• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Cube Garden Mini M - az újrakezdés

Sajnos kicsit elhanyagoltam a heti 2 karbantartást és az akvárium büntetett. BBA megint befigyelt, de most még kezelhető.
Ennek örömére ma kapott az aki egy nagy matát most így fest..

5048486678_55e26dbb0d_b.jpg


5048492504_7278be2169_b.jpg


Reggeli mérésnél vízcsere után: GH: 5, KH 4, PH 6.9
 
viktorlantos said:
Sajnos kicsit elhanyagoltam a heti 2 karbantartást és az akvárium büntetett. BBA megint befigyelt, de most még kezelhető.

Úgy látom Vik, te nagyon szeretheted a kihívásokat :)
Egyébként az aki még mindig nagyon szép egészséges, különösen ilyen fotókkal ;) :thumbup:
 
atti76 said:
viktorlantos said:
Sajnos kicsit elhanyagoltam a heti 2 karbantartást és az akvárium büntetett. BBA megint befigyelt, de most még kezelhető.

Úgy látom Vik, te nagyon szeretheted a kihívásokat :)
Egyébként az aki még mindig nagyon szép egészséges, különösen ilyen fotókkal ;) :thumbup:

Köszike ;) A kihívások mindig jók, sokat tanul belőlük az ember.
Viszont tényleg átrendezés előtt van a kis és a nagy akvárium is. Esetleg valami ötlet mi az amit csináljak legközelebb?
 
Közben kaptam egy ilyen kérdést:

Ha végérvényesen össze kellene foglalnod,akkor mi volt az,ami leginkább hatott az ecsetalga ellen?Gondolom csak magától,mármint kézi rásegítés nélkül még ha (minden tökéletes!!!) is volna,akkor sem fog csak úgy leugrani a kövekről,max. ha sikerül őket levakarni,esélyt kaphatnak a nehezebb vissza fejlődésre!!??

Mivel sokan küzdünk ilyen algával, íme az én módszerem ami segített:

a csata mindig több fronton történik.

heti 2 vízcsere minden alkalommal 50%
világítási időm 6 óra, de csak azért mert 27 watt megy 20 literre. délután 5-től este 11-ig
CO2 3-4 órával start előtt. lámpaoltásig.
flowra figyelni, hogy ne hajtson ki sok gázt, éppen csak mozgatom a felszínt, ráadásul a túl erős flow egy kis akváriumban felkavarhatja a talajt ami algásodást okoz.
vízcserénél ADA Phyton git a kövekre csepegtetve amikor lent van a víz.
egyébként pedig naponta 0.8ml Easy Carbo befecskendezve a két alsó sziklámra amin leginkább megtelepedik az ecset. ez dupla carbo adagnak felel meg 20 literre. de ez meglehetősen hatásos.

etetésre figyelni nem túletetni.

nagyjából ennyi a trükk. ;)
 
A heti 2 vízcserével kicsit megúsztam és a sok állítgatás után úgy látom megint felütötte fejét a BBA, de majd elmegy....

Hétvégén viszont új lakók költöztek be a kis nanóba egy 10 fős CRS csapat képében. Imádom őket! Este kattintottam párat róluk, de ezek nem igazán a szokásos beállított fotók.
Azért aki hasonlóan hozzám feltöltődik a kis vörös/fehér lények láttán annak biztosan tetszeni fog.

5072289642_5a5a258fda_b.jpg


5072287198_35919260e1_b.jpg


5072284234_a040138c73_b.jpg
 
Hát most rajta vagyok a témán. Nagyon remélem hasonló dolog nem fog történni, de ezt sosem lehet biztosra tudni.
Kipróbálom a kis lényeken a teljes Mosura arzenált és aggódó szemmel figyelem a fejlődésüket.
 
Biztos tiltakozni is fognak ellene(Mosura) hogy rajtuk próbáld ki őket :D
A garnélák iszonyszépek külhoni vagy itthoni szerzemény?
 
Vasárnap.. úgyhogy photoparty... ;)

Gondoltam lecsattintom a nanót ha már vízcsere volt a hétvégén.

a szokásos beállítással...

5090794610_66e251c0dd_b.jpg


ez pedig auto white balance-al készült

5090197677_7cf64ca172_b.jpg


egy totál

5090201549_74f243684f_b.jpg


és egy difi csak úgy művészileg

5090199387_105255767e_b.jpg


azt el is felejtettem mondani, hogy alga van... ecset...
és pár napja nyírtam körbe a gyepet ezért ilyen gyatra most szinte levél nélküli ;)
 
Még mindig gyönyörű.
viktorlantos said:
és pár napja nyírtam körbe a gyepet ezért ilyen gyatra most szinte levél nélküli ;)
viszont a nyírás elmulasztása a komplett gyep felszakadásának kockázatát vonja maga után... :) sajnos tapasztaltam :p
 
Köszi ;)

N-emy said:
viszont a nyírás elmulasztása a komplett gyep felszakadásának kockázatát vonja maga után... sajnos tapasztaltam

Nanoban szerencsére kicsit máshogy működik. Kicsi a vízoszlop, nálam kis foltokban van HC is. nincs elég ereje akkor sem ha mondjuk 2cm magason hagyom.
De mindig megvizsgálom kézzel mennyire laza a szerkezete. Lehet egyébként sokat segített, hogy powder aljzat van fedőrétegnek, itt szinte minden gyökér bele tud kapaszkodni a talajba.
 
Lőttem én is pár fotót Viktor nano-járól, rendes optikával (Canon EFS 17-55 f2.8 IS :cool: ). :D ;). Ime:

viktor20101016.jpg

viktor201010162.jpg


Jól kijön, hogy a blyxának milyen hihetetlenül szép vöröses színe van. (Nem olyan "elizélt" fehéregyensúlyt használtam, mint amit V általában... Hanem színhelyes képet... :) ;) Elég az ADA hőmérő kékjét nézni...) Élőben látva még jobban megszerettem ezt a minimalista, nyitott terű stílust. Igazi japán feeling!
 
hehe hát igen én teljesen más beállításokkal fényképezek - hideg színek, pár dologban jó az is, de jól látszik, hogy elvesznek a színek időnként, ami különösen akkor nem olyan szerencsés ha vöröses növények is vannak.

egész jó fotók egy kezdőtől ;) :lol:
 
Egy kis helyzetjelentés....

Alga lassan visszahúzódóban ismét, bár most nem tudok olyan intenzíven harcolni velük a garnélák miatt.
Sajnos a 10 garnélámból 3 elment. 1 kiugrott 2 elpusztult a beköltözés után nem sokkal. A többiek szépen megvannak, növögetnek, remélem sikerül őket megtartani.

1 hete beizzítottam egy levegő porlasztást éjjelre és a CO2 startig. Volt egy Tetra légpumpám, de sajna nem volt szabályozható úgyhogy egy Schego Optimal váltotta. Ez maszek. Még a porlaszóra kell valami szexi megoldást találnom.

Pecástól kaptam Blyxa Aubertii-t ebből betettem hátulra néhány szálat, bár azóta is nézegetem, mert ez biza vallis nanának néz ki inkább. Annyira hasonlatos a levele. Csak ez nem olyan nagy mint ami nálam a nagy akiban is van.... noh mind1 figyelem még egy darabig aztán meglátjuk.

Tenerrumot kiszedtem a belekeveredett mohával együtt.

Hát így vagyok most a kiállítás miatt kicsit el volt hanyagolva az aki, ki kellene találnom, hogy végre mit akarok vele. ;)

5126711118_b09fe5cd55_b.jpg


5126108031_128c9275d1_b.jpg


Blyxa érdekes, hol bomlik hol növöget. Mondjuk a tápozásom valszeg elmarad attól ami kellene (NA Carbon miatt) és már jó ideje nem gyökértápopztam. Szerintem lassan egyébként is kikerülnek ezek a növénykék.
 
Egy jó ideje nem írtam már a naplóba. Az ok egyszerű. Időközben kicsit változtattam pár dolgon és most kezd majd csak beérni.
A garnélák miatt kicsit vissza kellett kapcsolnom a carbozásból. Kicseréltem a teljes szűrőanyagot is a NA Carbonról substrat pro-ra.

Az eredmény természetesen algásodás lett. Jött keményen BBA, de nagyon nem törődtem vele. Most pár változás miatt megint kezd vissszahúzódni.
A flow most nem az igazi - van holttér sajna - hát lett BGA - cyano. Kb. ezekkel telnek a napok és igyekszem vigyázni a garnikra. Jó lenne már egy hino nemzedéket felnevelni. ;)

5231918645_86877f46c4_b.jpg


Egy átrendezés már nagyon a küszöbön van, de mostanság sok a "meglepetés", ami kicsit elvonja az időt a saját hobbiról ;)
A HC annyira zöld volt, hogy kénytelen voltam lefotózni ;)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére