• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amazonasi theme 1.1

zutib

Nézelődő
Sziasztok!

Próbálok egy naplófélét bejegyezni .
Nemrég vettem egy akit mert mint egy páran olvashattátok a bemutatkozómban,hogy az egyik ismerősöm
megmutatta a növényes akváriumokat itt a fórumon oldalán. Elképedve láttam, hogy mennyire fel lehet turbózni növénnyel az akikat.
Volt már egy 50L -es saját készítésű háttérrel felszerelt akváriumom.Az előtt pár évvel pedig egy 110L es
sügeres aki . De nézzük a jelenlegi akváriumot .

Akvárium : 112 L - 80x40x35
Világítás : DIY LED 1m ( 96 W-nak megfelelő ,5500 K ) 10-12 óra/nap
Szűrés : Belső FAN 2 ( szivacsszűrő)
Talaj : Aqatic Nature Pro - Soil 8L
Dekoráció : szölőgyökér
Növények : Echinodorus tenellus , Microsorium pteropus narow ,Bacopa caroliana ,Cabomba aqatica ,Cryptocoryne aponogetifolia , Vallisneria spiralis ,Taxiphyllum barbieri ,Echinodorus cordifolius


Vízcsere : 1-1,5 hetente 30L
Tápozás : Green Aqua Micro-Macro , 3-3 ml /nap
CO2 : ( DIY )



Tapasztalatok : Valami nincs rendjén ,mert a Echinodorus cordifolius levelei kilyukadnak ,és mintha valami enné szépen elfogynak .elrohadnak a szélei a levélnek .Néha a szár alsó részének is.
Világítás szerintem kevés,szűrés jó lenne ha külső lenne,bár jónak tűnik ez is.Talaj az kevés, dupla ennyi kell bele szerintem.

Képeket próbálok felrakni !

DSCF5139 by zutib, on Flickr

Microsorium pteropus narrow , Echinodorus tenellus , Bacopa caroliana by zutib, on Flickr

DSCF5114 by zutib, on Flickr
A 3. képen maszatos lett az üveg ezért bocsi.
És sajnos itt egy szomorú látvány a Echinodorus cordifolius leveleiről .
Ez nem tudom miért lehet.

2012.11.22 002 by zutib, on Flickr
Most úgy néz ki mintha alábbhagyott volna ez a tünete .Már csak kisebb lyukak vannak a leveleken barna szegéllyel.
Mi lehet a baja ?
A többi növényen nincs ilyen tünet .
 
Szia!

Elsőre vas vagy nitrogén hiányt mondanék rá, de majd lesznek tapasztaltabbak akik segítenek. Addig olvasd el Nigro bejegyzését.

Azt nem írtad, hogy:
Mennyit tápozol?
Milyen a szűrőanyagod? (sima szivacs esetleg biológigai szűrőanyag?)

Illetve a szűrésed is gyengének tűnik nekem ehhez az aksihoz.
 
Szia!
Ami nekem feltűnik az írásodból:
-nem látok táptalajt
-10-12 óra világítás kicsit sok szerintem
-milyen összhang van a tápok és a CO2 közt
-szűrés kicsit vékonynak tűnik,ha meg nincs benne valamiféle biológiai szűrőanyag akkor pláne
Így hirtelen ennyi.
 
Nekem az tűnt fel hogy a microsorumot elültetted. Kötözd kőre vagy fára, nem a talajba tedd.
 
Kösz az észrevételt .Most hogy írtad , tényleg a microsorium gyökereinek a talaj felett a helye. És még valahol olvastam is....:( .
 
Szia!
Ami nekem feltűnik az írásodból:
-nem látok táptalajt
-10-12 óra világítás kicsit sok szerintem
-milyen összhang van a tápok és a CO2 közt
-szűrés kicsit vékonynak tűnik,ha meg nincs benne valamiféle biológiai szűrőanyag akkor pláne
Így hirtelen ennyi.
Talaj : Aqatic Nature Pro - Soil 8L /frontoldalon durván csak 2cm -es rétegben/
A következő projekt egy külső szűrő beszerzése lesz .De nem akarok kicsit .Mert egy 200L es akira is gondolnék a jövőben.
Milyen szürőt nézzek ?
 
Nekem a 70 lityisbe ment bele 10 liter manado.
Szűrő? Növényesben ált. 8-10x megforgatást, vagy ennél nagyobbat használunk.

Sose volt még 200 literes akváriumom, de ahogy nézem ott már 2 szűrőt használnak.
A DIY co2 mit takar pontosan?
 
Ehhez már egy nagy szűrő kellene vagy két kisebb. Elvileg az eheim 2080-as megbirkózna vele, de meggondolandó abból a szempontból, ha a későbbiekben esetleg reaktort akarsz bekötni vagy külső fűtőt, akkor talán két kisebb jobb lenne. Nem kevés pínzbe kerül, gondold át ezt a tervet! Talán egy fullosabb, de kisebb akival is beérnéd és esetleg CO2 rendszert is beszerezhetnél annyi pénzből, amennyit csak a szűrőkre kitennél.
 
A táptalaj hiánya talán még nem érződik,de a Crytoknak kell a sok tápanyag,nagyon sok a gyökerükről.
Az barna leveket csak a régi földfeletti(emers) levelek,az újaknak látom semmi baja.Már most adj nekik valami tápgolyót.
A Microsorum-ot kőre,fára kötözd.
A szűrésed szinte 0.Ha co2 is van ,illik egy külsőt betenni.Pl Tetratec 1200.Abban idővel cserélni kell a szűrőanyagot.Ha hosszútávon
a High Tech akvárium a cél.Ha csak co2-s LowTech,akkor kicsit kisebb is elég.
A világítást miből gondolod,hogy 96 W-nak megfelelő?
 
Back
Oldal tetejére