• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A vízcsere eszközei

Apropó vízcsere...
Az én vízelőkészítőmnek döglött hal szaga van... A Seachem Purigen regenerálás után öntöttem az öblítő vizébe és annak is döglött hal szaga lett... Alig lehetett megmaradni mellette.

Nektek is ilyen büdös? Ez természetes?

https://www.greenaqua.hu/hu/seachem-prime-vizelokeszito-250-ml.html
Ha kiöntöd a kb.-re felhasználd mennyiséget egy kis pohárba, vagy Easy Life ternék kupakjába, és abból adagolsz, akkor jó.
Ha vízzel érintkezik közvetlenül az egész falkon, egy idő után kénes illata lesz. Ettől még természetesen használható. Szerintem érdemes kiszámolni a szükséges mennyiéget és kiönteni, majd onnan adagolni. Valószínűleg első pár alkalommal, marad majd a pohárkában egy pici. Ezt ne öntsd vissza a falkonba, hanem add be a medencébe.

A leírtak a saját tapasztalataimból vannak, én így oldottam meg. Működik (nálam).
 
Ha kiöntöd a kb.-re felhasználd mennyiséget egy kis pohárba, vagy Easy Life ternék kupakjába, és abból adagolsz, akkor jó.
Ha vízzel érintkezik közvetlenül az egész falkon, egy idő után kénes illata lesz. Ettől még természetesen használható. Szerintem érdemes kiszámolni a szükséges mennyiéget és kiönteni, majd onnan adagolni. Valószínűleg első pár alkalommal, marad majd a pohárkában egy pici. Ezt ne öntsd vissza a falkonba, hanem add be a medencébe.

A leírtak a saját tapasztalataimból vannak, én így oldottam meg. Működik (nálam).

Ez lehetett, mert a kupakot elöblítettem mindíg és szerintem maradt benne pár csepp....
Évekig fog bűzölögni... :D
 
30L akváriumomba 5L kannákba készítettem eddig elő a vízcseréhez használt vizet.
Most szeretnék átállni a Seachem Prime vízelőkészítő használatára.
A gondom a következő.
"Alap adagolás. 1 kupak (5 ml) minden 200 liter friss vízhez"
Ha jól számolok, akkor 5L-het 0,12ml az adag. (még ha 10L-re váltok, akkor is csak 0,25ml)
Ezt mivel lehet/szoktátok kimérni?
~5 csepp?
Előre is köszönöm a választ.
 
30L akváriumomba 5L kannákba készítettem eddig elő a vízcseréhez használt vizet.
Most szeretnék átállni a Seachem Prime vízelőkészítő használatára.
A gondom a következő.
"Alap adagolás. 1 kupak (5 ml) minden 200 liter friss vízhez"
Ha jól számolok, akkor 5L-het 0,12ml az adag. (még ha 10L-re váltok, akkor is csak 0,25ml)
Ezt mivel lehet/szoktátok kimérni?
~5 csepp?
Előre is köszönöm a választ.

Fecskendővel, de lehet neked jobb választás a csepegtetős kiszerelés. https://www.greenaqua.hu/hu/seachem-prime-vizelokeszito-50-ml.html
 
Sziasztok,
Jobb topicot nem találtunk neki.

Ma teszteltünk egy rendszert, ami 2 OBI vödörből, egy 8mm-es gardena csőből, tésztaszűrőből, T40-es szivacsból, 2 csipeszből és egy 16/22-es megmaradt csőből áll.
A moha megnyírására tökéletesen bevált, a szivacs felfogta az összes levágott részt, a 16-os csővel pedig ki tudtuk egyenlíteni a két vödörben a vízoszlopot, így megkétszerezve a vágásra felhasználható időt.
Előnye: vízcsere nélkül elvégezhető a nyírás, mert vissza tudtuk önteni a leszívott és átszűrt vizet (3 körre volt szükség, de ebben benne van, hogy még nem vagyunk pro mohanyesők) :oops:
Hátrány: 2 emberes, mert figyelni kell a vödörre és a csőre, hogy minden okés legyen és ne ázzon el a lakás. :rolleyes:
vizcsere1.jpg vizcsere2.jpg
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,
Jobb topicot nem találtunk neki.

Ma teszteltünk egy rendszert, ami 2 OBI vödörből, egy 8mm-es gardena csőből, tésztaszűrőből, T40-es szivacsból, 2 csipeszből és egy 16/22-es megmaradt csőből áll.
A moha megnyírására tökéletesen bevált, a szivacs felfogta az összes levágott részt, a 16-os csővel pedig ki tudtuk egyenlíteni a két vödörben a vízoszlopot, így megkétszerezve a vágásra felhasználható időt.
Előnye: vízcsere nélkül elvégezhető a nyírás, mert vissza tudtuk önteni a leszívott és átszűrt vizet (3 körre volt szükség, de ebben benne van, hogy még nem vagyunk pro mohanyesők) :oops:
Hátrány: 2 emberes, mert figyelni kell a vödörre és a csőre, hogy minden okés legyen és ne ázzon el a lakás. :rolleyes:
View attachment 49931 View attachment 49932
En ezt szinten alkalmaztam,igaz szivacs helyet halhálóval,és 20l kanna--val,és egyedül!!
 
@Matyi javasolta, hogy dobjam fel a témát, hátha kijön belőle egy jókis megoldás.
A régi nagy medencémnél az RO víz direkt ment bele az akiba egy 20%-30%-os vizcserekor, mert nem nagyon hűtötte le a vizet. Az RO berendezésem 0.8 - 1 litert tud percenként. Most egy 64 literessel próbálkoznék és szinten a direkt feltöltés preferálnám a vödrözés vagy a kannázás helyett. De ha 50% vizcserét tervezek (30l) akkor a hideg RO víz (télen 10 Cesius nyáron mondjuk 15 celsius) lehűti az akvárium vizét rendesen amit a halak és a növények se bírnak ugye. Arra gondoltam, hogy közvetlen mehetne bele vagy a szűrő befolyó ágán bedugva az RO cső vagy egy T idomon keresztül ugyanúgy a befolyó ágon az Oase thermo szűrőbe és igy hamarabb felmelegítené a vizet mint ha csak a medencébe folyatném. De a bacikknak vajon jót tenne-e egy egy akváriumvíz + RO víz keverék direkt flush?
Hátha valakinek van már tapasztalata hogy közvetlenül engedi az RO vizet az akiba.
 
@Matyi javasolta, hogy dobjam fel a témát, hátha kijön belőle egy jókis megoldás.
A régi nagy medencémnél az RO víz direkt ment bele az akiba egy 20%-30%-os vizcserekor, mert nem nagyon hűtötte le a vizet. Az RO berendezésem 0.8 - 1 litert tud percenként. Most egy 64 literessel próbálkoznék és szinten a direkt feltöltés preferálnám a vödrözés vagy a kannázás helyett. De ha 50% vizcserét tervezek (30l) akkor a hideg RO víz (télen 10 Cesius nyáron mondjuk 15 celsius) lehűti az akvárium vizét rendesen amit a halak és a növények se bírnak ugye. Arra gondoltam, hogy közvetlen mehetne bele vagy a szűrő befolyó ágán bedugva az RO cső vagy egy T idomon keresztül ugyanúgy a befolyó ágon az Oase thermo szűrőbe és igy hamarabb felmelegítené a vizet mint ha csak a medencébe folyatném. De a bacikknak vajon jót tenne-e egy egy akváriumvíz + RO víz keverék direkt flush?
Hátha valakinek van már tapasztalata hogy közvetlenül engedi az RO vizet az akiba.
Olyan gyorsan, így sem fog felmelegedni a vized, lesz némi különbség. A bejövő RO víz elég sok a fűtőnek.
 
Az RO mondjuk 0.8l/ perc ami 48 liter/óra a szűrő meg tud mondjuk 900l névleges helyett töltettel egy kb. 250-300 litert? Az 5-6x-os hozam az RO-hoz képest. Szerintem hamarabb felfűti így a vizet egy 150w-os fűtő ha direktbe kapja a hidegvíz kombót nem?
 
Az RO mondjuk 0.8l/ perc ami 48 liter/óra a szűrő meg tud mondjuk 900l névleges helyett töltettel egy kb. 250-300 litert? Az 5-6x-os hozam az RO-hoz képest. Szerintem hamarabb felfűti így a vizet egy 150w-os fűtő ha direktbe kapja a hidegvíz kombót nem?
Szerintem a baciknak sem tenne jót ez a hidegvíz folyam, pláne télen, mikor 8-10 fokos víz jön be a házba. Ezt a hőfokot még egy 200W fűtő sem tudná olyan gyorsan felmelegíteni. Szűrő teljesítménye miatt nem lenne ideje felmelegedni, kihajtaná. Így a bacik kapják a hideget.
 
Az ozmózis topikban volt szó a hideg víz problémáról, bár teljesítmény miatt jött szóba, ott Rebal előtartály beiktatásán gondolkozott. Nem tudom, hogy egy plusz tároló beiktatásával mennyire tudnád orvosolni a gondot. Ha lenne sok helyem, én egy kisebb hordóba gyártanám le az RO-t, ha sürgős a töltés, akkor plusz fűtőt bele, és egy pumpával mehetne az akváriumba a melegvíz. Te pont ezt akarod kikerülni, szerintem amíg ennyire hideg van, nehezen megoldható.
 
De ha folyamatosan pumpálná a hordóból a vizet az akváriumba, akkor nem telne meg. Mármint elkezdi engedni mondjuk az 50 literes hordóba az RO-t, a fűtő fűti, amikor kb félig van, nyomni kezdi az akváriumba.
bocs benéztem a méretet, töröltem is a bejegyzést.
 
Értem, köszi a hozzászólásokat, akkor ez felejtős. Marad a kanna vagy az akvárium vízbe engedés és fűtés. ki kell tapasztalni! ;)
lenne egy megoldás, egy kis barkácsolással. Egy olyan tartályt barkácsolni amiből nem jön gyorsan ki a víz, es abban lenne a fűtő. Mondjuk egy spirálon keresztül, ami a tartályban van, hogy legyen ideje felmelegedni. Mint a pálinkafőzőknél.;):D
 
Back
Oldal tetejére