• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ajándék

ipopovics

Kertész tanonc
Sziasztok!

Cirka egy év szünetelés után újra berendeztem egy akváriumot tegnapelőtt. Az egész azzal kezdődött, hogy barátnőm meglepett karácsonyra egy akváriummal(nem volt nehéz kitalálni, mit szeretnék). Innentől kezdve tervezgettem, beszereztem a dolgokat.

Tények:
-akvárium: ADA cube garden mini M (20 l)
-szűrés: Eheim 2211, illetve eden 501 (siporax, Seachem Purigen, szivacs, perlonvatta). De kicserélem majd egy eheim prora :)
-világítás: 20 w, 6500 K, de a dobozát kidobtam, nem emlékszem, milyen márka
-CO2 TMC eldobható palackos
-táptalaj: Tropica
-talaj: ADA aqua soil africana
-dekor: ADA Dragon
-növények: utricularia, HC cuba, Pogostemon, HM.
-tápozás EI szerint TPN el

És akkor néhány szó a telepítésről, illetve az azt megelőző pár óráról:
Kilátogattam a " megnyílt" boltba, a hely elég komoly lett, az akváriumok szépek, nekem a Balázs által berendezett iwagumi tetszett a legjobban, bár a Lilaeopsis brasiliensis nem egy egyszerű dolog.
Mindenki nagyon segítőkész volt, Viktor le is akart beszélni az utriculariáról, de egy adagot csak elhoztam kipróbálni ;) (annyi, hogy még nem tudtam bankkártyával fizetni)

Hazaértem, és nekiálltam kimosni a köveket... Nem egy ötperces meló, végül a régi elektromos fogkefém bizonyult a leghatékonyabbnak. Embertpróbáló munka, de megéri, szerintem nagyon szép köveket sikerült választanom.
Aztán összehoztam valamit a kövekből, hogy jó e , vagy sem, azt majd eldöntitek.

Az ültetésről pár szó:
HC-aki ültetett ilyet az tudja, nem egy leányálom, szinte szálakra bontottam, az utricularia mindig felúyzott, ezért oda szórtam egy kis homokot, így megmaradt. Ha sikerülne megtartani, akkor ez lenne az egész aksiban, a HC-t pedig kiszedném. Ja a HM csak, mint "stem" növény került be, majd kiszedem.

Olvastam, hogy sokaknál felhősödik az aqua soil, nálam semmi sem volt, feltöltés után egyből tiszta volt a víz. Viszont a domborzatom kicsit eltűnt :( pedig raktam műanyagokat a lejtőkre.

A képekért bocs, de telefonnal csináltam őket, majd készítek jobbakat. Illetve a nagy szűrő csöveit kiszedtem, de a kicsiét már lusta voltam. elnézést.
DSC00026.jpg

DSC00031.jpg


Várom az észrevételeket, javaslatokat.
 
Helló szerintem nagyon szép lett!jó hogy a kövek elállnak egymástól
az UG-ra meg kiváncsi leszek:D
hajrá'
 
Ütős kis cucc akva lesz,ha széb,egybefüggő gyeped lesz,grat! :thumbup:
Lehet,hogy csak a bal oldali homok zavar be,de nem lett volna szerencsésebb valami kontrasztosabb színű kő ehhez a talajhoz,vagy fordítva?
 
Szia!

Jól néz ki, reméljük az utricularia megmarad! Jók a kövek és az elrendezés, én is csak azt tudok mondani, hogy hajrá :thumbup: .
 
Nekem is nagyon bejön ! Hajrá :)
Egyébként én is most próbálom életben tartani az UG-t :)
 
Szép ;) Naplózd majd rendszeresen. Viszont a TMC szettet nem értem, miért ezt választottad?
 
Tetszik az elrendezés. A kisebb kövek nem fognak nagyon eltűnni ha beindulnak a növények? Vagy azoknak inkább támasztó, mint dekorációs szerepet szántál?
 
Sziasztok!
Köszi a kommenteket.
Megpróbálok válaszolni mindenkienek :)

Zack van valami a talaj dologban, de ha benövik a növények, akkor igazából mindegy. Egyébként pont a kő színéhez választotta, de utólag nekem is megfordult a fejemben, hogy lehetett volna más.
Inadsz a TMC szett adott volt, megmaradt , van még pár palackom, aztán beszerzek egy rendeset :) Beszéltünk is róla a GA-ban.
Zoi a bal oldali alapvetően támasztó, de jobb oldalon szeretném, ha kilátszana, majd nyírom szorgosan, remélem lesz mit :D

Viktornak köszönöm a türelmet, míg válogattam a kövek között. Végül maradt is négy darab, de jó volt, hogy tudtam variálni.
az UG ra kíváncsi leszek...de bízom benne.

Mindenkinek köszönöm a hozzászólást.
 
ipopovics said:
az UG ra kíváncsi leszek...de bízom benne.

Gratulálok Popovics úr! Igazán pofás kis aki lesz!
UG-hoz esetleg Vgabor tud neked tanácsot adni! ;)
 
Nagyon szép NANO, remélem sikerül az UG, lágy vizet mit csoda szert sokan emlegetik az esetében. Üdvözöllek az Africana táborban jó választás volt - és igen ez tényleg nem felhősödik, nehezebben fog iszaposodni is. Remélem neked is hasonló jó tapasztalatod lesz vele mint nekem.
HAJRÁ!!!!!
 
Hát köszi,tényleg jónak tűnik a talaj. Most 4 órában világítok,és cak CO2 megy,de vasárnap elkezdek tápozni. A HC bubizik, monjuk eleve submerse volt a saját,és amit vettem is. SZÓval ígéretesnek tűnik. HUgo, láttam a Gábor UG'-s akváriumát :) elég durva.NAplózok majd rendesen. BOcs a kis-nagxbetű kavarért,de telefonról írok.
 
ipopovics said:
Zack van valami a talaj dologban, de ha benövik a növények, akkor igazából mindegy. Egyébként pont a kő színéhez választotta, de utólag nekem is megfordult a fejemben, hogy lehetett volna más.

Nem is baj,hogy más a talajod,nem a szokásos fekete sanzon..emiatt talán kicsit irigyellek is..
Talán a köv aksinál majd kipróbálom én is ezt a talajt :)
 
ZaCK said:
ipopovics said:
Zack van valami a talaj dologban, de ha benövik a növények, akkor igazából mindegy. Egyébként pont a kő színéhez választotta, de utólag nekem is megfordult a fejemben, hogy lehetett volna más.

Nem is baj,hogy más a talajod,nem a szokásos fekete sanzon..emiatt talán kicsit irigyellek is..
Talán a köv aksinál majd kipróbálom én is ezt a talajt :)
:D
Ami jó benne, hogy nem felhősödött, egyből feltöltés után tiszta volt a vizem. A domborzatom viszont eltűnt :D
Majd meglátom, hogyan alakulnak a növények, aztán lehet hátul még megemelem a talajt .
 
Ha már itt jártam, helyzetjelentek :)
-HC bubizik, nő, a pár maradék emers levél bebarnult (szerencsére a saját submers volt, és a vásárolt is szinte teljesen)
- HM-et tegnap nyírtam.. egy-két hét, aztán kiszedem.
-utricularia: olyan,mintha műanyagból lenne :D
alga még nincs, vagyis hát két szál fonalasalga volt eddig, remélem nem is lesz :D
Tápozás: első öt napban csak CO2, most TPN+, easy carbo, és makro (saját)
napi 50% vízcsere

nagyjából ennyi, majd rakok fel képeket
 
sziasztok!
Egy kis helyzetjelentés, és segítségkérés :)
A növények nőnek, mint a gomba, még bent van a HM, amit stemként raktam be :D
Amíg van energiám kétnaponta nyírni még benthagyom. Időközben történt egy két dolog, amit megosztok, hogy ne kövessétek el ezeket a hibákat .

- első hét után bekerült három amano garnéla, a hcról leszedegették az emers leveleket , aminek örültem. Másnapra a gyep 3/4 ét kiszedték, így elajándékoztam őket :)
-easy carbot töményen a befolyócsőhöz adagoltam, de nem volt jó ötlet az utokricularia, és a HC is kiégett egy foltban, csak erre tudok gondolni, konkrétan elkocsonyásodott, mióta felhigítom, nincs ez a probléma.

Tápozás:
TPN+ 7,5 ml /3 nap
easy carbo 1 ml/nap
És CO2

Állatok:
3 Oto
10 galaxy (ez lehet kicsit sok lett)
és pár shakura, csak el kellene mennem értük

Algám nem volt, pár napja a kövön egy kis pontalga, amit elektromos fogkefével leszedtem, a halakkal jött, szerintem kevés a szűrés, most csak a 2211 megy, veszek egy 2222t.

Világítás napi 10 óra, vízcsere 5 naponta 50%

Az utricularia úgy néz ki, beindult, lecserélte a leveleit, és mostmár napról-napra nő.

Sajnos képet nem tudok csinálni, valamiért nem megy, részletek vannak, és ebben kérném segítségeteket, nyírjam meg a HC-t? a kiálló szálakat levagdosom, de lassan érik a drasztikusabb nyírás.
Szerintetek?
IMG_0787.JPG

IMG_0788.JPG

IMG_0789.JPG

IMG_0791.JPG

IMG_0790.JPG
 
Végre látom valahol ahogy az utricularia fejlődik. Szép munka mind ennek a növénynek az életbentartásával kapcs mind az aki berendezésével ámblokk! :clap:
 
Back
Oldal tetejére