• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A vízcsere eszközei

srácok a RO hosszú idejű tárolását és a baktérium-penész problémakört illetően nincs senkinek ötlete?
 
srácok a RO hosszú idejű tárolását és a baktérium-penész problémakört illetően nincs senkinek ötlete?

Bent nem találkozunk vele. Lehet azért mert hosszabb időn át sosem tárolunk RO vizet.
Külön csövet használunk a leszívásra és feltöltésre. Így az RO cső mindig tiszta marad. Sosem volt szaga stb. Pedig van vagy 20 méter kábel a hordótól a feltöltőig.
 
Bent nem találkozunk vele. Lehet azért mert hosszabb időn át sosem tárolunk RO vizet.
Külön csövet használunk a leszívásra és feltöltésre. Így az RO cső mindig tiszta marad. Sosem volt szaga stb. Pedig van vagy 20 méter kábel a hordótól a feltöltőig.

nekem a hordóban van egy fix cső a pumpa és a tetőbe épített könyök elem közt. aztán persze a könyökről a tankig vezető csövet se szoktam leszedni :) de ez végülis megoldható könnyebben. ezen nem is érzek semmit, ez talán ki tud száradni. de a hordóban levő külső felületén van már bőven lerakódás.
 
Szervusztok!

Szeretném megszüntetni a vödrözést a vízcserénél. A leszívás rendben, Eheim aljzatleszívó meghosszabbított tömlővel. A RO vizet 20l-es kannákban tudom tárolni, ezekből kellene a vizet kb. a 6 méterre lévő akváriumba juttatni.
Kinéztem magamnak egy szárazon is működő szivattyút. (Atman AT 105) A szívó csövet így be tudnám dugni az edény száján, a szivattyú mellette lenne, a nyomóág menne az aksiba.(200L)
Az adatai:
Vízforgatás: 3000 l/h
Fogyasztás: 60 W
Max emelés: 3 m
Porlasztani tud: nem
KERÁMIA tengely, használható tengeri akváriumhoz is
Illeszthető hajlékony csövek:
- nyomó ág: 16/22 mm
- szívó ág: 19/27 mm

Szerintetek megfelelő lenne? A szivattyúzás elkezdéséhez elég feltölteni a szívóágat, vagy a teljes rendszert fel kell tölteni?
 
Jah igen és még egy praktikus megoldás. Ma már egy csomó embernél van Eheim Skim 350. Szóval nem kell azért egy pumpát venni, hogy vízcsere legyen. Elég rádugni a csövet a skim-re és hajrá.
Nem 1000lph, de azért jobb mint szívogatni a csövet. :)
Ezt,hogy érted?Hova kell dugni a csövet,bele a leszívó köze?
 
Szervusztok!

Szeretném megszüntetni a vödrözést a vízcserénél. A leszívás rendben, Eheim aljzatleszívó meghosszabbított tömlővel. A RO vizet 20l-es kannákban tudom tárolni, ezekből kellene a vizet kb. a 6 méterre lévő akváriumba juttatni.
Kinéztem magamnak egy szárazon is működő szivattyút. (Atman AT 105) A szívó csövet így be tudnám dugni az edény száján, a szivattyú mellette lenne, a nyomóág menne az aksiba.(200L)


Szerintetek megfelelő lenne? A szivattyúzás elkezdéséhez elég feltölteni a szívóágat, vagy a teljes rendszert fel kell tölteni?
A gond ott kezdődik, hogy ugyan ez szárazon is működtethető szivattyú, viszont ahhoz, hogy el tudjon indulni a csőben már víznek kell lennie, vagyis üres csővel nem fogja neked kiszívni a vizet az edényedből. Van valami hasonló atman pumpám, csak 1200liter/órás, annak nagyon gyenge a szívó oldali csőcsatlakozása, csak a csövek mozgatásánál letörtek a bajonettzáras csatlakozások a szívattyúról
 
A gond ott kezdődik, hogy ugyan ez szárazon is működtethető szivattyú, viszont ahhoz, hogy el tudjon indulni a csőben már víznek kell lennie, vagyis üres csővel nem fogja neked kiszívni a vizet az edényedből. Van valami hasonló atman pumpám, csak 1200liter/órás, annak nagyon gyenge a szívó oldali csőcsatlakozása, csak a csövek mozgatásánál letörtek a bajonettzáras csatlakozások a szívattyúról
Egy rövid szívóágra gondoltam, amit előtte teletöltenék vízzel, és úgy csatlakoztatnám. A nyomó cső végére csapot tennék, amivel szabályozni-elzárni tudnám a vízfolyást. Visszatérve az eredeti kérdésre is, elég csak a szívó ágat vízzel telíteni, vagy a nyomó ágba is vizet kellene tölteni? Van esetleg más ötlet az akvárium vízzel való feltöltéséhez "marmókannából"? Valaki másnak esetleg tapasztalat az adott típushoz? Az Eheim megfelelője túl drága lenne ilyen célra.
 
Szervusztok!
....
Szerintetek megfelelő lenne? A szivattyúzás elkezdéséhez elég feltölteni a szívóágat, vagy a teljes rendszert fel kell tölteni?

Jó lesz ez így, két dolog.
- 6 méter nem kevés, ráadásul - bár nem tudom mennyire magasra kell felnyomnia a vizet nálad a pumpának - sokszor eléggé határeset nagyobb magasságnál a vízhozam a pumpáknál (volt nálam olyan szárazon is üzemeltethető pumpa, ami elvileg 1.6 métert tudott emelni, na 1.30-nál már nem tudta felnyomni a hordóból a vizet az akváriumba, vissza is vittem a boltba :) ) Mondjuk az atmannál a 3 méter elég lesz szerintem még ráhagyással is.
- ha rám hallgatsz, beraksz egy csapot valahova a cső akvárium felőli részére, mert ahogy írtad, meg kell azért szívni a csövet amikor feltöltöd az akvát, hogy a pumpáig legyen víz a csőben, különben csak a szörcsögést hallgatod. :) Ráadásul így a kannacserénél is el tudod zárni a csapot, és nem folyik vissza az akvából a víz, nagyon praktikus, nekem is van csap.
 
Hello!

Ti hogyan és mivel cseréltek vizet?

Régen vödröztem, aztán a nagy akváriumomnál sok éve még egy kertitavi szivattyúval zúztam ki a vizet egy másfél collos gégecsövön át a WC-be. Brutál volt. Aztán a 60-as növényesnél visszaszoktam a kézipumpára és vödrözésre. Mostanra tört le a derekam annyira, hogy véget vetettem a módszernek, és egy 12/16-os tömlővel, meg egy gyári szifonnal kezdtem kísérletezni, ami a kádba vezet. A kezdeti vákuumot a vízcsap segítségével nyerem.

Épp azon töröm a fejem, hogy készítek egy strapabíróbb, nagyobb átfolyású, ügyesebb megoldást, mint az alábbi videón:



Roppant kényelmes ez a tapadókorongos toldalék, ami a visszatöltést segíti.
Az egész cuccot ragasztható vízvezetéktechnikai elemekből fillérekből ki lehet hozni, egyedüli bonyolító tényező az 5 centi átmérőjű plexi cső bolti minimum 2m-es "kiszerelése". (Ha valakit érdekel, még páran betársulhattok, akkor nem megy a kukába a plexi háromnegyede). A fenti ötletet kiegészítve még tennék a szifon tövére egy folytó csapot, hogy a kifolyás sebességét lehessen hangolni. A tömlőátmérőt még nem döntöttem el.

Szóval, milyen eszközöket használtok a vízcseréhez? Jöhet minden praktikus kütyü, barkácsolt flincflanc vagy obskurus módszer!

*hangos csurgatás a háttérben*
Szèp munka, milyen vizzel töltöd vissza ?

Tapatalkkal küldve az én HAMMER eszközömről
 
Hogyan lehet megoldani a vízcserét, ha a cserevíz hordója egy emelettel feljebb van a házban, mint az akvárium? A sima leszívócsöves megoldás nem tűnik jónak, mert a lezúduló víz szétverné a teljes akváriumot. A szivattyúval ugyanez a helyzet szerintem.
 
Hogyan lehet megoldani a vízcserét, ha a cserevíz hordója egy emelettel feljebb van a házban, mint az akvárium? A sima leszívócsöves megoldás nem tűnik jónak, mert a lezúduló víz szétverné a teljes akváriumot. A szivattyúval ugyanez a helyzet szerintem.
Nem tudom milyen vastag csővel tervezed tölteni az akváriumot, de nem lesz ott olyan hatalmas nyomás, vagy teszel bele egy csapot. De bekötheted a szűrőd szívó ágába is. Nálam pl ide van kötve a cső amivel, vízcserekor le és feltöltöm az akváriumot .
 
Hogyan lehet megoldani a vízcserét, ha a cserevíz hordója egy emelettel feljebb van a házban, mint az akvárium? A sima leszívócsöves megoldás nem tűnik jónak, mert a lezúduló víz szétverné a teljes akváriumot. A szivattyúval ugyanez a helyzet szerintem.
Én ezt használom, vederrel zúditom bele, nem kímélem. Nincs gond vele:
WP_20160913_19_39_26_Pro-2.jpg
 
Én ezt használom, vederrel zúditom bele, nem kímélem. Nincs gond vele:
View attachment 17249
Jó kis DIY ez, de nekem nem lesz jó. Nem igazán tudom még vizionálni, hogy hogyan fogom fentről leengedni a vizet az akváriumba.

Először is a "megszívós módszer" nem lesz jó, mert amikor a cső mindkét vége a helyén van, és én az alsó emeleten vagyok, megszívom a csövet, nem fogom tudni, hogy elindult-e lefelé a víz, és ha ott szívogatom, tuti, hogy nyakon önt.
 
Jó kis DIY ez, de nekem nem lesz jó. Nem igazán tudom még vizionálni, hogy hogyan fogom fentről leengedni a vizet az akváriumba.

Először is a "megszívós módszer" nem lesz jó, mert amikor a cső mindkét vége a helyén van, és én az alsó emeleten vagyok, megszívom a csövet, nem fogom tudni, hogy elindult-e lefelé a víz, és ha ott szívogatom, tuti, hogy nyakon önt.
Úgy, hogy a tölcsér helyett egy szelepet és egy tömlővéget csatlakoztatsz.
Mellesleg érzed, hogy elindult a víz, mert nyomja ki maga előtt a levegőt.
Vagy levödrözöd, s akkor nincs a tömlővel gondod. Ennyi.
 
Hogyan lehet megoldani a vízcserét, ha a cserevíz hordója egy emelettel feljebb van a házban, mint az akvárium? A sima leszívócsöves megoldás nem tűnik jónak, mert a lezúduló víz szétverné a teljes akváriumot. A szivattyúval ugyanez a helyzet szerintem.

Fogsz EBBŐL egy 25*25 cm-es darabot és erre engeded a vizet (csak fogjad, mert elúszik :) ), csodásan működik, és szépen széttereli a vizet.

B-terv. (Én ezt választanám.) Még egy - ideiglenes - hordó lent, slaggal fentről leszívod a vizet az alsóba, ebben bekevered a cserevizet, majd felnyomópumpával feltöltöd az akváriumot használva a bubisfóliát.
 
Hogyan lehet megoldani a vízcserét, ha a cserevíz hordója egy emelettel feljebb van a házban, mint az akvárium? A sima leszívócsöves megoldás nem tűnik jónak, mert a lezúduló víz szétverné a teljes akváriumot. A szivattyúval ugyanez a helyzet szerintem.
Fogsz egy PET palackot, széthasogatod az oldalát 10-15 helyen, rögzíted az akvárium oldalára, felülről meg mehet a víz bele, ahogy a csövön kifér. Nálam a manado talaj meg sem rezzen ezzel a módszerrel, pedig teljes erővel jön a csapból a víz! Katt a képre...
14265846484_56c3725af7_z.jpgFeltöltés by Bernvalner Péter, on Flickr
 
Fogsz egy PET palackot, széthasogatod az oldalát 10-15 helyen, rögzíted az akvárium oldalára, felülről meg mehet a víz bele, ahogy a csövön kifér. Nálam a manado talaj meg sem rezzen ezzel a módszerrel, pedig teljes erővel jön a csapból a víz! Katt a képre...
View attachment 17284Feltöltés by Bernvalner Péter, on Flickr

Bár az én módszerem 1612%-kal jobb, azért ez erősen jó megoldás ;) Grat!
 
Helló!
Elkezdtem én is keresni a megoldásokat, hogy lehetne 40-50 litert átszivattyúzni az akváriumba. Nem rég kipróbáltam, hogy a vizes hordót odavittem az akváriumhoz és a szűrő szívó oldali ágát beletettem a hordóba. Pár perc alatt átszivattyúzta az eheim 2075. Viszont ehhez hetente ki kéne szednem a befolyót, ami macerás, mert a cső hossza pontosan ki van mérve és pakolgatni kell. Nem lehetne valami olyan Y csapot rátenni, hogy lehessen váltani, hogy az akvárium befolyóból szívja a vizet, vagy a másik csőből (amit bele tudnék vezetni a hordóba)?

Skimmerem nincs (de azt is állandóan le kéne szerelgetni hozzá), egy újabb pumpát meg felesleges kacatnak érzek, főleg hogy ott van maga a szűrő.
 
Back
Oldal tetejére