• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aqua Soil Amazonia talaj

ADA Amazonia 2014-03-10

hogy ez normális a full originál is

Igen, a talajt nem arra tervezték, hogy nyomogasd, hanem hogy növényeket ültess benne :)
Nyilván vízben ha dekort préselgetsz rá valamennyit összemegy majd, de nem annyit mintha mindezt szárazon csinálnád. Vízben máshogy viselkedik minden.

Minden talaj ilyen. Felesleges nyomogatni, ezzel semmilyen tulajdonságát nem tudod lemérni :)
 
Igen, a talajt nem arra tervezték, hogy nyomogasd, hanem hogy növényeket ültess benne :)
Nyilván vízben ha dekort préselgetsz rá valamennyit összemegy majd, de nem annyit mintha mindezt szárazon csinálnád. Vízben máshogy viselkedik minden.

Minden talaj ilyen. Felesleges nyomogatni, ezzel semmilyen tulajdonságát nem tudod lemérni :)

Akkor jó, megnyugodtam. Remélem az átmosásnál nem fog szétporlani :D
 
Akkor jó, megnyugodtam. Remélem az átmosásnál nem fog szétporlani :D

Miért kell átmosni? Az új talajból így kimosod a hasznos tápanyagot, amit a növények nagyon jól használnának az első hetekben. Ettől minden atomgyors egy Amazoniával.
Ha használt a talaj akkor egy slagos átmosással meg lehet tisztítani, de egy új talajnál ez vétek.
 
Miért kell átmosni? Az új talajból így kimosod a hasznos tápanyagot, amit a növények nagyon jól használnának az első hetekben. Ettől minden atomgyors egy Amazoniával.
Ha használt a talaj akkor egy slagos átmosással meg lehet tisztítani, de egy új talajnál ez vétek.

Nem, írtam,hogy használt a cucc, természetesen új ADA talajt nem mosunk ki, ez alapszabály :)
 
Én is arra gondoltam,hogy valami tésztaszűrőben a víz alá teszem aztán csókolom, nem akarom dörzsölgetni, meg kavargatni, nehogy szétessen!
 
Én is arra gondoltam,hogy valami tésztaszűrőben a víz alá teszem aztán csókolom, nem akarom dörzsölgetni, meg kavargatni, nehogy szétessen!

Valami szita szerű dolog tök jó. Nagyon könnyen lejönnek a szennyeződések. Én eddig mindig akváriumban mostam ki ki sem vettem. Úgy is működött.
 
Javítsatok ki ha tévedek, de nekem ebből ami lejött az az, hogy végül is a használt Amazonia már sok tápanyagot nem tartalmaz a növények szempontjából pláne ha át van öblítve
 
Javítsatok ki ha tévedek, de nekem ebből ami lejött az az, hogy végül is a használt Amazonia már sok tápanyagot nem tartalmaz a növények szempontjából pláne ha át van öblítve

Nem tévedsz, a használtban már nincs benne az a tápanyag combo ami a teljesen újban benne van. Nem ereszt ki ammóniát.
 
Abszolút jó. Meg sznob is vagyok,hogy amazonia lesz az akvában :D Pont azért nem vettem mert van sok használt, ha vennék akkor az egészet újjal tölteném meg! :)
 
Abszolút jó. Meg sznob is vagyok,hogy amazonia lesz az akvában Pont azért nem vettem mert van sok használt, ha vennék akkor az egészet újjal tölteném meg!
Én szerintem újjal fogom kihasználom az első 2-3 heti tuningoló képességét a növények felé :D
 
Javítsatok ki ha tévedek, de nekem ebből ami lejött az az, hogy végül is a használt Amazonia már sok tápanyagot nem tartalmaz a növények szempontjából pláne ha át van öblítve

Allitolag a nitrogentartalmat evekig megorzi Tom Barr erre eskuszik
 
A tápanyagtartalom nagy részét elveszti a használat alatt. A fenti bejegyzés kifejezetten a nitrogéntartalomra vonatkozik.
 
Sziasztok!
Valaki tett fel korábban egy olyan kérdést, hogy lehetséges-e, hogy az Amazonia jelentősen lágyítja a vizet, de nem találtam rá választ, pedig szeretném tudni. Nálam is úgy tűnik, hogy sokat lágyított a vízen - ami persze jól jön - és a ph is alacsonyabb lett.
Szóval mi a helyzet ezekkel a paraméterekkel?
 
Ilyet találtam a neten erre vonatkozóan:

aquasoil.jpg


gugliban ada aqua soil-ra keress és a képtalálatok között megtalálod ezt a képet több helyen is, valahol cikk is tartozik hozzá úgy emlékszem.
 
Nah, mégis elmondom, milyen pancser vagyok.:X3:
Működő akiban cseréltem talajt Amazoniára. És hogyan? Naná, hogy a halak benne hagyásával. Az hagyján, hogy akárhogyan ügyeskedtem, lett nagy iszapfelhő. Egy feles vízcsere és a szűrő másnapra szép tisztává tette a vizet. AZUTÁN elolvastam a topicot, hogy ugye halakat, garnikat ne tegyünk bele, majd csak két hét elteltével. Igaz, nem is tettem bele egyet se, de ki se vettem őket. :(
Szerencsére szegény állatok teljesen gyanútlanok, mert ők még most sem olvasták el az infot. Kicsit ugyan csodálkoztak a nagy iszapviharon, de nem igazán vették a szívükre. Meglehetősen vígan vannak, kifejezetten élénkek, étvágyuk kiváló. Csütörtökön puccsoltam meg őket, de eddig még nem történt baj.:) Remélem, hogy ez így is marad. Vízcsere persze van naponta 50 l. Tudom, hogy ez sem sok egy nettó 400l-es akiban, de lágyítva ennyit tudok zökkenőmentesen megoldani.
Nem mértem nitritet, nitrátot, inkább nem stresszelem magam. De szemmel láthatóan mindenki nagyon elégedett, a növények szépen bubizgatnak és megjelentek az új hajtások, a temérdek korábbi ecsetalga visszavonulóban. A lakók meg heves udvarlással és vidám kergetőzéssel múlatják az időt ha épp nem kaja idő van.
Nem követni való példa, szerintem a bejáratott szűrő mellett a bolygók szerencsés együtt állása meg egyéb általam nem ismert tényezők összejátszása miatt nem lett senkinek semmi baja.
Üdv: Gordi
 
Ha működő szűrős akváriumba tetted be és nem óriási mennyiséget, akkor simán féken tartható egy jó szűréssel a kezdeti ammónia csúcs. Azért legközelebb inkább vedd ki őket egy vödörbe pár napra.
 
Az biztos, hogy többé nem próbálkoznék ezzel a módszerrel. Csak jó kis többletmunkát csináltam magamnak. Sokkal egyszerűbb lett volna az üres akiból kitelepíteni a fürdőkádba a népséget (diszkoszoknak nem lenne túl tágas a vödör :)) és "rendesen" belerakni az aljzatot. Vagy mobil albérletet keresni a lakóknak valami nagyobb hordó formájában, mert két hétig lavoározni nem lenne olyan vidám dolog. Azt hiszem ez már kiverné a családnál a biztosítékot. :D Nem lett volna az iszap vihar, és az ültetés is bizos könnyebb lett volna. Bár én ezt a részét így is élveztem, hála a tűhegyű csipesznek!
 
Back
Oldal tetejére