• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A víz sózása. Kell vagy nem?

Tarakos

Kertész szaki
Sziasztok!

Még nem találtam erről a témáról semmit az oldalon.
Sokan mondják, hogy az édesvizet sem árt sózni egy kicsit, és én is használtam ezt egy időben.

Az tény, hogy az alga nagyon visszaszorult tőle, és a halakon sem látszott semmi gond.

Tehát a növényes akvarisztikában lehet, vagy inkább illik-e egy kevés sót is használni?
(természetesen jód mentes tengeri sót.)
 
Erre én is kíváncsi vagyok. Egy két növényfej, ha nyilatkozna az tök jó lenne.
Tévhit vagy sem? ideje tisztába tenni a kérdést :)
 
Úgy tudom, hogy a magas Na+ szint rontja a K+ felvételét a növényeknek. Ezáltal a konyhasó (NaCl) használata nem javasolt.
Ráadásul az Na+ szerepet játszik a növények szöveteinek ozmotikus nyomásánál, ezért a magas szint zavart okozhat.
Sajnos pont ezért nem alkalmas a méregdrága házi vízlágyítóm akváriumi használatra... :evil:

Persze kis mennyiségben elképzelhető, hogy nem ártalmas, de előnye egyáltalán nincs.
 
Sziasztok.Betegség esetén jól jöhet!8hónapig küzdöttem egy parazitával nem reagált nagyon a gyógyszerekre.2 hetente mindíg ugyan az;dörgölőzés,egy fehér pöty a halon,elpusztult.Mindíg visszatért és a dörgölőzés után az üvegen döglött 5mm hosszú 1mm vastag kukacok voltak dögivel! :evil: Aztán a kereskedőm mondta,hogy lassan vigyem fel a sószintet 30g/l-re.1.5kg sót tegyek (220l) a vízbe lassan napok alatt.2 hét után eltünt a parazita és azóta sem jött vissza! :twisted: Utánna még használtam vízcseréknél (10l/1evőkanál)de ma már nem sózom egyáltalán.Nekem ez a tapasztalatom a sózásról.Hali.
 
Back
Oldal tetejére