1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Akvárium bútor,ahogyan én csináltam!

Kategória: '"Csináld magad" (DIY) - barkács megoldások és tech', témanyitó: zoli84, téma nyitása: Ápr 28, 2014.

1. zoli84
    Épp nem fórumozik ...

zoli84 Tapasztalt kertész

Tag:
    Jan 20, 2014
    Kedvelik:
    52
    Hely:
    Ivád
    Már elég régóta foglalkozom akváriummal de eddig csak halasok voltak.Mostanában egyre jobban érdekelni kezdett az akvakertészet.Elég sokat olvasgatok a fórumon és szebbnél-szebb akváriumokat és bútorokat láttam.Eldöntöttem én is csinálok egyet.
    Mivel sajnos egyszerre nem tudom megvalósítani az elképzeléseimet így csak apródonként próbálom megcsinálni.Először úgy gondoltam a bútort csinálom meg először.a döntés az ADA stílusra esett engem nagyon megfogott.Így már csak a terv hiányzott.
    Az anyagválasztásnál a legmegfelelőbbnek az MDF lapot találtam már csak a cnc marás miatt is,és nem utolsó sorban az élek,összetételek zárása miatt is.19mm-es MDF lapból vágattam le hozzá szükséges anyagot.A hátlapot pedig 18mm-es korpusz fehér bútorlapból.Így jöhetett az összeszerelés!
    Az összetételeknél felsőmaróval bemartam olyan 2mm-t,így az összeépítéskor maradt egy pici "V"alak(gyök) ami a gittelésnél jó mert van helye a gittnek és jobban megáll benne és nem tud kirepedni.Én személy szerint ragasztottam és csavaroztam.A csavarokat pedig besülyeztettem és elgitteltem.
    A cnc marást az egyik barátom készítette el és nekem nagyon tetszik.

Mivel a fényezésben van némi tapasztalatom így azt is én készítettem el.A felületkezelésre nem sajnáltam az időt.A csiszolással elég sok idő ment el.

A fényezésnél a kétszínű mellett döntöttem és a következő módon történt.
    Először két rétegben lett szórógittezve Neo HS acryl primer 5+1 szórógittel.Ez az anyag egy nagyon tömör két komponensű acryl gyanta alapú töltőalapozó.Kiváló szigetelő és töltőanyag és nagyon könnyen csiszolható.
    Az alapozás kész!

Utána jött a belső fényezés sima 2K fehér autófestékkel,és az ajtók belső fele is fehérre lett fényezve.Aztán jött a külső fényezés előtte maszkolás,csomagolás.A külső fényezés két rétegből tevődött össze először a bázis(szín) utána pedig három réteg lakk.
    Már csak az összeszerelés hiányzott az üvegpolcok behelyezése,az ajtók felpántolása,lábak felszerelése.
    A lábak felcsavarozásánál úgy döntöttem hogy öt darab lesz alatta négy darab a sarkán egy pedig a középső osztó alatt középen.Így szemből nem látszik csak a négy darab.A lábak állíthatók és egyenként 150kg teherbírásúak.
    Az ajtókra pedig csillapítós pántok kerültek hogy elkerülhető legyen az ajtók becsapódása mivel nem szertettem volna hogy fogantyú legyen rajta.
    A szűrő csöveinek kivezetése a hátfalon lesz majd,de addig míg nem lesz meg az új szűrő(Eheim 2075)addig nem akartam kivágni a magassága miatt hogy hova esik,
    Ilyen lett:

Utoljára módosított moderátor által: Ápr 28, 2014
    Victor, Dr.OGA, gregaqua és 10 mások kedvelik ezt.
  2. stevbig

stevbig Főkertész

Tag:
    Ápr 13, 2011
    Kedvelik:
    810
    Hely:
    Debrecen
    Na eeeeez már igazi szakmunka :eek:(y)!!
    Gratulálok, nagyon szép kivitelezés!

3. zoli84
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Jan 20, 2014
    Kedvelik:
    52
    Hely:
    Ivád
    Köszönöm szépen.Nem tudom miért nem jelennek meg a képek nálam.Lehet hogy elszúrtam valamit.

4. Jani 614
    Épp nem fórumozik ...

Jani 614 VIP kertész

Tag:
    Ápr 3, 2010
    Kedvelik:
    1,152
    Hely:
    Nyíregyháza
    Nagyon szép elsőosztályú munka!(y)
    De a logó másolásából nem lesz gond?

5. zoli84
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Jan 20, 2014
    Kedvelik:
    52
    Hely:
    Ivád
    Köszönöm.Nem hiszem hogy gond lenne belőle saját célra készült.

6. TZ

TZ VIP kertész

Tag:
    Júli 12, 2009
    Kedvelik:
    2,194
    Hely:
    Bp., Óbuda
    Ez elég profi, gratulálok!(y)

Talán csak azt a logót volt kár beletenni, anélkül még ízlésesebb lenne. Vagy sokkal szerényebben kisebb méretben lett volna ütős, esetleg a saját nevedet beleírni. ;)

De csak azért ezen a részleten lovagolok, mert ezen kívül hibátlan, nincs mit ragozni rajta. Gratulálok még egyszer!

7. zoli84
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Jan 20, 2014
    Kedvelik:
    52
    Hely:
    Ivád
    Köszönöm.Igen igazad van már utólag én is megbántam jobb lett volna kisebben a logó.Egyébként a te szekrényed inspirált nagyon tetszik.Gratulálok neked.

TZ kedveli.
  8. Beni
    Épp nem fórumozik ...

Beni VIP kertész

Tag:
    Júli 10, 2011
    Kedvelik:
    2,228
    Hely:
    Tatabánya
    Nagyon szép, igényes munka! (y) Irigyellek, hogy van képességed, felszerelésed és elég kézügyességed is ilyen színvonalú bútort kivitelezni!
    Kár, hogy a logo annyira hangsúlyos, hogy az akváriumról is elviszi majd a figyelmet. Nem véletlenül full minimalista az ADA bútor... :(

zoli84 kedveli.
  9. inadsz
    Épp nem fórumozik ...

inadsz Sasszem =) Admin Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    7,491
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
  10. Victor
    Épp nem fórumozik ...

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,240
    Hely:
    Várpalota, Veszprém megye
    Képeket kicsit hiánylom, én nem látok egyet sem, de még linket se.:(
    Akkor oldalt nincs is kivágva, fúrva ahogyan az az ADA-kra jellemző? Ha üveg befolyót szeretnél használni akkor kicsit macerásabb így a csövezés, mivel ezek egyenes kivitelűek, és az oldalüvegre vannak felrakva. Probléma ott lesz, hogy a csövet nehéz lesz majd hátulról oldalra átvinni, a 16/22-es cső meg elég merev, ezért jó az oldalkivágás.
    Amit magamnak csináltam, arra tettem oldalra, és hátra is nyílást, így a szívópipák csövei hátul lesznek kivezetve , a nyomóág meg oldalt.
    DIY ADA Style bútor | Page 4 | Magyar Akvakertész Fórum
    Én azért megvártam volna a szűrőt, mert akkor a furatokat is egyből le lehetett volna festeni, vagy itt megkérdezni, milyen magasra érdemes fúrni.

11. zoli84
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Jan 20, 2014
    Kedvelik:
    52
    Hely:
    Ivád
  12. Joci01.14
    Épp nem fórumozik ...

Joci01.14 Főkertész

Tag:
    Dec 23, 2012
    Kedvelik:
    513
    Hely:
    Nagykőrös
    Te már nem fogod tudni, a hozzászólás után 20 percen keresztül lehet, új hozzászólás és idézed a régi hozzászólást is esetleg, akkor tudni fogjuk (elsőre látszódni fog, hogy mihez tartozik a kép), vagy egy moderátor szerkeszti a hozzászólást. Viszont el kell küldeni neki, hogy mit rakjon bele az első hozzászólásodba.

13. eMZé

eMZé Legenda

Tag:
    Júni 1, 2011
    Kedvelik:
    6,278
    Hely:
    Budapest, XIII. kerület Rokolya utca
    Csak 20 percig tudod szerkeszteni a hozzászólásaidat, utána csak újat tudsz csinálni.

14. zoli84
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Jan 20, 2014
    Kedvelik:
    52
    Hely:
    Ivád
    [​IMG]20140325_113536 by faragozoltan84, on Flickr
    [​IMG]20140404_163122 by faragozoltan84, on Flickr
    [​IMG]20140403_181622 by faragozoltan84, on Flickr
    [​IMG]20140406_162943 by faragozoltan84, on Flickr
    [​IMG]20140428_150330 by faragozoltan84, on Flickr
    [​IMG]20140428_145757 by faragozoltan84, on Flickr

vojthb, Biglilafun, BMatrav és 13 mások kedvelik ezt.
  15. kopikon156
    Épp nem fórumozik ...

kopikon156 VIP kertész

Tag:
    Márc 16, 2012
    Kedvelik:
    1,020
    Hely:
    Budapest XI.ker. Őrmező kizurimre@gmail.com
    Szépm munka, de tényleg kár azért a logoért.
    A tuningolt autókról is direkt leszedik, hogy ne a márkát nézzék, hanem a művet.
    Szólj ha eladó, vagy ha kezdődik a sorozatgyártás :D

Koncz János és Victor kedvelik.
  16. zoli84
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Jan 20, 2014
    Kedvelik:
    52
    Hely:
    Ivád
    Szia.A csöveket semmiféleképpen nem szerettem volna oldalt kivezetni.Nekem jobban tetszik mikor nem látszik a cső.A hátulját azért csináltam 18mm-es fehér bútorlapból majd utána élfóliával lezárom a vágást.;)

17. zoli84
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Jan 20, 2014
    Kedvelik:
    52
    Hely:
    Ivád
    Köszönöm;)Ez az első bútorom amit MDF-ből csináltam,már megbántam egy picit a logót lehetett volna kisebb.Ha még egyszer csinálnám már lenne pár dolog amit másképp csinálnék:)

18. Victor
    Épp nem fórumozik ...

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,240
    Hely:
    Várpalota, Veszprém megye
    Végre van kép :), tényleg szépen lefestetted!

Jól látom, hogy az ajtó kinyitásához alul kell majd megfogni azt ajtót? Az ADA , és azok mintájára készített bútorok ajtajai úgynevezett Push-open rendszerűek, nincs fogantyú, nyitáshoz meg kell nyomod az ajtót, akkor kipattan annyira, hogy meg tudd fogni, ehhez lapszabászatban kapni megfelelő szerelvényt, és ha jól emlékszem hozzá való kivetőpánt is kell, ami nem rugós. Illetve csak a bezárás előtti szakaszon rugózik, hogy kilökje az ajtót, ha szerkezet elengedik
    Le lehet tölteni a Forest katalógusát, valószínűleg a legtöbb lapszabászat ebből rendel.
    Letölthető katalógus - Forest
    A bútorszerelvényes katalógusban az 5.12-es bekezdésben találod
    Sajna ez csak ráütődős ajtókhoz van, nálam közé záródós, mert 25-ös lapból csináltam, ahhoz meg még ráütődős kivetőpántot se kapni :confused:, úgy sikerült megoldanom, hogy a kivetőpántban el lett vágva a rugó, és üvegajtóhoz való mágneses zár tartja zárva az ajtót, ami így hasonlóan működik amint az előbb említett push-open rendszerű ajtózár.
    Persze nem azt mondom, hogy a te megoldásod nem jó, de így mégsem kell hajolgatni.... ;)
    Ha a csöveknek fúrsz majd lyukat, akkor érdemes volna alulra a vezetékeknek is egyet,utána szerintem simán lefesthetnéd a vágást, mert elég nehéz ívre élfóliázni, pláne ha a vastagabb
    ABS élzárót használja az ember.

De hogy a logót én se hagyjam ki :p;). Az ADA bútorai, az egyszerűségre törekednek, ezért a szürke szín is, hogy a hangsúly az akváriumon legyen ne a körítésen, de attól még szépen megcsináltad.

zoli84 kedveli.
  19. The7up
    Épp nem fórumozik ...

The7up VIP kertész

Tag:
    Márc 2, 2013
    Kedvelik:
    631
    Hely:
    Csákvár
    Gratula a szekrényhez, nagyon jó lett. (y) A hátsó kivezetéssel NAGYON szenvedni fogsz... :unsure:

zoli84 és Victor kedvelik.
  20. nebula
    Épp nem fórumozik ...

nebula VIP kertész

Tag:
    Febr 8, 2013
    Kedvelik:
    2,475
    Hely:
    Székesfehérvár
    blumnak van olyan push-open rendszerű ajtószerelvénye, amiben maga a kilökő rúd mágneses, az tartja zártan az ajtót. az enyém is ilyen. ehhez teljesen átlagos kivetőpánt jó, illetve bármilyen, amilyet az ajtóillesztés lehetővé tesz [fehérváron az erfában kapható is ilyen].

Flórián-Szigeti és zoli84 kedvelik.

Aktuális oldal megosztása