• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ajándék

Sziasztok!

Ma vízcsere volt, és nyírás csináltam pár képet, órák alatt, de ezek is sz*ok lettek, be kellene ruháznom egy normális fényképezőgépre :) Alga van a köveken, de az remélem eltűnik, jövő héten növelem a szűrést....most meg elektromos fogkefe :D
Az utricularia beindult :D bocs a képek minőségéért, és még hátterem sincs.
előtte
akv2011.03.28.jpg

utána
akv.2011.03.28b.jpg

az utricularia, sajnos jól látszik a kiégettet rész :D
IMG_0798.JPG
 
Első blikkre is nagyon tetszett az akváriumod és ez az állapot súlyosbodik :) ! Látom a HM belopta magát oda ahová kell ;) .
Végleg bent marad ez a szerethető kis növény?
 
Sziasztok!
Köszi, a HM- el az a baj, hogy nagyon macerás :( amúgy szép, csak csütörtökön nyírtam, és ma már megint ideje volt. Az utriculariával nem tudom, mi legyen, kivenni nincs szívem, de nem nagyon illik az összképbe :( ha íyg nő, ahogy most beindult, talán azt rakok az előtérbe, de majd alakul.
Pontalgám van elvileg, de nagyon nem nézegettem, a halakkal együtt jött, és hát a vízcserék is ritkábbak, szóval ez lehet az oka, egyébként is vennék jövő héten egy szűrőt, abba átpakolom a jelenlegi szűrőanyagot(siporax, meg valami más porózus anyag, de meg nem mondom , mi Orpheustól kaptam). De lehet, hogy valami másat rakok be részben, szívesen veszek javaslatokat.

Köszi még egyszer
 
Sziasztok!
Ma vízcsere, és nyírás volt. Találtam egy kishalat az akváriumban, egy kis galaxy (hihetetlen, kikezdhetetlen logikám gyümölcse ez a következtetés, mivel más hal nincs az akváriumban :D ) Kivettem, mivel a "felnőttek" kergették, sajnos nem hinném, hogy sokáig bírja majd, de próbálkozom vele.

Más: az alga visszavonulóban, a növények nőnek, a HC-t hetente nyírom, mint a stemeket.... Az utricularia megvan, és nő. Ma megnyartam a pogostemont is azt hiszem 4-5 darabot ültettem el, most hetet ültettem vissza a lenyírtak közül, és tizenegy darabot szedtem ki :) persze kicsik, 2-3 centis tövek, de azért elég durván nő.

Nagyjából ennyi, képeket majd legközelebb, sajna normáis fényképezőgépem még mindig nincs :(
 
Sziasztok!
néhány részlet, a pontalga kezd visszavonulót fújni :D
már elég rég nem fogkeféztem a követ, és minimális, ami van.
Az utricularia növöget, lassan benövi azt a részt, ahol sikerült kiirtanom :D
és akkor a képek, bocsi, de telefonnal csináltam őket...
DSC00064.jpg

DSC00076.jpg

DSC00079.jpg

DSC00081.jpg

DSC00141.jpg
 
Hát ez kőprofi!

Bevallom, soha nem láttam még ilyet, hogy egy kis 20 literes nano ennyire problémamentesen vészelje át a kezdeti időszakot. Remélem így marad. Nagy-nagy gratula Mester ! :thumbup:

Az utricularia-d gyönyörű. Bár tényleg nem illik így az összképbe, én nem javasolnám hogy kivedd. Sőt, ha így megy neked, még azon is elgondolkodnék esetleg, hogy a teljes előtéri gyep ez legyen - ez igen eredeti lenne, ilyet még nem láttunk (HC-t már igen párat. ;) ) - csak egy ötlet, gondolkodj rajta :)
 
Köszi!
Én sem nagyon akarom kiszedni, és erősen gondolkodom a HC cserélésén, de ahogy látom, ahol találkoznak, az utricularia elnyomja, szóval hagyom. Annyi még, hogy olvastam a meleget nem viseli jól, úgyhogy arra kíváncsi leszek.
 
keymaker said:
Az utricularia-d gyönyörű. Bár tényleg nem illik így az összképbe, én nem javasolnám hogy kivedd. Sőt, ha így megy neked, még azon is elgondolkodnék esetleg, hogy a teljes előtéri gyep ez legyen - ez igen eredeti lenne, ilyet még nem láttunk (HC-t már igen párat. ;) ) - csak egy ötlet, gondolkodj rajta :)
Ezt gyorsan lájkolom is. Nagyon jól nézne ki egy komplett UG mező, és ilyen kis méreteben talán még könnyen kezelhető is lenne. Szóval én is ezt javasolom, hogy az uncsi HC helyett inkább UG. :twisted: ;)

Egyébként a porózus anyag amit a szűrőhöz adtam van gerven substraat volt, ha jól emlékszem.
 
Sziasztok, köszi :D
rajta leszek, csak legyen elég , hogy beültessem az egész előteret :D érdekes növény, az indáinak a felét a talaj fölött 1 cm -el hozza :D a többit alatta :D EGyébként nagyon szép, olyan, mintha műanyagból lenne :D
 
Back
Oldal tetejére