• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium újraindítása

Átépítés után kb. mennyi idő amég visszakerülhetnek a halak? A régi víz fele visszakerülne. Meg a működő szűrő. Brutto 96l az akvárium. Azt értem, hogy ha már nincs ammónia de kb mennyi idő?
Növényeknek hány nap sötét kell legkevesebb alga miatt?
A növényeket csak simán vízbe tegyem vagy talaj is kell erre az időre?
 
Ma megvolt a fotózás. Így pár napon belül szeretném elkezdeni az új berendezést. Valami jó dzsungeles a tervem. Milyen növényeket ajánlanátok?

KÖszi
 
Újraindításnál a régi bejáratott külső szűrővel működtetném az új akit. A halakat egy karanténmedencében tartanám. Elélnének egy-két hétig egy egyszerű belső szűrővel talaj, növények nélkül?
 
Újraindításnál a régi bejáratott külső szűrővel működtetném az új akit. A halakat egy karanténmedencében tartanám. Elélnének egy-két hétig egy egyszerű belső szűrővel talaj, növények nélkül?
Persze. Csak riadtak lennének megfelelő búvóhely hiányában, mint amit a növények nyújtanak számukra.
 
Én hétfőn restartolok. Erősen rá is vagyok készülve. Manado 1 hete átmosva ázik az egyik kis akváriumban. Egy másikban ahova a halak mennek nyaralni, már kivettem az akvárium vizéből és egy belső szűrővel pörgetem. Kész az új bútor is az újrarendezett akvárium alá. Szóval hétfőn lesz meló bőven de persze a naplómba mennek majd fel a képek. ;). Tervezem, hogy amikor a manado kikerül az áztató medencéből, oda mennek a növények ázni+ megy még akvárium víz is a jelenlegi szűrővel. Hétvégén avagy ma-holnap a kövek és fák kifőzése, lesikálása a terv.:rolleyes:
 
Lehet, hogy kapnak egy keveset a régi talajból egy-egy tereptárggyal...
Inkább a búvóhely és növények. Az ideiglenes tárolók általában mindig picik, a talajt hagyd el belőle!
Ha lehet pakold szét a halakat több külön edénybe vagy egy nagyba.
 
Inkább a búvóhely és növények. Az ideiglenes tárolók általában mindig picik, a talajt hagyd el belőle!
Ha lehet pakold szét a halakat több külön edénybe vagy egy nagyba.
A növények pár nap múlva mennek az új akiba. Lehet, hogy az algásabbakat berakom a tárolómedencébe, ami addig árnyékos helyen tartok... Úgysem lenne elég növényem az újraindításhoz, szóval mindenképpen rendelnem is kell.
 
Csak rátaláltam a megfelelő topikra. :D

Akvárium restart lesz lassan nekem is.
Szerencsére van egy 30 literes kis kocka akváriumom, abba menteném át a csigákat, amanokat meg néhány halat.
Jelenlegi halállományból ami marad, az a 2 pár törpesügér, az otok, és a baltahasú lazacok.Vörös neonokat és a petitellákat eladom majd (gyönyörű hibátlan halacsok). Nano rajhalakat tervezek helyettük majd. Szerintetek egy 30 literes kocka akváriumba elfér 11 baltahasú, 9 oto, 20-25 körüli amano és 4 törpesügér? Belső szűrővel tervezem járatni, van kettő is. 1 hét max amíg kellene húzniuk.

A növényeket úgy gondoltam, hogy 2db 60 literes hordóm van, az egyiket befogom növénytárolónak, és lerakom a sötét pincébe, 4-5 nap blackout kúra-szerűen. A biológiai Tetra 1200 külső szűrőt ebben a növényes akváriumban járatom végig, hogy ne dögöljön ki az összes baci lehetőség szerint. A pinyóban olyan 15 fok körül van, elélnek ebben a baktériumok vajon?
A másik 60-as hordóban lágyvizet csinálok, de jobban belegondolva csak szivatom magam, egyből mehet az RO készülékből az akváriumba is a lágyvíz, lecsorog másfél nap alatt max. És akkor a másik 60-as hordó lehet a halas, levegőztetővel és belső szűrővel...

Kicsit fosok a dologtól, bevallom férfiasan. :)
 
Én a halakat raknám az egyik hordóba, a külső szűrővel. Ennyi halnak 30 liter egy szűz belső szűrővel szerintem nagyon kevés...
 
Csak rátaláltam a megfelelő topikra. :D

Akvárium restart lesz lassan nekem is.
Szerencsére van egy 30 literes kis kocka akváriumom, abba menteném át a csigákat, amanokat meg néhány halat.
Jelenlegi halállományból ami marad, az a 2 pár törpesügér, az otok, és a baltahasú lazacok.Vörös neonokat és a petitellákat eladom majd (gyönyörű hibátlan halacsok). Nano rajhalakat tervezek helyettük majd. Szerintetek egy 30 literes kocka akváriumba elfér 11 baltahasú, 9 oto, 20-25 körüli amano és 4 törpesügér? Belső szűrővel tervezem járatni, van kettő is. 1 hét max amíg kellene húzniuk.

A növényeket úgy gondoltam, hogy 2db 60 literes hordóm van, az egyiket befogom növénytárolónak, és lerakom a sötét pincébe, 4-5 nap blackout kúra-szerűen. A biológiai Tetra 1200 külső szűrőt ebben a növényes akváriumban járatom végig, hogy ne dögöljön ki az összes baci lehetőség szerint. A pinyóban olyan 15 fok körül van, elélnek ebben a baktériumok vajon?
A másik 60-as hordóban lágyvizet csinálok, de jobban belegondolva csak szivatom magam, egyből mehet az RO készülékből az akváriumba is a lágyvíz, lecsorog másfél nap alatt max. És akkor a másik 60-as hordó lehet a halas, levegőztetővel és belső szűrővel...

Kicsit fosok a dologtól, bevallom férfiasan. :)
Én is tartok tőle... Jól meg kell tervezni.
 
Én a halakat raknám az egyik hordóba, a külső szűrővel. Ennyi halnak 30 liter egy szűz belső szűrővel szerintem nagyon kevés...

Félek hogy Tetra a 60 literes hordóban olyan centrifugát csinál (még lefolytva is), hogy beledöglik minden állat. :)
 
Félek hogy Tetra a 60 literes hordóban olyan centrifugát csinál (még lefolytva is), hogy beledöglik minden állat. :)
Vegyél egy 80L-es műanyag kádat, kb. 2,000Ft-ba kerül. Ebben elférnek a halak, és akkor a hordóban járhat a Tetra.
Később is tudod majd használni, pl. növénytárolásra, dekor áztatására, karanténozási céllal stb.
 
Ez az élelmiszeripari műanyag kád, a szögletes?
Én barkács áruházban vettem 80 literes fedeles műanyagdobozt. Azt használom ilyen célra.
De most újraindításkor amíg beszereztem az új dolgokat egyszerűen feltöltöttem üresen az akit és abban voltak a megtartandó növények, halak, rákok. A szűrök meg mentek mintha mi sem történt volna! Az építés reggelén kipakoltam.
 
Én ma vettem a Praktikerben 2500 Ft-ért egy 60 l-es habarcsládát (szép fekete :))), ebben tervezem járatni a szűrőt az akváriumvízzel és ebben tárolom majd a növényeket. Az 1000 l/perces Eheim szűrőmet azonban legalább a felére vissza kell fojtanom...
 
Én ma vettem a Praktikerben 2500 Ft-ért egy 60 l-es habarcsládát (szép fekete :))), ebben tervezem járatni a szűrőt az akváriumvízzel és ebben tárolom majd a növényeket. Az 1000 l/perces Eheim szűrőmet azonban legalább a felére vissza kell fojtanom...
1000l/perc????:)
 
1000l/perc????:)
Fekete habarcslada?Hosszú távon nem fog kioldodni belőle semmi?
Én szakács vagyok. Nem kockaztatnek. Én olyan ládát vennék amit élelmiszer vagy vendeglatasban használnak. Rajta legyen a kés és villa vagy a talpas pohár és a villa. [emoji6]
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére