszabb eshetőség, ha összekötöm a kettőt?
Nem lesz vele semmi gebasz.
Ha fordítva lenne a helyettesítés akkor lenne bibi, vagyis ha egy 45Ah akkut helyettesítesz 9Ah akkuval, mert az nem kamálná a túl erős töltést:)
 
Egy szünetmentes táp beszerzése ilyen esetben javasolt, legalább a szűrőhöz.
És tekintve, hogy egy szünetmentes tápegységgel egy számítógép is elég sokáig bírja, egy szűrő szerintem legalább egy 8-10 órás áramszünetet biztosan átvészelne vele.
 
Köszönöm a válaszokat.
Nem is jutott az eszembe, hogy a szűrőben kevés a víz és hamar elfogy az oxigén.
És mi van nyaraláskor? :)
 
Back
Oldal tetejére