• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oktatóanyag Akvárium véleményezés - versenyakváriumok - haladóknak

Kezdem én, mert én rövid leszek. A hozzáértők talán majd több hasznodta válnak :)
A barlang számomra nem ad hozzá, inkább elvesz. Az árnyék körülötte jól áll a scape-nek (megtöri az előtér-nélküliséget), viszont a fehérséggel nem tudok mit kezdeni.
Más kritikám nekem nincs. Zseniális.
Csatlakozom.
 
Én, mint kis hozzá-értetlen írom.
A barlang fölötti nagy mohás fa számomra csökkenti azt a mélységérzetet, amit a másik oldalon az ösvény olyan marha jól hoz. - Gondolom, ezen a részen az alagút lenne hivatott a mélységet érzékeltetni, de ez a barlang feketesége miatt nem jön át.
Egyébként maximális respect, ismét!
 
Egy dolog jutott eszembe. Ugye a verseny egyik alapfeltétele, hogy ne legyen publikus az üveg. Vajon a mostani fórum motorral meg lehetne oldani, hogy egyes naplók zártak legyenek, amiket csak engedéllyel lehet látni és kommentelni? Ez szerintem megoldaná a problémát és több pozitív hozadéka is lenne. Csak egy felvetés, de talán jobb magyar helyezések lennének a végén.
 
Egy dolog jutott eszembe. Ugye a verseny egyik alapfeltétele, hogy ne legyen publikus az üveg. Vajon a mostani fórum motorral meg lehetne oldani, hogy egyes naplók zártak legyenek, amiket csak engedéllyel lehet látni és kommentelni? Ez szerintem megoldaná a problémát és több pozitív hozadéka is lenne. Csak egy felvetés, de talán jobb magyar helyezések lennének a végén.

Szólni fogok, ha valamit már nem kellene megmutatni ;)
 
@mmccannon Igen, én örömmel hallanám a gondolatokat a legutóbbi akvámról. Egy valami nem tiszta, hogy a beszélgetés hogyan lesz itt moderálva? Posztoljunk mi ha letelt az egy "hét" vagy 24 órája inaktív topik, vagy küldjük el neked @viktorlantos a jelölteket és majd te bedobod azokat? Lehet, hogy csak nekem nem tiszta 🤔
 
Akkor megtöröm a csendet és bedobom az idei akvámat. Előre is megköszönök minden visszajelzést és gondolatot 💚. Nekem rengeteg kritikám van saját magam számára de ezeket most visszatartom és kiváncsian figyelem, hogy ti mit és hogyan láttok. Biztos vagyok benne, hogy sok olyan dolog van benne amit én nem láttam meg.

Néhány szó az akváról.

Mérete 60P (60x35x30cm, 64 Liter)
Szűrés OASE Biomaster 250 Thermo (Legendás egy kütyü, imádom)
Világítás Twinstar 600SP
Co2 2Kg-s palack, Oxyturbo reduktorral és az újabb fajta lapos Aquario difivel
Tápozás ADA Brigthy K és Mineral minden nap 3ml + saját mixelésű foszfát. Kb 5-6 hónap után elkezdtem adagolni a Brighty Nitrogen-t is.

Növények Riccardia chamedryfolia, Hemianthus callitrichoides, Eleocharis Acicualaris, Eleocharis Acicualaris var. mini, Anubias nana mini, Micranthemum monte carlo, hydrocotyle verticillata, Elatine hydropiper, Myriophyllum Guyana, Marsilea crenata, Bucephalandra blue velvet, Weeping moss
Élőlények Amano shrimp, Otocinclus Affinis, Popondetta Furcata

Eredmények
TAC – 3. Helyezés (Nagy méret kategória)
EAPLC – 27. Helyezés (Közepes méret kategória)
IAPLC – 433. Helyezés

Versenyfotó
Gate_of_Journeys-4 (1).jpg
 
Akkor megtöröm a csendet és bedobom az idei akvámat. Előre is megköszönök minden visszajelzést és gondolatot 💚. Nekem rengeteg kritikám van saját magam számára de ezeket most visszatartom és kiváncsian figyelem, hogy ti mit és hogyan láttok. Biztos vagyok benne, hogy sok olyan dolog van benne amit én nem láttam meg.

Néhány szó az akváról.

Mérete 60P (60x35x30cm, 64 Liter)
Szűrés OASE Biomaster 250 Thermo (Legendás egy kütyü, imádom)
Világítás Twinstar 600SP
Co2 2Kg-s palack, Oxyturbo reduktorral és az újabb fajta lapos Aquario difivel
Tápozás ADA Brigthy K és Mineral minden nap 3ml + saját mixelésű foszfát. Kb 5-6 hónap után elkezdtem adagolni a Brighty Nitrogen-t is.

Növények Riccardia chamedryfolia, Hemianthus callitrichoides, Eleocharis Acicualaris, Eleocharis Acicualaris var. mini, Anubias nana mini, Micranthemum monte carlo, hydrocotyle verticillata, Elatine hydropiper, Myriophyllum Guyana, Marsilea crenata, Bucephalandra blue velvet, Weeping moss
Élőlények Amano shrimp, Otocinclus Affinis, Popondetta Furcata

Eredmények
TAC – 3. Helyezés (Nagy méret kategória)
EAPLC – 27. Helyezés (Közepes méret kategória)
IAPLC – 433. Helyezés

Szia! :)
Bár annyira nem vagyok expert növényes. Gondoltam megtöröm a csendet hátha a leírt meglátásaim nyomán kedvet érez majd valaki más is hozzászólni, véleményezni az akváriumod vagy épp kijavítani az én téves gondolataimat.

Szép akváriumot raktál össze. Az fától jobbra eső rész a kedvencem, nagyon szépen harmonizálnak együtt a növények, imádom a hygrophila pinnatifida vörös levelét ahogy előbújik a sok zöld közül.
Klassz a fa is, bár nekem sötét az alja és lehet egy kicsit sok a zöld is rajta. Azért érzem így, mert olyan az a fa, mint amit egyszer oldalra döntött egy vihar, de nem csavart ki teljesen és még küzd az életéért. Szerintem egy ilyen fához képest sok a zöld rajta.
A növények szép, egészségesnek hatnak, kivéve a jobb oldali sziklákon levő mohákat és az ösvény bal oldalán növőt, ezek kicsit sárgásak és olyan mintha valami finom szálú fonalalga is lenne rajtuk, de mivel sok mohát nem tartottam még ezek lehet ilyenek.
A halak szerintem egy kicsit nagy termetűek voltak ide.
Bal hátul kár, hogy látszik a sarka az akváriumnak, ott, ha felnöveszted a stemeket és szépen hozzányírod a szikla és a montecarlo pad ívéhez lehet jobban jártál volna.

A jelzett helyről nekem hiányzik még egy szikla és ezzel azt a gyanúsan kinéző mohát is kiváltottad volna.
Gate_of_Journeys-4 (1).jpg

Az előtér növény választása szerintem nem szerencsés, annyira tömött, sűrű zöld az egész és itt pedig ezek a nyeles levelek, valahogy nem az igazi.

Ennyi lenne. Nekem sem technikám, sem gyakorlatom nincs egy ilyen akvárium gondozásában. Szóval még egyszer gratulálok hozzá!
Versenyezz bátran jövőre is! ;)
 
Skacok, olyan svunggal nyitottátok ezt a topikot, hogy még. És akkor most annyi?!?
@viktorlantos @danyi03 @keszalvo @Jopet nem véleményeznétek @xman aksiját?
@kuchi Te is tedd fel a Tiédet, persze, ha akarod meg kedved van a dologhoz. Meg aztán hozzá is szólhatnál.
(OK, hogy noszogatok, de eddig sok új dolgot tanultam, szóval toljátok fiúk!)
Szia!Szivesen feltennem,de ha ennyi hozzaszolast kapnek en is mint xman akkor befordulnek! 👽
 
Szia!Szivesen feltennem,de ha ennyi hozzaszolast kapnek en is mint xman akkor befordulnek! 👽

Ez ellen azért lehetne tenni, pl te is leírod a véleményed a másik akváriumról :) Ritkán szoktad, pedig aktívan tolod az építéseket. Szóval ne csak várjunk adjunk is ;)

Azt gondoltam, picit a szokásostól eltérően megjön a kedve több tapasztalt fórumozónak, hogy véleményt írjon, de nem annyira megy. Lehet az időt sajnáljuk rá?
Az első bejegyzésben pár órát eltoltam, hogy hasznos tippet adjak, ennyi elmenne minden akváriumra. Ezért lenne izgi, ha többen is részt vennénk a feladatban és így segítenénk.

Szóval csak bíztatni tudok mindenkit. Véleménye mindenkinek lehet és van is. Nem kell feltétlenül rajzolni a szemléltetéshez, de ha többen leírjuk, hogy pl mi zavar a layoutban, az építő is jobban érzi miért nem teljesített esetleg jobban a versenyen.

Délután jövök :)
 
kiváncsian figyelem, hogy ti mit és hogyan láttok
Már a hardscape-nél feltűnt, hogy a baloldali kő nagyon magányos volt, a scape baloldalát egyedül kellett volna elvinni a hátán. Ez csak félig sikerült, de jobb lett mint vártam. Ennek a baloldali kőnek a jobboldala egy magas, függőleges oldalban végződik. Én ezt próbáltam volna a kő felső élének folytatásaként jobban levezetni ferdén az ösvény felé egyéb dekorelemekkel, kisebb kövekkel vagy faágakkal. Ezt a növényzettel félig-meddig megoldottad, de lehetett volna jobb is.
A kő mögötti guyana jól mutat, de még jobb lehetett volna, ha kitölti azt a hátsó sarkot és szebben be van nyírva.
A lecsüngő HC is talán picit megjelenhetett volna a baloldalon is.
Az ösvény "torkolata" kemény dió, de azon is lehetett volna még picit igazítani.

Gate_of_Journeys-4 (1).jpg

Ez nem az akvárium hibája, de versenyfotó szempontjából a halakat nagyon előnytelen pozícióban sikerült lekapni. A nagyobb méretük miatt jobban mutattak volna az előtérben, de semmiképpen a vízfelszínt piszkálva.

Ami viszont nagyon tetszik, az a jobboldal és a növényesítés úgy általában. Szuper, hogy Elatinet használtál az előtérben, így a lecsüngő HC jobban érvényesül (mintha az előtérben is az lenne). A Marsilea ízléses mennyiségben szerepel és a lankán is nagyon jól mutat az Acicularis - mert szépen van nyírva, de egyszerre van egy kis vad hatása is. 👍
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Először is hiánypótlónak érzem ezt a topicot, remélem tudunk előnyt kovácsolni belőle, bár kicsit nehezen (általában nekem is) megy a közös munka!
Fontos lenne egy kis szeglet azok számára is akik túl nőttek már azon hogy életben tudjanak tartani egy víz alatti világot.
Az is igaz hogy a jelen élethelyzetem nem engedi a komolyabb akvarizálást, de még lélegzem!


Akkor megtöröm a csendet és bedobom az idei akvámat. Előre is megköszönök minden visszajelzést és gondolatot 💚. Nekem rengeteg kritikám van saját magam számára de ezeket most visszatartom és kiváncsian figyelem, hogy ti mit és hogyan láttok. Biztos vagyok benne, hogy sok olyan dolog van benne amit én nem láttam meg.

Néhány szó az akváról.

Mérete 60P (60x35x30cm, 64 Liter)
Szűrés OASE Biomaster 250 Thermo (Legendás egy kütyü, imádom)
Világítás Twinstar 600SP
Co2 2Kg-s palack, Oxyturbo reduktorral és az újabb fajta lapos Aquario difivel
Tápozás ADA Brigthy K és Mineral minden nap 3ml + saját mixelésű foszfát. Kb 5-6 hónap után elkezdtem adagolni a Brighty Nitrogen-t is.

Növények Riccardia chamedryfolia, Hemianthus callitrichoides, Eleocharis Acicualaris, Eleocharis Acicualaris var. mini, Anubias nana mini, Micranthemum monte carlo, hydrocotyle verticillata, Elatine hydropiper, Myriophyllum Guyana, Marsilea crenata, Bucephalandra blue velvet, Weeping moss
Élőlények Amano shrimp, Otocinclus Affinis, Popondetta Furcata

Eredmények
TAC – 3. Helyezés (Nagy méret kategória)
EAPLC – 27. Helyezés (Közepes méret kategória)
IAPLC – 433. Helyezés

Versenyfotó
View attachment 95751

Az akváriumról az első benyomásom az @xman -tól megszokott tisztaság és pedantéria!
Nehéz kicsiben jót (részletgazdagot) építeni, versenyre kelni az ázsiai fél kilós kiszerelésű pillanatragasztóba ágyazott miniatűrökkel meg pláne!

A kritikát a halakkal kezdeném: gyönyörű jószágok de a felszín közeli életükkel kevés berendezésben tudnak hozzáadni a látványhoz, inkább elviszik a tekintetet.

A növényzetben látszanak öregedési, regenerálódásbeli problémák. Az egy-egy mohapamacs a sziklákon ekkorára nőve nem ad természetes képet.

A gyökerek mennyisége kevés és nagyon szórt. A fán nem érthető számomra a körbefutó gyökerek látványa, ha régi ágai akkor szét felé kéne álljanak, ha ráfutó indák akkor lógniuk kéne itt-ott.

A jobb oldali részben az a mintátlan lapos kő nagyon kilóg a többi közül, oda rántva a figyelmet.

A meder jól indul a fronntól, még pár törmelékkel meg lehetett volna szórni, de a benövés után sokkal vékonyabbra kellett volna és kevésbé sterilen hagyni a térhatás javításához.

Első ránézésre ezeket látom.

A.ttila
 
Mar privatban leirtam a sracoknak annak idejen a velemenyem,de te mar ugy is leirtad(jol megfogalmazva) a kritikat!
De majd eröt veszek es leirom a velemenyemet!

A cél az lenne, hogy ezeket - pláne ha az akváriumokat megosztják - ne priviben intézzük. Lehet többet segítünk menet közben a megosztott akváriumokon és talán picit több időt is rászánunk a véleményezésre, mint privátban tennénk.
 
Sziasztok!

Bocs Patrik, pont az előző akváriumhoz írogattam, miközben feltetted a képet, de örülök hogy látom!

Na akkor itt az en idei Iaplc munkäm!
View attachment 95912

Nagyon lüktet, nagyon élő, nagyon részletgazdag és színes! Látszik rajta a rengeteg ráfordított munka.

Nem érzékelem viszont benne a mélységbeli szinteket, a bal oldal látványra távolabb kezdődik mint a jobb, mégis ott vastagabbak a gyökerek, kicsit az árnyék is erős-sok a bal oldalon. A keskeny előteret viszont egy kiterjedt középrész követi, ami után a háttér elvész, a néhány majdnem párhuzamos vékony ág nem adja az ebből a méretből kihozható térhatást, lehet bezavar az a három nyiladékban úszó hal is.

Számomra befejezetlennek tűnik az ágak mohásítása is (túlzottan látni a fáktól az erdőt), egy-egy ágon ha nincs moha az különlegessé teheti, de itt kb. fele-fele. A gyökerek látszó vágott-bumszli végei lehet hogy csak az én vesszőparipám, ezért zavarja a szememet.

A fövenyt lezáró vörös kövek kicsit táj idegennek hatnak hogy szinte csak egy sávban láthatóak.

A bal oldal felső harmada nagyon tetszik, a néhány nagy Anubias levelet leszámítva (meg még némi moha hiányzik azért), még ha ki is vezeti a szemet a felső elülső sarokba de a jobb oldalon nem találok fókusz pontot.

A homok épp frontig futtatása (egyenes vonalban) jobban tetszene, bár pont nem vagyok híve, de itt zavaró a hullámossága.

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére