• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium mérete

lacee1986

Kertész szaki
Sziasztok!

Új akváriumot szeretnék magamnak csináltatni, de gondban vagyok a méretekkel. Milyen arányban legyenek az oldalak? Maximum 100 literig akarok elmenni.

Ha ugyan olyan magas, mint amilyen mély, az nem néz ki bénán? Van erre valami táblázat vagy szabály? :)
Én egy 80x35x35 cm-re gondoltam.

Mindenképpen hosszú akváriumot akarok, nem négyzet alakút.

Előre köszi a tippeket!
 
Szerintem a 80-as elég gáz. A 60-as lámpák kicsik rá, a 90-esek meg nagyok.

Az is számít, hogy mit szeretnél benne kialakítani. kövek fák?

90x40x30? 108l
 
Sziasztok!

Új akváriumot szeretnék magamnak csináltatni, de gondban vagyok a méretekkel. Milyen arányban legyenek az oldalak? Maximum 100 literig akarok elmenni.

Ha ugyan olyan magas, mint amilyen mély, az nem néz ki bénán? Van erre valami táblázat vagy szabály? :)
Én egy 80x35x35 cm-re gondoltam.

Mindenképpen hosszú akváriumot akarok, nem négyzet alakút.

Előre köszi a tippeket!
A 80-as hosszban az a baj hogy nem találsz hozzá igazán világítást, mert a szabvány az 60,90,120cm.
Ajánlanám a 60*45*36-ot vagy a 90*40*36-ot (130l, bár ez nagyon alacsony lesz egy 90-eshez),90*45*40 ?
Az nem baj, hogy ha mélység ugyan akkora mint a magasság, az sem baj ha egy kicsit eltérsz a szabványos méretektől és a mélységre még ráteszel 5-10cm-t.
Azt javaslom hogy nézd meg mekkora helyed van, egy kartonból vágd ki a leendő akid méretének a mását és majd meglátod neked melyik méret jön be!!
 
Szerintem a 80-as elég gáz. A 60-as lámpák kicsik rá, a 90-esek meg nagyok.

Az is számít, hogy mit szeretnél benne kialakítani. kövek fák?

90x40x30? 108l

30 cm magasság roppant kevés.

Én egy 80x35x35 cm-re gondoltam.

Nekem volt egy ilyen méretű akim.Bár a 35 cm is kissé alacsony,de el lehet boldogulni azért.
4db 24W-os fénycső eltolva működött felette.
 
Először is köszi a sok segítséget. :)

Saját magam fogom összerakni a szekrényt hozzá, így akár milyen méretű lehet.

Szerintem a 80-as elég gáz. A 60-as lámpák kicsik rá, a 90-esek meg nagyok.

Az is számít, hogy mit szeretnél benne kialakítani. kövek fák?

90x40x30? 108l

Találtam rá 80 cm-es lámpát! :) Igaz, sokkal nagyobb a választák ha egy szabványos méretnél maradok. 30cm tényleg nagyon alacsony.

A 80-as hosszban az a baj hogy nem találsz hozzá igazán világítást, mert a szabvány az 60,90,120cm.
Ajánlanám a 60*45*36-ot vagy a 90*40*36-ot (130l, bár ez nagyon alacsony lesz egy 90-eshez),90*45*40 ?
Az nem baj, hogy ha mélység ugyan akkora mint a magasság, az sem baj ha egy kicsit eltérsz a szabványos méretektől és a mélységre még ráteszel 5-10cm-t.
Azt javaslom hogy nézd meg mekkora helyed van, egy kartonból vágd ki a leendő akid méretének a mását és majd meglátod neked melyik méret jön be!!

A mostani akváriumom 80 cm széles, igaz csak 85 literes. Ennél nem nagyon akartam "kissebbre" cserélni. De ez a 60*45*36 méret most eléggé megtetszett. Legalább lesz elég helyem hátrafele is. Gondolom az arányokat is jobban kiadja.

Nem nagyon akarok 100l felé menni, így a 90cm már sok.

Nekem volt egy ilyen méretű akim.Bár a 35 cm is kissé alacsony,de el lehet boldogulni azért.
4db 24W-os fénycső eltolva működött felette.

Jelenleg nekem is így van a világítás, eltolva. Biztos túl alacsony lenne. :(

Mégegyszer köszönöm a gyors válaszokat! :)
 
Vigyázz a 80 cm széles lámpákkal, a fizikát azok se tudják megcáfolni, hiába nagyobb a lámpatest maga, a fénycső az marad 55-59 cm hosszú. ;)
 
Ne akarjatok már minden áron hosszabb akit csináltatni szegény userrel.:cool::)
Ő 100 literes akit akar,nem nagyobbat.:D

Na szóval Lacee1986,én iwagumit neveltem 80 centis akiba,58 centis fénycsövekkel,mindenhol egybefüggő növényzet volt.
A kérdés csak az még,hogy szeretnél-e 4x24 w-ot az akid fölé,vagyis hány W/l világítást szeretnél.Mert 3 csővel valóban "féloldalas" lesz az
akva,mivel nem lehet arányosan eltolni őket.
 
Vigyázz a 80 cm széles lámpákkal, a fizikát azok se tudják megcáfolni, hiába nagyobb a lámpatest maga, a fénycső az marad 55-59 cm hosszú.

Na szóval Lacee1986,én iwagumit neveltem 80 centis akiba,58 centis fénycsövekkel,mindenhol egybefüggő növényzet volt.
A kérdés csak az még,hogy szeretnél-e 4x24 w-ot az akid fölé,vagyis hány W/l világítást szeretnél.Mert 3 csővel valóban "féloldalas" lesz az
akva,mivel nem lehet arányosan eltolni őket.

Természetesen 4x24W lenne felette. Viszont arra még nem is gondoltam, hogy a fénycső csak 60cm, pedig most is olyan van... Erre még jön, hogy fixen veszem, nem tudom benne eltolni a csöveket.

Csak ezen agyalok, hogy mekkora legyen. A 60cm az kicsi, a 90 pedig nagy. :D

Azért se akarok 100 liter felé menni, mert egy Tetratech EX1200-am van hozzá, szeretném ha jól megforgatná. :)
 
70*40*40 vagy 60*45*45? Mindkettő 112l és van hely minden irányban :)
 
70 hosszúval ugyan ott vagyok, vagyis még rosszabb rá találni világítást. Egyre jobban a 60cm hosszún gondolkozok.
Mióta ezt megláttam, azóta nem akarok nagyon rövidebbet. :)
Contest Gallery 2011

Szia!

Nekem 65x35x40-es van. Egy 4x24W QUAD lámpa világít felette. Bruttó 91 liter. Elég magas, nekem tetszik. mondjuk ha újra csináltatnám, akkor 40 mély és 35 magas lenne, nem fordítva. Egyébként üveges 6os üvegből csinálta 6000 forintért. Nem egy OptiWhite, de elsőre nem rossz.
Azért lett 65 cm széles, mert azt olvastam, hogy a 4x24-es QUADot nem lehet a lábával ráállítani a 60-as aksira. Akkor még nem gondolkodtam függesztésben. Így lett 65, amire tudtam állítani a lámpát is.
 
70*40*40 vagy 60*45*45? Mindkettő 112l és van hely minden irányban :)
Én is fél évig ezen agyaltam és valóban a Dani által vázolt méretek tűnnek a legmegfelelőbbek többféle szempontból is 100 liter körül.

Más kérdés, hogy én végül a 90x45x45 mellett döntöttem 2 db Tetra 1200-al és 4x39Wattal. Nem bántam meg;)
 
Nem tudom mennyire OFF, nem találtam neki más helyet.
Akvárium összeállítás előtt állok, és pénzszűkében ott spórolok ahol csak tudok(bár nem szívesen). A kérdés: magán az akváriumon(üvegen) mennyire érdemes spórolni? A Wave Box 40-t néztem ki, de elég húzós az ára. Kezdésként kezdhetnék valami olcsóbb üveggel pár ezer körül? Nem kell félni, hogy ereszt?
Köszi előre is.
 
Ha szarul van ragasztva, nem hozzáértő készíti, akkor előfordulhat, de alap esetben nem az üveg minősége határozza meg a szivárgást.
 
Szia! Ha tényleg kezdő vagy, akkor bőven jó olcsóbb (tehát nem optiwhite) aki! kezdeti időszakban vagy ezerszer átrendezed, karcolod az üveget stb stb, szóval nem érdemes nagy pénzt kiadni érte. Amikor már úgy érzed, hogy magasabb szinten szeretnéd művelni a hobbit, akkor érdemes a vizuális hatásai miatt befektetni opti aksiba (ott is pl. a GA által készíttetett aksik jóval megfizethetőbbek, mint az ADA, és szerintem bőven ott vannak minőségben! ;) )
 
Egy 8000,- forintot hajlított akváriumon nem tudom hova akarsz spórolni. Sima akváriumot kapsz olcsóbban is, de azon a ragasztás nem lesz a legszebb, arra figyelj, hogy legalább átlátszóval legyen ragasztva ;)
 
Nem azért néztem ki ezt, mert hajlított, hanem mert a GA-nál ez a legolcsóbb, és mindent ott vennék. De akkor az akit máshol veszem.
 
Azért fontold meg az leendő akid méreteit, mert elég sok dolgot meghatároz a későbbiekben, világítás, szűrés, tápozás, halak-növények mennyisége, talaj-táptalaj stb.
 
28 vagy 38 literre gondoltam, mert kezdőknek a túl kicsi se jó, mert ha valamit elrontok, akkor a nagyobb víztömeg miatt esetleg kevesebb kárt okozok, de ez a méret még nem dobja meg nagyon a költségeket.
 
Back
Oldal tetejére