• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A víz keringése a külső szűrőkben

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Miután a külső szűrőkkel nemrég ismerkedtem meg, lenne egy kérdésem!?

Minden tipus alulra nyomja a koszos vizet?

Ha igen, akkor a szennyeződések az összes rekeszen keresztül áramlanak felfelé és azért kell nagyobb szemcsméretű szűrőközeg alul, hogy ne ott ülepedjen a legtöbb kosz, hanem a legtetején a perlon fogja meg?

Bocsánat a nagyon kezdő kérdés miatt, de nem találtam rá konkrét leírást (ha van, főleg rajzos, azt is szívesen fogadom)!

Köszönettel!

A.ttila
 
A szűrő alján van egy ülepítő rész a nagyja ide gyűlik. A nagy szemcseméret ezért kell alulra, hogy ne tömődjön el gyorsan. Ha mégis, akkor a víz kikerüli az eldugult szűrőközeget és megy tovább. Majd keresek róla fotót, csak most telóról nem egyszerű.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A. Kavicsos said:
Sziasztok!

Miután a külső szűrőkkel nemrég ismerkedtem meg, lenne egy kérdésem!?

Minden tipus alulra nyomja a koszos vizet?

Ha igen, akkor a szennyeződések az összes rekeszen keresztül áramlanak felfelé és azért kell nagyobb szemcsméretű szűrőközeg alul, hogy ne ott ülepedjen a legtöbb kosz, hanem a legtetején a perlon fogja meg?

Bocsánat a nagyon kezdő kérdés miatt, de nem találtam rá konkrét leírást (ha van, főleg rajzos, azt is szívesen fogadom)!

Köszönettel!

A.ttila

Pontosan így működik! A perlonig már csak a nagyon apró szennyeződések jutnak el.
Annyit tennék hozzá hogy alul kell a kerámiagyűrű mert az tereli a vizet szét a teljes felületre. Ha kihagyod a szűrő csak középen fog szívni.

(közben nigro mester megelőzött)
 
Talán csak a Sera szűrők működnek fordítva. Ezért nem szeretik őket.
 
Sziasztok!

Köszönöm Atti és Laci a válaszokat!

Régebben a saját elképzelésem szerint csináltam mindent (amikor nem sikerült utána az ellenkezőjét) így évek alatt kiderítettem mi hogy működik!
De kezdek öregedni és puhulni, a kreativitásomat az anyagi szintről a szellemi felé próbálom irányítani, ilyenkor jól esik néhány tapasztalt, rutinos Kolléga segítsége felgyorsítani a folyamatokat!

Köszönet mégegyszer Uraim!

Megyek összerakom az Atmant.

A.ttila
 
Szia Dani!

inadsz said:
Talán csak a Sera szűrők működnek fordítva. Ezért nem szeretik őket.

Jó hogy mondod!
Akkor ezért döglődött Júliánál egy hónap után!

Köszönetel!

A.ttila
 
A Serafil 900/1100/1300-ben alulról fölfelé megy a szűrés, bár ezek a régi Sera külső szűrők. Az újakat nem ismerem.
 
A Sera SeraFil Bioactive 130, 250, 400 szűrőkben fölülről lefelé megy a szűrés...................ezért nem is nagyon szereti őket a nép.
 
Most tértem át külső szűrő használatára, tehát nem sok tapasztalatom van ezzel kapcsolatban. Eddig egy bioszűrő anyagot is tartalmazó belső szűrőt használtam. Ennél a víz először egy perlonvattán ment át és utána a bioszűrőn. Ez logikus, mert így az egészen kicsi szennyeződések sem kerültek a bioszűrőbe. Így remekül működött. Ezzel szemben most azt látom, hogy a külső szűrőkben a perlonvatta az utolsó. Miért jó az, ha az összes szennyeződés bekerül a bioszűrőbe?
 
Most tértem át külső szűrő használatára, tehát nem sok tapasztalatom van ezzel kapcsolatban. Eddig egy bioszűrő anyagot is tartalmazó belső szűrőt használtam. Ennél a víz először egy perlonvattán ment át és utána a bioszűrőn. Ez logikus, mert így az egészen kicsi szennyeződések sem kerültek a bioszűrőbe. Így remekül működött. Ezzel szemben most azt látom, hogy a külső szűrőkben a perlonvatta az utolsó. Miért jó az, ha az összes szennyeződés bekerül a bioszűrőbe?
Én alulra (a víz útjába legelőre) vagy egy gyári szivacsot vagy valami olcsó kerámia gyűrűt tennék és tettem. Ez felfogja a mechanikai szennyeződéseket és utána a drágább bio szűrőanyagba nem jut annyi vagy egyáltalán semennyi mechanikai szennyeződés. Láttam olyat is Youtube-on, hogy valaki az ülepítő részt töltötte meg pl. Siporax-szal.
 
Én alulra (a víz útjába legelőre) vagy egy gyári szivacsot vagy valami olcsó kerámia gyűrűt tennék és tettem. Ez felfogja a mechanikai szennyeződéseket és utána a drágább bio szűrőanyagba nem jut annyi vagy egyáltalán semennyi mechanikai szennyeződés. Láttam olyat is Youtube-on, hogy valaki az ülepítő részt töltötte meg pl. Siporax-szal.
A kerámia gyűrű csak a nagy részecskéket fogja meg és a szivacs sem fog meg mindent. Azt nem értem, hogy ha már előszűrünk, akkor miért nem a perlonvattával, ami a legkisebb részecskéket is megfogja? Tudom, hogy az hamar eltömődik, de tökmindegy, hogy alul vagy felül teszi ezt, mindenképpen takarítani vagy cserélni kell.
 
A kerámia gyűrű csak a nagy részecskéket fogja meg és a szivacs sem fog meg mindent. Azt nem értem, hogy ha már előszűrünk, akkor miért nem a perlonvattával, ami a legkisebb részecskéket is megfogja? Tudom, hogy az hamar eltömődik, de tökmindegy, hogy alul vagy felül teszi ezt, mindenképpen takarítani vagy cserélni kell.
Vannak akik hozzád hasonlóan gondolkodnak (pl. a "másik" magyar növényes akváriumos fórumon), és ők is éppen a bio szűrőanyagok védelme miatt. Annyi gondot okozhat, hogy hamarabb eltömődik, mintha a "sor végén" lenne, ezért gyakrabban kell cserélni.
 
Vannak akik hozzád hasonlóan gondolkodnak (pl. a "másik" magyar növényes akváriumos fórumon), és ők is éppen a bio szűrőanyagok védelme miatt. Annyi gondot okozhat, hogy hamarabb eltömődik, mintha a "sor végén" lenne, ezért gyakrabban kell cserélni.
Köszönöm a válaszokat.
 
A kerámia gyűrű csak a nagy részecskéket fogja meg és a szivacs sem fog meg mindent. Azt nem értem, hogy ha már előszűrünk, akkor miért nem a perlonvattával, ami a legkisebb részecskéket is megfogja? Tudom, hogy az hamar eltömődik, de tökmindegy, hogy alul vagy felül teszi ezt, mindenképpen takarítani vagy cserélni kell.

Megnézném aki így használja rendszeresen..... Nem véletlenül tették a szűrőgyártók az utolsó (kilépő) rétegnek. Bár az is igaz, hogy vannak akik belső szűrővel kínozzák magukat úgyhogy lehet így is úgy is.

A vevői tapasztalatok alapján így sem szereti senki cserélni havonta a perlont. Pedig kell!
Ha ugyanez lent a dzsuvában lenne kb 1-2 hetente ki kellene szedni, attól függően mennyire koszos az akvárium vagy alultervezett a szűrés.

A perlonnak az apró szennyeződéseket kellene megfogni erre alkalmas. Az ülepítő felett csücsülni és a sárban ázni nem annyira az erőssége.

Más.... biológiai szűrőanyagot akkor látni brutál koszosan, ha már kb fél éve nem nyúltak a géphez. Elhanyagolt. És az ülepítőben felgyűlt hely már kevés a raktározáshoz.
A szűrőanyagod nem megy tönkre egy kis sártól, de a perlon igen.

Persze ettől még oda teszed a szűrőanyagokat ahova akarod :)
 
Kérdés, ha már létesült ez a topik: a szivacs tartalmú előszűrőmbe tudok rakni 1-2 réteg szűrőanyagot alulra még, pont azért tervezem ezt, hogy a víz áramlását megtörje és szétterelje a teljes szivacsfelületekre.
Erre olcsó kerámiagyűrű vagy bioball a jobb? Van mindkettő, holnap szűrőpuceva, szóval a jobb megoldást preferálnám. :)
 
Szerintem a bioball-nál minden jobb, jelen esetben a sima kerámiagyűrű is. Btw, ahogy a Tetra gyári kerámiagyűrűjét néztem, még azon is megtelepedtek a bacik.
(no offense: a bioball is hasznos, pl. oldalpolcos, vagy DIY szűrőben, ahol iszonyatos mennyiségben használhatod, de nem egy gyáriban, ahol pár liter áll a rendelkezésedre)
 
A biológiai szűrés szempontjából teljesen lényegtelen mit tud a bioball, arra ott a tetratec tele fullos szűrőanyaggal.

Nekem csak arra kell vagy a bioball, vagy a gyűrű, hogy megtörjem az áramlást az előszűrőben a szivacsok előtt, így hát nem pontosan arra válaszoltál, ami a kérdés volt. :)
 
Back
Oldal tetejére