• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aqua Soil Amazonia talaj

ADA Amazonia 2014-03-10

Remek, köszönöm, közben megjött ma az amazóniám és neki is fogtam a talajváltásnak. Minden ki az akiból, kitakarít, amazónia be, növények újraültetése stb... ráment az egész napom :)
A végén rájöttem h elég lett volna kevesebb is az amazóniából, illetve a powder jobb lett volna látványra is meg ültetés szempontjából is, de a növények remélhetőleg úgyis eltakarják :)
Egy kérdés, az aki már viszonylag tiszta így pár óra után, de a vízfelszin nagyon foltos, ez el fog tünni idővel vagy nekem kell valahogy leszívnom?

Eltűnik, de a következő vízcserénél már nem lesz ilyen
 
Sziasztok !!
Azt szeretném meg kérdezni, hogy a 160L-es akváriumot eddig úgy van új amazoniával indítom első 2 hétben 2 naponta lesz 50%-os víz csere.
Kérdés: amazonia mennyire lágyítja a vizet kezdetben és utánna.A víz cserekor milyen tds értéket lőjek be.
TDS mérővel szoktam mérni eddig kb 120-150 et tartottam a 240L-be.
 
Sziasztok !!
Azt szeretném meg kérdezni, hogy a 160L-es akváriumot eddig úgy van új amazoniával indítom első 2 hétben 2 naponta lesz 50%-os víz csere.
Kérdés: amazonia mennyire lágyítja a vizet kezdetben és utánna.A víz cserekor milyen tds értéket lőjek be.
TDS mérővel szoktam mérni eddig kb 120-150 et tartottam a 240L-be.

Az első időben mindenképp nagyon lágyítani fog. Kipróbálhatod, hogy részben vagy egészben csapvízzel indítod az akit és 1-2 hét múlva kezded el keverni lágy vízzel.
Vagy járod a GA féle utat és lágy víz semmi más. GH booster 120-150TDS és nem méregeted utána csak cseréknél.

Én a lágy víz híve vagyok akármennyire is lágyítanak ezek a talajok. A benti ELOS aksinál is bejött hiába mondta nagyon Filipe, hogy inkább csapvizet hasznájunk
 
Az mitől lehet, hogy a drop checkerem akkor is világos zöld, ha nem megy a co2? (50%-os vízcsere után is)
Amazónia műveli ezt? Már akvárium indításnál is észrevettem h egyből bezöldült vagy akár sárgult is, pedig nem co2-ztem.
Ista féle lötty van benne, előtte lévő akiban jól működött. Mai vízcserénél kicseréltem a löttyöt is, de ugyanúgy bezöldült. Ne indítsam el a co2-őt akkor? Kell egyáltalán co-zni amég a napi vízcserék vannak?
 
Az mitől lehet, hogy a drop checkerem akkor is világos zöld, ha nem megy a co2? (50%-os vízcsere után is)
Amazónia műveli ezt? Már akvárium indításnál is észrevettem h egyből bezöldült vagy akár sárgult is, pedig nem co2-ztem.
Ista féle lötty van benne, előtte lévő akiban jól működött. Mai vízcserénél kicseréltem a löttyöt is, de ugyanúgy bezöldült. Ne indítsam el a co2-őt akkor? Kell egyáltalán co-zni amég a napi vízcserék vannak?

lehet érdemes lenne lecserélni a reagenst. nem tétel.
de addig is emeld ki a tesztert az akiból. ha rövid időn belül kékre vált akkor elviekben jónak kell lennie.
 
úgy kékre vált,ahogy írod! meg alapból is kék, mikor beleöntöm a DC-be az újat. Arra gondolok még h a kútvízbe elég oldott co2 van és azért csinálja? most 6 napos az aki és még napi vízcserék mennek
 
Sziasztok!
Némi tanácsra lenne szükségem. Olvasgattam ezt a fórumot, de biztos ami biztos kérdeznék. Most szeretném újraindítani az akimat. Új amazonia, új növényekkel, viszont az eddigi szűrő marad (normális, elegendő szűrőanyaggal, erős szűréssel), ami már 1 éve üzemel nálam, tehát be van járatva. Kérdés: Az új aljzat miatt mindenképp érdemes a napi vízcsere így is? Ha igen meddig? A mostani akiból 50% víz menne az új akiba, többi csapvíz. Továbbá indítás után a szokásos GA-s tápozás első naptól mehet? Köszönettel!
 
Beállt szűrővel elég 2-3 naponta is. Én úgy csinálnám, hogy két vízcsere 2 naponta, utána 3 naponta megint 3 és ezután már mehet a heti 1. Valamilyen baktériumkészítményt adagolhatsz a vízbe, hogy a talajban hamarabb induljon az élet.
 
Kb mennyi ideig lágyít az amazonia?
Lassan egy éve van csapvizes seiryus akiban és azt vettem észre, hogy 5 fokot lágyított a vasárnapi vízcsere óta... Ez lehetséges?
 
Kb mennyi ideig lágyít az amazonia?
Lassan egy éve van csapvizes seiryus akiban és azt vettem észre, hogy 5 fokot lágyított a vasárnapi vízcsere óta... Ez lehetséges?

Simán. Bár a Seiryu CO2 mellett azért keményebb ellenfél.
De a lágyítós tulajdonsága a talajnak sokáig megmarad
 
Simán. Bár a Seiryu CO2 mellett azért keményebb ellenfél.
De a lágyítós tulajdonsága a talajnak sokáig megmarad

Köszi!

Kicsit fura volt, hogy a vízcsere másnapján GH25 volt, tegnap meg 20. Vasárnap is rámérek vízcsere előtt, kíváncsi vagyok, mit fog majd mutatni a teszt.
 
Lenne egy olyan kérdésem hogy CO2 nélkül mennyire jó ez a talaj vagy nem lenne úgy igazi az egyensúly?
 
Lenne egy olyan kérdésem hogy CO2 nélkül mennyire jó ez a talaj vagy nem lenne úgy igazi az egyensúly?

Ha már megvan használd.
De ha nem tervezel különösebben sűrű burjánzó növényest, akkor vannak ennél egyszerűbb talajok is ami a célnak tökéletesen megfelel.
Akár a tápanyagok nélküli prémium aljzatok, pl Shirakura stb.
 
Ha már megvan használd. De ha nem tervezel különösebben sűrű burjánzó növényest, akkor vannak ennél egyszerűbb talajok is ami a célnak tökéletesen megfelel. Akár a tápanyagok nélküli prémium aljzatok, pl Shirakura stb.
Szeretnék sűrű, burjánzó növényzetet csak nem tudom co2 nélkül mennyire van értelme
 
Az aqua soil africanaról azt írják 5.9es pht csinál.Ez meddig tart és ettől ugye nem megy lejjebb?

Amm sorry hogy rossz topicba írtam :D
 
Sziasztok,

Újonc vagyok az oldalon :).
96l-es akváriumom cserélem kb 1 hónap múlva egy 100x45x55-re. 55cm lesz a magassága, 3cm-el a teteje alatt kezdődne a vízszint. 2cm Aqua Basis Plus-t és 5cm Amazonia-t tervezek. Érdemes lenne erre még raknom 0,5-1cm Powdert?
Úgy tervezem, hogy a basis plus-t 1-2 cm-en "körülvenné" az Amazonia, az üvegek mellett az esetleges áramlási dolgok miatt.
Viszont a kétségeim, ebben kérnék segítséget:
1. Ha bármilyen okból 1-2 év múlva a talajhoz kell nyúlnom, mit csináljak most (azaz az indításnál), hogy szétválasztható legyen a 2 talaj egymástól?
2. A Powder a későbbi talajcsere, bővítés bármi miatt 1:1-ben szerintem bele fog keveredni az Amazonia-ba, ez később gond lehet?

Köszi a segítségeteket előre is.
Az akvárium vegyes lesz, közepes fényerejű növényekkel, CO2 nélküli, 2075 és egy belső fogja szűrni, Micro-Macro és Easy Carbo tápozással.
Remélem mindent leírtam :)
 
Back
Oldal tetejére