• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Apa wabi, Anyu kusa :D

Tömör gyönyör :lol:


waaaaabi-1 by András Tündik, on Flickr

Sajnos apám nem igen nyírja úgyhogy sak sűűrűsödik. Az alsó részek és alacsonyabb növények így nem hiszem, hogy sokáig bírják majd.

Egyébként ezzel a vizes üveggel olyan ez a kép mint egy étteremben egy reklám fotó egy tál salátáról :D
 
Le a kalappal anyám előtt. Nagyon szépen gondozza a tálját. Pont így képzeltem a végeredményt ahogyan ő felnevelte :) Flickr-n fent vannak nagy felbontásban.

emers_projects-5 by András Tündik, on Flickr

emers_projects-6 by András Tündik, on Flickr

emers_projects-7 by András Tündik, on Flickr

emers_projects-8 by András Tündik, on Flickr

emers_projects-9 by András Tündik, on Flickr

emers_projects-10 by András Tündik, on Flickr

emers_projects-11 by András Tündik, on Flickr

emers_projects-12 by András Tündik, on Flickr
 
Fú de régen nem csináltam képeket ezekről a tálakról! Anyáméról nem is fogok egy ideig még mert Ő kicsit tulságosan is megnyírta egy alkalommal és nem tetszett a legtöbb növénynek.

De az apatál most nagyon szép. Tibicuk a minap írta, a paludáriumos naplómban, hogy biztosan azért sikerülnek nekem a wabik mert nálam meleg van. Mindenféle harciasság vagy ellenkezés nélkül szeretném bizonyítani az ellenkezőjét a következő képekkel :)


One of my Wabis by András Tündik, on Flickr

One of my Wabis by András Tündik, on Flickr

One of my Wabis by András Tündik, on Flickr

One of my Wabis by András Tündik, on Flickr

One of my Wabis by András Tündik, on Flickr

One of my Wabis by András Tündik, on Flickr

One of my Wabis by András Tündik, on Flickr

Ez a Wabi apámnál van a konyhában ahol kb 22 fok körül van általában. Nincs meleg, és nincs is két nyitott akvárium a helységben (mint nálam) ami magas páratartalmat kreálna.
Még csak azt sem lehet mondani hogy sok közöm van a tálkához, mivel nem én tartom karban (spricc, locsolás) hanem apám. Tehát nem arrol van szó hogy azért szép mert varázsló vagyok.
Apám egy üzletember akinek alig van ideje még a szobanövényeire is, emellet teljesen laikus a wabikat akikat illetően. Kap tőlem akvárium vizet és RO vizet. Ennyi a tálhoz a közöm.

Ezek után is tényleg nehéz lehet szerintetek egy Wabit nevelni??? :)

Jó azt hozzá kell tenni, hogy egy hónapig az elején én foglalkoztam vele, én növesztettem elő (lefedés, első szakasz ahol figyelni kell rá). De erre leírtam már a receptet sok helyen.

MINDEN A TÁL INDÍTÁSÁNÁL DŐL EL!!!! HA OTT MINDEN MEGFELELŐEN VAN CSINÁLVA A NÖVÉNYEK HAMAROSAN HOZZÁSZOKNAK A SZÁRAZ LEVEGŐHÖZ. :ugeek:

Érdekes egyébként hogy még a Lindernia és a glosso is vörösödik emersen ha brutál sok fényt kap. Ez a csavart T2-es izzó nagyon jó. Mindenkinek ajánlom. Plusz pont hozá hogy alig melegszik. A T5-ös csavart vagy hajlított izzók sokkal melegebbek működés közben.

Nagyon érdekes az is, hogy mennyivel másabb hatást lehet elérni közelre állított lámpával és távolra állított lámpával. Minél közelebb van a fényforrás a tálhoz, a növények annál kisebbek terülősebbek és sűrűbbek lesznek. De ha valaki inkább magas Wabit szeretne, felágaskodó növényekkel akkor csak fentebb kell állítani a lámpát.
 
Rendben Andris,de valakinek el kell indítani és az Te csinálod.Itt van a tudás ,tapasztalat és a türelem.
Valami gyönyörű ez a tál.
 
Nagyon érdekes az is, hogy mennyivel másabb hatást lehet elérni közelre állított lámpával és távolra állított lámpával. Minél közelebb van a fényforrás a tálhoz, a növények annál kisebbek terülősebbek és sűrűbbek lesznek. De ha valaki inkább magas Wabit szeretne, felágaskodó növényekkel akkor csak fentebb kell állítani a lámpát.

Újabb fontos info! ;) Köszi :thumbup:
 
Köszi szépen srácok, és örülök Nigro, hogy tudtam újat mondani! :)

tibicuk said:
Rendben Andris,de valakinek el kell indítani és az Te csinálod.Itt van a tudás ,tapasztalat és a türelem.
Valami gyönyörű ez a tál.

Neked meg külön köszönöm a gyönyörű szavakat Mária :oops: Tényleg teljesen meghatottál, komolyan :cool: Csak tudod hiszem, hogy nagyon sok türelmes ember van még itt rajtam kívül aki ugyanúgy képes ilyen tálakat összehozni mint én. Mindenesetre tovább folytatom a wabikampányt, hátha egyser megunjátok és elém toltok gyönyörűbbnél gyönyörűbb tálakat :D

Még nem mondtam a GA-nak, de ha idén megint igényt tartanának a segítségemre a Terra Pláza standon akkor most kivinném több munkámat is, többek közt az Emers Iwagumit. Tavaly hirtelen jött az ötlet és pont nyírás után volt a régi Nagy Wabi amit kivittem (el kéne kezdenem nekik nevet adni mert egyre nehezebb elmagyarázni melyikről beszélek :lol: ). idén rá tudnék készülni picit jobban és tipp topp lehetne minden.

Na mindegy, nem akarok tolakodni, majd meglátjuk, hogy akarják-e Nigróék a dolgot.
 
Nigro said:

Hát akkor ezt megbeszéltük :D Viszont nincs feltüntetve a kereskedők között a GA a Terra oldalon. Miért van ez így Géza? :lol:
 
schruz said:
Nigro said:

Hát akkor ezt megbeszéltük :D Viszont nincs feltüntetve a kereskedők között a GA a Terra oldalon. Miért van ez így Géza? :lol:

Ezt már én is akartam kérdezni, lehet valami titkos akció lesz :D
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére