• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Red Moor

viktorlantos

Alapító
Admin
A mai nappal bekerült a shopba több ADA Red Moor fa is. A készletet a következő napban bővítjük addig is nyugodtan böngésszétek az oldalt:

http://www.greenaqua.hu/dekoraciok/dekoraciok-fa.html

A fák gyönyörűek a vízben elnyerik végleges színüket, ami kissé vöröses. A fa használható mindkét irányban. Ha szárával lefele van, felül egy ágasbogas bozótot alkot. Ha a fákat megfordítjátok olyan hatást lehet elérni vele mintha egy fa gyokérzete belógna a vízbe.

2 példa az ADA galériából:

foto17_239.jpg


foto21_201.jpg


George Farmer Harlequins' Haven akváriumában is ilyen fákat használt:

f_120cmm_6473125.jpg
 
Arizona said:
Tényleg nagyon szépek, igy képen.. :) Ha a valóságban is ilyenek, akkor főnyeremény.

szerintem sok örömödet fogod benne lelni. az egyik leggyakrabban használt fa típus a minőségi növényes akváriumokban.
képeket remélem később megosztod velünk. ;)
 
viktorlantos said:
Arizona said:
Tényleg nagyon szépek, igy képen.. :) Ha a valóságban is ilyenek, akkor főnyeremény.

szerintem sok örömödet fogod benne lelni. az egyik leggyakrabban használt fa típus a minőségi növényes akváriumokban.
képeket remélem később megosztod velünk. ;)

Tényleg sok öröm van ebben a fában :) Nagyon szép! Az egyiket már felhasználtam és azthiszem igy 1 hónapnyi vízbenlét után érte el a végleges színét, eddig mindig más képet adott...
Tennék fel képet, de jelenleg csak azzal tudok amivel eddig :cry:
 
Szép a red moor... csak árához képest pici :( :( :( pl :72 liter felett nem is tudom van bele való méret??? Viktor?
 
lacee13 said:
Szép a red moor... csak árához képest pici :( :( :( pl :72 liter felett nem is tudom van bele való méret??? Viktor?

Nigro a 200-as akiját most ilyan fával rendezte be. szerintem az arányokkal nem volt gond. De majd meglátjátok.
Egy 200-as akiba jellemzően 2-3 fa kell. Vannak kicsi darabok es nagyobbak is.
 
Neked hiszek Viktor mert van szép érzéked ;) ez nem nyalás tudod mindig megmondom a véleményem ha rossz valami akkor is, ha tetszik ha nem . :D :D Már nagyon várom a kész képeket... (Jahh attól még drága a RED MOOR ;) ) :lol:
 
lacee13 said:
Neked hiszek Viktor mert van szép érzéked ;) ez nem nyalás tudod mindig megmondom a véleményem ha rossz valami akkor is, ha tetszik ha nem . :D :D Már nagyon várom a kész képeket... (Jahh attól még drága a RED MOOR ;) ) :lol:

:D köszi az elismerő szavakat. az árral kapcsolatosan az a véleményem, hogy léteznek növényes akikhoz alkalmasabb fák és talán kevésbé esztétikus (bumszli) farönkök is ;) Próbáltunk olyan fa dekorokat beszerezni ami a legtöbb profi növényesben megtalálható.

A termékek ára bár magas, a fa egy újratelepítésnél is ott lesz (esetleg bővíted a készleted és lesz miből legózni), de eladhatod, és cserélheted is. Szóval nem egy lebomló darab. A kövek és a fák is ilyen értéket képviselnek a növényesben.

Egy biztos minden ilyen dekor darabbal közelebb kerülsz látványban a szép növényesekhez. Jó péda erre az én nagy aksim is ahol egy baromi nagy vasfat vettem az elején. Később alkalmam volt beszerezni 4 borneót. A kettő egymás mellett van az akiban, de baromira más hatást keltenek. A borneói színe, formája, texturája gyönyörű. Sajnos a vasfáról ez nem mondható el. Persze ha semmi más nem lenne megfelelne (bár sosem nézne ki olyan jól mint amilyen akikról álmodozom: http://akuatic.blogspot.com/2008/08/nat ... llery.html )

Egy biztos. Az első adandó alkalommal ha átrendezem a vasfa repül majd. :)

Szóval ha teheted én amondó vagyok egy jó fadekor megéri az árát, mert pl egy fás akinál ez adja a látvány "vázát"
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy kb. hány napig kell a red moor-t áztatni, hogy lemerüljön? Amint megjött be is raktam de még úszik a víz tetején.
 
peti44 said:
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy kb. hány napig kell a red moor-t áztatni, hogy lemerüljön? Amint megjött be is raktam de még úszik a víz tetején.

Ez jó kérdés és nincs is egyértelmű válaszom. Elég sok fa megfordult a kezem között és sokat olvastam ezügyben. Ezek a fák ha megszívják magukat ami pár nap max. 1 hét általában elmerülnek. van ami egyből elmerül. De jártam már úgy, hogy 4 fából 3 simán elmerült a 4. az istenért sem akart. Körbenéztem mit írnak az ADA-nál erre. Ők azt tanácsoljá ha valami okból mégsem merülne el, rögzítsd le a fát valamivel. Kötözd le, vagy súlyozd le kövekkel. Így én is csak ezt tudom mondani. Mivel minden fa más a tulajdonságaik is eltérhetnek kicsit. Legegyszerűbb lenne valami kővel leszorítani vagy kövek közé beszúrni az aljzatba.
 
Oké, köszi a választ és a tippeket. Egyenlőre akkor még várok. 1-2 hétig bent hagyom, ha nem megy akkor az lesz amiket mondtál.
 
De ha nagyon nem sikerül, akkor egy tapadókorong és egy kevés damil segítségével is lent tarthatod a fádat. :)
 
Én 3 napig áztattam, de nagyjából elég volt, igaz, most penészedik, de remélem, ahogy mondtátok, hamar eltűnik róla. Amúgy az amazónia talaj ilyen szempontból nagyon jó, mert ha belefúrod a fát, akkor az meg is fogja, olyan mintha magához szívná :)
Más talajoknál nem tapasztaltam ilyen érzést, de örülök neki, hogy megfogja, és nem kell kővel lenyomni.
 
dekalabda00 said:
Én 3 napig áztattam, de nagyjából elég volt, igaz, most penészedik, de remélem, ahogy mondtátok, hamar eltűnik róla. Amúgy az amazónia talaj ilyen szempontból nagyon jó, mert ha belefúrod a fát, akkor az meg is fogja, olyan mintha magához szívná :)
Más talajoknál nem tapasztaltam ilyen érzést, de örülök neki, hogy megfogja, és nem kell kővel lenyomni.

Penészedés kb két hét alatt elmúlik. Vagy ha már halak kerülnek bele ők lekajolják.
 
Az enyémnek a színe már megvan. Gyönyörű! De még lemerülni nem akar. Hát holnap megyek nyaralni, mire megjövök az edény alján akarom látni. :)
 
Back
Oldal tetejére