• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Afrikai sügérezés

Szia,

A vadászok, a lepidok és a neolamprologus vadonfogott. A Cyprik Fx-k lehetnek, a Gnathok F1-esek. Igen mind együtt úsznak. Fotó kérdés nem egyszerű, mert folyamatosan mozognak, megy a harc :D :D :D
 
:)

P1070875.jpg

P1070871.jpg
 
Aranyos ahogy a kis sellő figyeli a halovi történéseit.
Sokat néztük mi is a legkisebb gyerkőccel a halakat, ha nyűgös volt a mbunák nyüzsgése segített megnyugtatni.
 
@attibva jóvoltából tegnap este óta 6 db Gnathochromis Permaxillaris Zambia suhanc túrkálja a homokot a homokis-lazacos akvámban (van 180x50 cm alapterület, remélem mindenki elfér békében).
Az este -érthetően- kissé megszeppenten húzódtak a szűrő szivacs mellé, de ma reggel már szépen úszkálnak az akvában és nézegetik, ahogy a két enantiopus melanogenis Karema fickó társalog az erő sorrendről hatalmas úszó feszítésekkel és toka feketítéssel.
A színük is rendben van, a fejlődésükről majd beszámolok.
Reményeim szerint nemsokára a 180x80-as, 65 cm magas akvába kerülnek a hasonló méretű Cyphotilapia frontosa "Mpimbwe Blue" és Dimidiochromis compressiceps ifjakkal együtt, aztán ha már elég nagyok (8-10 cm) lesznek, akkor valószínűleg megy melléjük Rudi a rájám is:)
 
@attibva jelentem, a hat kis Gnathochromis Permaxillaris Zambia köszöni jól van, valamennyit nőttek is, és ami a legfontosabb, átkerültek a -remélem hosszú távú- új lakhelyükre: a 180x80-as, 65 magas akvámba 13 db F1-es fronti mpimwe blue és 10 db Dimidochromis compressiceps (bárdsügér) társaságában. Korosztályban kb hasonlók lehetnek. Méretben értelemszerűen van különbség köztük, de nem akkora, hogy ez gondot jelentsen.

Került még melléjük -jobb helyük nem lévén- 3 db labidochromis caeruleus yellow gyerek és két nílusi sokúszós csuka (Polypterus senegalus) is, így bár nem biotóp, de legalább mindenki afrikai származású.
 
A porlasztás azogszigénbeoldás mellett a felszínmozgatásra is szolgál (plusz ha lejjebb veszem, akkor hangosabb a pumpa :))
 
A porlasztás azogszigénbeoldás mellett a felszínmozgatásra is szolgál (plusz ha lejjebb veszem, akkor hangosabb a pumpa :))

Na igen de ha ilyen hevesen megy akkor nem vált ki ellenkező hatást, vagyis nem hajtja ki magát azoxigén a vizbű' ? de igazából ha a jószágok szépen megvannak akkor nincs hiba kár is ezt firtatni, csak ugy szemet szúrt :) a vízfelszín mozgatás tiszta sor... végül is a felszínen oldódik be a vízbe ha az mozog... egy szó mint száz szépek a sügik(y) ja meg a pumpa :D
 
... meg a bubik felszínén is, és azok is mozognak...;)

De minél tovább tartózkodik a vízben egy gázbuborék annál hatékonyabb a beoldódási foka. co2 nél is ez az elv követendő (ezért kell a finom porlasztású diffi) :geek: :)
 
De minél tovább tartózkodik a vízben egy gázbuborék annál hatékonyabb a beoldódási foka. co2 nél is ez az elv követendő (ezért kell a finom porlasztású diffi) :geek: :)
Nem jársz messze az igazságtól, ugyanis adott térfogatú levegő minél kisebbre van porlasztva, a bubik össz felülete annál nagyobb, így a beoldás is hatékonyabb. OFF vége

Érdekesen viselkednek a kis csibészek: mintha nagy lenne nekik elsőre a tér. Az természetes, hogy kell egy kis idő, míg megszokják, de ennyire félénken nem szoktak rebbenni a legkisebb mozgástól is.
Lőttem tegnap reggelinél pár képet:
vegyesfelvágott:
17198446538_747d3ded77_b.jpg


reggelizünk:
16765972293_ced47921a5_b.jpg


nyami, finom az aquatic nature:woot:
17198444988_2d20ef62b3_b.jpg
 
Sziasztok,

Sajnos 3 hónapja történt egy kis családi tragédiánk, így sok minden mellett az akvaristáskodás is háttérbe került. Amikor erőm volt a háttérből figyelemmel követtem a kertészkedésetek, sokszor fájdította is a szívem a sok szépen összerakott akvárium.
Sajnos a sügéres aksim is háttérbe került, de a halacsok szerencsére átvészelték ezeket a hónapokat.
Íme párkép az akváriumokról és a főszereplőkről.

P1080636.jpg
P1080636.jpg


P1080578.jpg

P1080574.jpg

P1080573.jpg

P1080557.jpg

P1080529.jpg
 
Szia! Nemtudom eddig hogy nem találtam rá erre a topikra, de öröm látnihogy vannak itt profi sügéres kollégák.
Nekem még csak készülőben az akváriumom esetleg tudsz ajánlani komoly tenyésztőt akitől be lehet szerezni szép egészséges sügereket?
Elsősorban kisseb testű fajokra gondolok konkrétan még nem döntöttem el még nem tudtam válastztani, meg hát nem is tudom mi az ami beszerezhető.
 
Back
Oldal tetejére