• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Afrikai sügérezés

Köszi Dani! A teljesen egészséges 2,5 éves kislányom 3 hónapja agyi stroke-t kapott.... megjártuk a poklok poklát... és még ezt extrázzuk, a feleségem 5 hónapos terhes volt mikor ez történt. Szóval kaptunk az élettől egy hatalmas pofont (ha csak én kaptam volna ne is lenne gond, de ez a pici lány...). 3 hónap kórház és rehabilitáció után most már itthon vagyunk és küzdünk azért hogy felépüljön... Szóval minden sajnos nincs rendben, de mindent megteszünk, hogy egyszer a régi csibészke legyen.

Werghaust dobok pü-t!
 
Köszi Dani! A teljesen egészséges 2,5 éves kislányom 3 hónapja agyi stroke-t kapott.... megjártuk a poklok poklát... és még ezt extrázzuk, a feleségem 5 hónapos terhes volt mikor ez történt. Szóval kaptunk az élettől egy hatalmas pofont (ha csak én kaptam volna ne is lenne gond, de ez a pici lány...). 3 hónap kórház és rehabilitáció után most már itthon vagyunk és küzdünk azért hogy felépüljön... Szóval minden sajnos nincs rendben, de mindent megteszünk, hogy egyszer a régi csibészke legyen.

Werghaust dobok pü-t!

Attis .... :(:cry::cry::cry::cry:
Kitartás nektek. Azt hiszem megszakadna a szívem hasonló esetben....:cry::cry::cry:
A kis mosolygós tündér... :cry:
 
@attibva elsősorban Neked, de minden sügérrajongónak és "csak" nézelődőnek is szeretettel:
DSCF1797.JPG
DSCF1799.JPG

A kiválasztódás megtörtént, most már csak ketten vannak a frontik, bárdok, yellow-k, nanacara anomala electric blue-k között. Egyre szebbe:woot:k, de a szívem vérzik a többiért:cry:

Végére a vezérbika bárd (dimidochromis compressiceps)
DSCF1807.JPG

és egy elrettentő kép a végére: nanacara anomala electric blue: az apraja kb 7-8 cm, a nagyja kb 10 cm (teljes testhossz) profilból a kicsi, balra a nagyobb:
DSCF1803.JPG
 
A teljesen egészséges 2,5 éves kislányom 3 hónapja agyi stroke-t kapott.
Basszus,nagyon sajnálom,remélem már minden rendben van vele!Ät tudom erezni,mióta fiam van,csak ö van a középpontban.Szörnyü lehetett!
 
Köszi Dani! A teljesen egészséges 2,5 éves kislányom 3 hónapja agyi stroke-t kapott.... megjártuk a poklok poklát... és még ezt extrázzuk, a feleségem 5 hónapos terhes volt mikor ez történt. Szóval kaptunk az élettől egy hatalmas pofont (ha csak én kaptam volna ne is lenne gond, de ez a pici lány...). 3 hónap kórház és rehabilitáció után most már itthon vagyunk és küzdünk azért hogy felépüljön... Szóval minden sajnos nincs rendben, de mindent megteszünk, hogy egyszer a régi csibészke legyen.

Werghaust dobok pü-t!
Atti.... Basszus.... nem találok szavakat....
Remélem mára már jó egészségnek örvend,és sokat javultak a dolgok !
Jó egészséget kívánok nektek !
 
megjártuk a poklok poklát
Olvastam a párod írását anno a facén. Nem írtam semmit, mert ahhoz a történethez egyszerűen nem lehet mit hozzáfűzni. Negyedóráig ültem előtte, kezem a klaviatura fölött, de nem találtam megfelelő szavakat.
Én is csak reménykedni tudok, hogy mindkét gyereketek a lehető legjobb egészségnek örvend, természetesen Veletek együtt.
Sok szép halat mutattatok azóta, ez alapján szeretnék reménykedni abban, hogy tényleg így van és már van erőtök mással is foglalkozni.
 
Sziasztok,

Srácok, köszönöm a biztató sorokat! Szerencsére, ha szép lassan is, de lépésről lépésre épül újra a kislányunk. Még nagyon sok van hátra, hogy olyan szabadon élhesse a kis életét, mint a vele egyidős gyerekek. De nagyon erős és okos kislány, akit sokan csodagyereknek tartanak a fejlődése és felépülése miatt. Biztos pár dolog (főleg a beszéd) csak sokára jön majd vissza, de sok erőt ad, hogy újra tud csibész lenni, ami óriási dolognak számít. A remény hal meg utoljára, főleg ha a saját gyermekünkről van szó! ;) Köszi, hogy gondoltok ránk! Időközben még november végén megszületett a kisfiunk is, aki 2 hónaposan már a 6,6 kg-ot is elérte, szóval szerencsére egy szép egészséges kistestvére lett Natinak :).
P1090649.jpg
P1090531.jpg
 
Egy kedves barátomnak köszönhetően két új fajjal gazdagodott a sügér állományom. A hétvége óta nálam (is) úszkál 4 db Lepidolamprologus elongatus és 4 db lepidiolamprologus attenuatus.
Mindkét csapat f1-es és a barátomnál születtek Hartán. Ha igaz, nem sok tenyésztőnél szaporodnak kis hazánkban. Az elongatus talán csak nála egyedül.
szerk: pár kép a barátom halairól: a második eresztés elongatus:
12273664_1045850228810856_3559853600332647953_o.jpg
a fiatal attenuatusok:
12244480_1045576935504852_7717907773786069497_o.jpg
 
Utoljára módosított:
Egy kedves barátomnak köszönhetően két új fajjal gazdagodott a sügér állományom. A hétvége óta nálam (is) úszkál 4 db Lepidolamprologus elongatus és 4 db lepidiolamprologus attenuatus.
Mindkét csapat f1-es és a barátomnál születtek Hartán. Ha igaz, nem sok tenyésztőnél szaporodnak kis hazánkban. Az elongatus talán csak nála egyedül.
szerk: pár kép a barátom halairól: a második eresztés elongatus:
View attachment 5142
a fiatal attenuatusok:
View attachment 5143

Nagyon szép halak! Attenuatust mennyire szerettem volna 2 éve, de sehol nem tudtam szerezni. Az Elongatus sem fordul elő sűrűn nálunk. Kendallit még csak-csak lehet szerezni.
Remélem majd nálad is lesz szaporulat Szabolcs! Vigyázz rájuk. Megjegyzem, hogy már neked is vannak, hátha lehet majd Tőled venni belőlük.;)
 
Nagyon szép halak! Attenuatust mennyire szerettem volna 2 éve, de sehol nem tudtam szerezni. Az Elongatus sem fordul elő sűrűn nálunk. Kendallit még csak-csak lehet szerezni.
Remélem majd nálad is lesz szaporulat Szabolcs! Vigyázz rájuk. Megjegyzem, hogy már neked is vannak, hátha lehet majd Tőled venni belőlük.;)
Ha most szeretnél, a barátomnál még van. Attenuatus több, elongatus kiadható kevés, 2 cm-es meg egy szakajtóval.
Mindkét WF szülőpárt Lengyelországból hozta a tavasszal, gyönyörűek. Az attenuatusokat sajna elkunyizták Tőle, így abból nem mostanság lesz utánpótlás.
HA gondolod, facén megtalálod, Lehr György a neve, írj rá. Normális srác. Hátha megy a terraplázára...
 
Hey!:)

Nem akartam egy növényes fórumra odapofátlankodni egy nulla növényes sügerest, de ha már van egy ilyen itt, akkor hátha nem zavar senkit és/vagy kedvet kap ehhez is valaki.
:)
 

Attachments

  • IMG_2585.JPG
    IMG_2585.JPG
    45.5 KB · Megtekintések: 10
  • IMG_2592.JPG
    IMG_2592.JPG
    147.1 KB · Megtekintések: 11
  • IMG_2593.JPG
    IMG_2593.JPG
    151.9 KB · Megtekintések: 9
Hát, egyser régen én s ezekbe voltam bele zavarodava. Csodás időszak volt.

Igen, hát lehet a társítással, meg a szaporítással játszani, aztán egy csapásra ott tart a szitu, hogy túl jól érzik magukat és állandóan lebabáznak.
:)
 
Back
Oldal tetejére