1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Akvárium bútor,ahogyan én csináltam!

Kategória: '"Csináld magad" (DIY) - barkács megoldások és tech', témanyitó: zoli84, téma nyitása: Ápr 28, 2014.

1. Molroth
    Épp nem fórumozik ...

Molroth Legenda

Tag:
    Máj 1, 2012
    Kedvelik:
    5,205
    Hely:
    Gyál
    Nálam úgy lett ez megoldva, hogy egy külön kis szobába kerültek az akváriumok, ami gyerkőc mentes övezet, csak szülői felügyelet mellett lehet benn a kiskrampusz, mert a szűrőcső nagyon jó játék (bár üveg szerelék nincsen, azért nem lenne jó, ha galiba történne), a co2 cső ás a bubi számláló is jó játék, és a front üveget is nagyon jó teli tenyérrel csapkodni, arról nem is beszélve, hogy a nano akvárium alatt lévő - valaha tv állvány - lábaiba kapaszkodni és ráncigálni állva nagyon nagy buli. :p
    Szóval nem tudom, hogy kivitelezhető-e de a legjobb elszeparálni a manóktól az akváriumot.

zsbekker, ilk.balazs és Bandesz kedvelik.
  2. Bandesz
    Épp nem fórumozik ...

Bandesz VIP kertész

Tag:
    Ápr 17, 2013
    Kedvelik:
    2,012
    Hely:
    Gyula
    Most a rácsos ajtó mögötti hálószobában van az akvárium, de szeretnénk kivinni a nappaliba, ami a gyerkőc fő játszóhelye. Egyre inkább a TZ-féle bútor felé hajlok. Legyen szélesebb és mélyebb, mint az akvárium, és a tetején legyenek a kivezetések.

T. Endre kedveli.
  3. nebula
    Épp nem fórumozik ...

nebula VIP kertész

Tag:
    Febr 8, 2013
    Kedvelik:
    2,510
    Hely:
    Székesfehérvár
    csinálj térelválasztó akváriumot és hátul jöjjenek fel a csövek. :p
    egyébként talán nem udvarias ilyet mondani, de ezt kétféleképpen lehet megoldani szerintem: vagy belekalkulálod előre a veszteségeket és beletörődsz :D vagy minden pillanatban odafigyelsz. :rolleyes:
    de leginkább a kettő kombinációja.

szerintem nincsen 100%os védelem, ha bejárása van oda, ahol a cucc van.
    esetleg aknazár? :D

akárhogy alakítod a bútort, kárt mindig tudnak okozni.

Bandesz és ilk.balazs kedvelik.
  4. Beni
    Épp nem fórumozik ...

Beni VIP kertész

Tag:
    Júli 10, 2011
    Kedvelik:
    2,265
    Hely:
    Tatabánya
    Én a bútor ajtajaira ikeás gyerekzárat tettem. Ezek ragasztandók, elméletileg nem hagynak nyomot, és már jópár hónapja jól tartanak, a gyerek is pár nap alatt feladta a küzdelmet ellene, bevállt.
    Ő az:
    A szűrő csövezést viszont nem tudtam megoldani sehogyan sem, barikádot meg nem akartam építeni, hiszen még szeretnénk a prücsök mellé még egy kis pusztítót csinálni, és nem akarom sok-sok évig azt nézegetni... Én váltottam nagy méretű, bio szűrőanyaggal alaposan megtömhető belső szűrőre, ami azóta is szépen teszi a dolgát.

viktorlantos és Bandesz kedvelik.
  5. Bandesz
    Épp nem fórumozik ...

Bandesz VIP kertész

Tag:
    Ápr 17, 2013
    Kedvelik:
    2,012
    Hely:
    Gyula
    Nem is az üveget féltem, hanem a kis pusztítót a DIY buzogánnyal (műanyag cső, a végén élesen pattintott üveggel).:punch:

Ajjaj, ez nem jó hír. - Mármint, hogy nem találtál megoldást.:(
    IKEÁ-s ajtózárat már beszereztem. Pedig a bútor még papírra rajzolva sincs meg. :)

6. Jopet
    Épp nem fórumozik ...

Jopet VIP kertész

Tag:
    Jan 9, 2015
    Kedvelik:
    3,423
    Hely:
    Budapest XIII. kerület
    Látom, ez a gyerkőc elleni védelem mindenkinek komoly problémát okoz. Van egy ötletem a barkácsolást szerető kollégáknak, aztán majd ti eldöntitek, jó-e a megoldás, tulajdonképp ez is egy barikád:
    Csinálsz bútor-azonos színű bútorlapból (vagy másból) egy (de inkább két) toldóelemet a bútorhoz. Oly módon, mintha (ezekkel kiegészítve az alap bútort) egy felső csőkivezetésű szélesebb bútor lenne. Magasság szintén mint a bútor maga, de lehet magasabb is igény szerint. A kiegészítő darabnak elég ha 3 oldala van + egy teteje, amibe bele vannak vágva a csövek helyei U-alakban. A tető fixálja a 3 oldal kapcsolatát. És simán csak mellétolod a bútornak. Ha két oldalról megcsinálod mindezt, akkor elég ezt a két darabot összefogatni mondjuk egy léccel hátulról. Így nem kell külön rögzíteni sem a fő bútorhoz a kiegészítő darabokat. Mert ugyan eltolhatók lesznek, de ha kétoldalról szorosan közrefogják a bútort, akkor csak a mindkettőre kiható párhuzamos tolással lesz elmozdítható. A kiegészítő darab szemből nézve lehet akár 10-30 cm széles is, kinek mi tetszik. Anyagigénye a szekrény mélységétől függően is max 2 m2-nyi anyag. A végeredmény: mintha alapból egy - az akváriumnál - szélesebb bútorod lenne.
    (remélem, érthető az össze-vissza beszédem és nem kell skiccet rajzolnom :) )

Utoljára módosított: Szept 16, 2015
    zsbekker, Bandesz és ilk.balazs kedvelik.
  7. nebula
    Épp nem fórumozik ...

nebula VIP kertész

Tag:
    Febr 8, 2013
    Kedvelik:
    2,510
    Hely:
    Székesfehérvár
    pofátlan leszek, de szerintem a legegyszerűbb megoldás megértetni a gyerekkel, hogy ne tegyen kárt a cuccban :D

NTibi kedveli.
  8. Bandesz
    Épp nem fórumozik ...

Bandesz VIP kertész

Tag:
    Ápr 17, 2013
    Kedvelik:
    2,012
    Hely:
    Gyula
    Abszolút jogos és igazad van, de a lelkem 14 hónapos, és néha rájön a "csak-azért-is csinálom-amire-azt-mondjátok-hogy-ne" életérzés, és bár nem szeretném sem Őt, sem az esetleges veszélyforrásokat elzárni, csak megtenni, amit lehet. Most éppen sokat agyalni laprendelés előtt. :bookworm:
    A néhány napja be lett izzítva a nappaliban a sarokban álldogáló százéves vaskályha. "Szórakoztató" délután volt, de sikeresen túléltük, a gyerek nem ölelte magához "szeretlek R2-D2" gügyögéssel a forró fémhengert. Szóval az úton elindultunk, de lehetnek még vargabetűk. :)

hun114 és ilk.balazs kedvelik.
  9. nebula
    Épp nem fórumozik ...

nebula VIP kertész

Tag:
    Febr 8, 2013
    Kedvelik:
    2,510
    Hely:
    Székesfehérvár
    hát ez ilyen :) nekem könnyű, már 9 és 12, és nem is akarok úgy tenni, mintha nálam lenne a gyereknevelési bölcsek köve. de ezt látom egyetlen - igazi - megoldásnak. de persze ez függ nagyon sok mindentől, akár nevelési felfogástól is és nagyon messzire vezet, úgyhogy nem akarok belemenni.

10. letsgodisco
    Épp nem fórumozik ...

letsgodisco Szakértő Szakértő

Tag:
    Aug 31, 2010
    Kedvelik:
    4,935
    Hely:
    Budapest, Terézváros
    GYODA!

11. Bandesz
    Épp nem fórumozik ...

Bandesz VIP kertész

Tag:
    Ápr 17, 2013
    Kedvelik:
    2,012
    Hely:
    Gyula
  12. Speti
    Épp nem fórumozik ...

Speti Kertész tanonc

Tag:
    Szept 23, 2015
    Kedvelik:
    14
    Sziasztok!

Aki rakott már össze szekrényt, tudna nekem javaslatot adni egy 60x45x45 (120l) akvárium alá való szekrényhez: magasság, anyag és falvastagság tekintetében?

Köszi

13. Jopet
    Épp nem fórumozik ...

Jopet VIP kertész

Tag:
    Jan 9, 2015
    Kedvelik:
    3,423
    Hely:
    Budapest XIII. kerület
    Sima 18 mm-es lap elég lesz, bármilyen faanyagból is csinálod. Magasság általában ~80 cm szokott lenni. Ennél két dologra figyelj.
    1. Férjen be a szekrénybe a CO2 palack (vagy aminek még be kell férnie)
    2. Kényelmesen bele tudj nyúlni az akváriumba (ha nem akarsz stokira állni)
    Ha mindkettő nem teljesíthető, akkor kompromisszum. Ha teljesíthető, akkor már csak esztétika (állva vagy ülve/fekve látod gyakran). Ha valamiért magasabbra csinálod, vedd figyelembe a szűrőd pumpateljesítményét/emelési magasságát.

Utoljára módosított: Okt 29, 2015
    Speti kedveli.
  14. Etele
    Épp nem fórumozik ...

Etele VIP kertész

Tag:
    Szept 7, 2014
    Kedvelik:
    2,011
    Hely:
    Budapest XIV.
    A küzdelmeim nekem is megvoltak, a nagyobbik most lesz kettő, ő már vágja hogy nem szabad nyitogatni az akváriumbútort. (Néha rácsap valamivel az üvegre, mert ne aludjanak a halak meg vicces ahogy szétrebbennek, de ilyenkor elég rászólni és akkor fellép a kis IKEÁs fellépőjére és nézi az akvát.)
    A kisebbik most 8 és fél hónapos, vele is lesz egy meccs, talán utánozza ebben is majd a tesót...

Bandesz kedveli.
  15. Etele
    Épp nem fórumozik ...

Etele VIP kertész

Tag:
    Szept 7, 2014
    Kedvelik:
    2,011
    Hely:
    Budapest XIV.
    Megrendeltem a bútorlapokat a szekrény upgrade-hez, jan. 17-re lesz kész, meglátjuk mennyibe fáj majd.
    Lábakat is megvettem, fém 6 centis állítható lett, 120kg teherbírással/láb. Csak elég, van 9. :D Viszont 25-ös lapjuk nem volt, 18-asból lesz a felső 120*50-es lap ami rájön az egészre... ez van.

16. Gyuri
    Épp nem fórumozik ...

Gyuri Tapasztalt kertész

Tag:
    Júni 6, 2016
    Kedvelik:
    27
    Hely:
    Királyrév, Szlovákia

Itt az én butorom. Meg festeni kell, fehér lesz, ahogy minden más a szobában. Ma csak ki lett próbálva, hogy lássam, pontos-e lett :) szerintem tetszetős lett, legalább is én elégedett vagyok vele

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

joesalty, Bandesz és Jopet kedvelik.

Aktuális oldal megosztása