• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Cube Garden Mini M - az újrakezdés

jaja algát lenyomtuk mint a csengőt ;)
azért a carbo kellett hozzá hogy hatékonyan lehessen írtani. napi 0,8ml megy fecskendővel az akiba már jó pár hete.
a vízcserék és a világítás visszafogása önmagában sajnos nem elégséges. és ilyen kicsi akinál a co2 is állandóan ingadozik.

de alga volt nincs. pár kis ecset van még itt ott, de már keresni kell őket annyira kevesen annak. :thumbup:
 
keymaker said:
8ml? Nem 0.8? ;)

pff basszus de jó hogy szóltál. Természetesen 0.8 egy kis bébi fecskendővel tolom. Nem tudom megszokni a nano arányokat. :lol:
javítottam a fenti bejegyzést nehogy valaki nekiessen 8ml-el mert ott nem nagyon lesz élővilág egy darabig.
 
A napokban több növényem is vöröses színbe fordult. A rotala jobban, de a blyxa is vöröses hajtásokat hoz ami miatt mintha őszi táj fogadna.
Annyi változás történt, hogy múltkor mikor a Blyxa kicsit gyengélkedőre fogta betoltam 1 kapszula ADA Iron vaskapszulát a talajba. És megemeltem a tápozásom 2x adagra. Most 2ml Brighty K és 2ml Step2 megy a 0.8ml Carbo mellé naponta. Szerintem a talajkapszula miatt van a vöröses hatás, de persze lehet a táp és a kapszula együttes hatása is.

Sajnos nem tudom lekapni valamiért a fényképezés megtréfál és több beállítással sem sikerül visszahoznom a vöröses hangulatot.

Kicsit később teszek majd még egy próbát hátha.

Addig is egy pár fotó:

4916444203_74e1085f6a_b.jpg


4917042322_c03492edf8_b.jpg


4916440011_622968b12b_b.jpg
 
peti44 said:
A blyxa gyönyörű! :eek:

patzu said:
Gyönyörűek ezek a Blyxa bokrok!

Köszike. ;) Sikerült kb. megháromszorozni a betelepített mennyiséget aminek nagyon örülök.
A mostani vörösödés megint egy új állapot. De bírom! ;)

Szerencsére a múltkori megingás nem vitte el a növényt, pedig pár levele elbomlott, de azóta ráturbózott megint.
Még mindig a kedvencem. :angel:
 
És Viktor megszelídíté vala a nagy ellenséget, az Blyxa japonicát. Ámen. :angel:

Eszméletlen ez a vörös szín. Így jobban tetszik, mint a sima zöld. :thumbup:
 
peti44 said:
Nem tervezed átrakni a főkő mögé? Talán kicsit sokat takar.

De igen sőtt már két további Seiryu is várja hogy betegyem az akiba. ;) Hétvégén legóztam kicsit és úgy néz ki kiegészítem a hegyvonulatot.

Azért várok még az átültetéssel mert féltem a növényt. Előbb leválasztottam egy tövet amit hátratettem kb 2 hete. Megnézem hogy regenerálódik és fejlődik. Ha működik a dolog a többit is hátrasorolom. Persze akkor jön a kérdés mi legyen helyette ami a szikla elé menne.... :roll:

Nah ez viszont most készült..

4917633688_a0708e172f_b.jpg


4917635018_976686d867_b.jpg


sajnos a vörös továbbra sem jön vissza... nah mind1 úgy látszik van amit csak én láthatok. :p :thumbup:
 
Luna said:
És Viktor megszelídíté vala a nagy ellenséget, az Blyxa japonicát. Ámen.

Bezony egy feladat kipipálva. ;)

Luna said:
Eszméletlen ez a vörös szín. Így jobban tetszik, mint a sima zöld.

Az az érdekes, hogy ez egészséges vörös. Láttam a neten a múltkor valami rózsaszín beütéses valamit amit red blyxának csúfoltak. Állítólag tápanyaghiányban néz ki úgy a növény. Nálam egész más a szitu. Kicsit hasonlít a tenellus vörös színeződésére. Ott is akkor történik ha nagyon jól érzi magát a növény. :thumbup:
 
Nagyon szépek a növények!!! :eek: :shock:
Jó nézni a változást, amin ez az aki át ment! ;)
 
oRphEus said:
Én többször átpakoltam a blyxát az akin belül, és nem volt gond, jól viselte.

Hát igen csak a bátorság hiányzik. ;)
Átültetésnél elég sokáig vegetál úgy vettem észre. Ráadásul lehet, hogy kicsit túl mélyre ültettem, a teljes gyökeres szárat behúztam a talajba.
 
Nagyon szép. Vik kellett valamit írnod nehogy lecsússzon a naplód a 2. oldalra? :lol:
Nagyon szépek ezek a razbórák sajnos nálam elhullottak. :roll:
 
Nekem ezek a mai képek tetszenek a legjobban eddig az aki képei közül. n1!

inadsz said:
Nagyon szép. Vik kellett valamit írnod nehogy lecsússzon a naplód a 2. oldalra? :lol:
Ez elég súlyos vád:D:D:D
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére