• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Red Moor

Na lemerült. Ennek nagyon örülök. Akkor még megjönnek a tropicás növények, az armatúra, és kezdődhet is az átrendezés. :)
 
Már kb. 3 hete ázik és még mindig színezi a vizet. Heti 1-2 alkalommal cserélem le a vizet teljesen. És nem is ez a legnagyobb baj, hanem az, hogy egy-két ága már nem is vöröses-barna hanem inkább fekete. Tehetek valamit azért, hogy ismét szép, vörös legyen vagy "futtassak" majd rá mohát...? :/
 
Ugyan ez a helyzet nálam is, már a nagy része fekete a fának, de van ahol még szép vörös, de már inkább barnába megy át...
A nyálkásodás nálam még nem igazán jelentkezett, de ma cseréltem rajta vizet, és már éreztem hogy egy kicsit olyan.
Még nálam is színezi a vizet. :?
 
Azt nem mondtátok hogy akváriumban rendes világítás alatt fekete? vagy a lavorban?
Akiban nem hinnem hogy bármely redmoor feketének látszik. Nigronál is inkább vöröses barna.
 
Igen ez nekem is eszembe jutott,, hogy ott sötét van, a vödör amiben áznak az is sötét, ezért látszik feketének, de amikor kivettem akkor se lettek nagyon világosabbak, gondolom az akiban már szebben fognak kinézni ;)
 
Most kivettem a lavorból és ahogy megszáradt már vöröses a színe de vizesen meg feketés... nem értem... Amúgy, amikor ázott, valami kis nyálkás, takony szerű akármi is megjelent rajta. Nem látni, csak ha megérinti az ember akkor érezni, hogy van ott valami. Lemostam, eltűnt, 1-2nap és megint rajta van, lemostam, eltűnt....stb. Attól meg félek, hogy berendezem az akit, feltöltöm, és barna lesz a vize... Szóval most mi legyen? Tovább áztassam? Esetleg forró vízben? Vagy mit csináljak?
 
Peti
Ez minden remoor-nál így van, hogy nyálkásodik, nézd meg Nigro akiját, hogy milyen lett, vagy Dekalabdáét, náluk is tiszta nyálka lett az egész, én legfőképpen ezért áztattam be, de még szinte semmi nincs rajta
 
ne izguljatok se feketedés miatt, se szinezés miatt, se nyálkásodás miatt :D

színe akváriumban szép. vizet nem szinezi annyira hogy érezhető legyen ha megy a szűrő és túl vagy az első pűr vízcserén. a nyálkás, penészes cucc szintén az első 2 hét jellemzője.
 
Nekem kb. fél éve van a nagy akimban,még a zierfisch-ből hoztam. Szóval Én minden faanyagot úgy áztatok,hogy naponta többször,4-5 alkalommal forró vízzel,ami jön a csapon cserélem le.Ez megy addig amíg színezi a vizet ,kb. 2-3 hét,utána az akiba már nem jelentős a színezése. A Red Moor fa pedig sajna tényleg elveszíti szép vöröses színét és sötétbarna,néhol feketés lesz.Nálam legalább is ez a látvány,de gondolom ez sok mindentől függ ,pl. vízösszetételtől stb.
 
Sziasztok!

3 hónapja van az akvámba red moor.. 2 papig áztattam, de csak hogy lemerüljön, mostani színe gyönyörű vörös, barna erezettel.. a vízben színváltozás közben semmit nem eresztett és egyáltalán nem színezte a vizet! A nyálka egy egy részen megjelent rajta de 2 nap után teljesen eltünt és nem rontott a víz minőségén! A csigák nagyon szeretnek rajta lenni, most olyan a fa mintha lakkozva lenne.. egy igazi ékszer.. én bátran ajánlom!
 
Hali!
Ma megérkeztek hozzám az ADA Red Moor fák!
A tökéletes csomagolásnak hála, sértetlenül!
Köszönöm GA-ás srácoknak!
(nem találtam köszönet topicot, vagy hasonlót azért írtam ide) :D
 
debidevil10 said:
Hali!
Ma megérkeztek hozzám az ADA Red Moor fák!
A tökéletes csomagolásnak hála, sértetlenül!
Köszönöm GA-ás srácoknak!
(nem találtam köszönet topicot, vagy hasonlót azért írtam ide) :D

Egészségedre :thumbup: Drukkolunk, hogy szépet alkoss velük. ;)
 
viktorlantos said:
debidevil10 said:
Hali!
Ma megérkeztek hozzám az ADA Red Moor fák!
A tökéletes csomagolásnak hála, sértetlenül!
Köszönöm GA-ás srácoknak!
(nem találtam köszönet topicot, vagy hasonlót azért írtam ide) :D

Egészségedre :thumbup: Drukkolunk, hogy szépet alkoss velük. ;)

Köszi!Remélem meglesz! ;)
 
Üdv mindenkinek!

Múlt héten érkezett meg a nagyon várt csomag a Green Aquatól, egy gyönyörű Red Moor fa és egy Eheim külső szűrő. Egy apró kellemetlenség adódott, az ágak végei több helyen eltörtek, illetve elrepedtek, valószínűleg az utazás viszontagságai következtében. Szóval a tanács: jól válasszátok meg a csomag tartalmát, ha ilyen sérülékeny fát szemeltetek ki, minél könnyebb társakat válasszatok! ;)
 
Gabika said:
Hello,

Mikorra kerülnek be a shopba a fák?


Üdv, Gábor

Ma töltöm fel őket a shopba. Márc 16-tól indulhat a kiszállítás. Épp maszkolom a képeket ;) Kis türelmet kérünk még.
 
Back
Oldal tetejére