• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zseb akvárium - első próbálkozás (375l)

Nagyon szép az akid, gratula! Kérdésem az volna, hogy milyen arányban kevered az Ro és csapvizet? Így mennyi szokott lenni a karbonátkeménység? A CO2-t még mindig 2-3bubi/sec-mal tolod?
 
Nagyon szép az akid, gratula! Kérdésem az volna, hogy milyen arányban kevered az Ro és csapvizet? Így mennyi szokott lenni a karbonátkeménység? A CO2-t még mindig 2-3bubi/sec-mal tolod?
Nem keverem, kizárólag RO vízzel megy az akvárium, és visszasózásra kerül TDS szerinti 140 körülire. A CO2 inkább a 4-5 körülibe megy, de nem igazán lehet megszámolni értelmesen.
 
Kérhetünk képeket az akiról?
És kapunk is?:)
Hát most inkább csak kérhettek, mert nagyon trágya állapotban van, ez elmúlt pár hónapban sajnos a munka miatt el lett kicsit hanyagolva, de ha rendbe tettem, akkor rakok fel :)
 
Azt nem szívesen mutattam volna meg, hogy néz ki amikor le van amortizálva, de képzelje el mindenki magába mi történik ha az embernek a vízcserén tápozáson kívül nincs ideje 2 hónapig az akvárium felé nézni sem. Legyen elég annyi, hogy volt növény amit a neon csövek közül bányásztam le. Emellett a meleg is kicsit megviselte az akváriumot, bár amikor itthon voltunk ment a klíma, de azért a legmelegebb időben nem voltam itthon 2-3 napot, és 30 fokot is elérte a víz hőfoka.

De igazából nem is erről szól ez a mostani bejegyzés, hanem inkább kicsit Mátrix hangulatúan úgy fogalmaznám, hogy ami elkezdődik az véget is ér egyszer. És bár ez nem volt egy hosszú pályafutása egy akváriumnak, tekintettel a beleölt energiát és természetesen pénzt is, és egyik oldalról szomorú, hogy ez most elmúlik, a másik oldalról, az ok, vagy indok mégis örömteli.
Ez két dolgot jelent, az egyik, hogy igen, sajnos megszüntetésre kerül az akksi, mivel át kell alakítani a lakást, és a továbbiakban jelen formájában, helyén nem tud tovább működni. Ami mégis örömteli, hogy az átalakítás oka harmadik gyermekünk nemsokára történő megérkezése.
A bontásig mindenesetre még remélem egyszer top állapotba kerül, és egy klassz zárófotóval zárhatom le ezt a naplót.
Mindenestre addig is alább egy kép a jelenlegi állapotról, illetve egy kis amano etetés. És elsődlegesen itt jelezném, aztán majd a megfelelő helyen is meghírdetésre kerül, hogy a fenti okok miatt a technika, az élővilág, talaj, stb. nagy része is eladó sorba kerül (nincsenek egy évesek), úgyhogy privátban lehet érdeklődni. (szintén technikai okok miatt első körben az állatoknak szeretnék új helyet találni.
És a képek: 9572360760_af4b77d4bc_h.jpg
9572360760_af4b77d4bc_h.jpg

Amano parti:
9572360674_4d43e37f18_h.jpg
 
Back
Oldal tetejére