• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A víz keringése a külső szűrőkben

Holnapra tolódik a szűrőpuceva és vízcsere, bioball fog menni bele, majd meglátom mit tud, egy hónapra rá úgyis pucolom újra az előszűrőt, akkor lehet berakom a kerámiát-
Hogy őszinte legyek, én nem szarozok, és a szivacs előszűrőt csapvízben kimosom mint állat, mert ennek csak mehanikai szűrés funkciója van, a Tetra1200-ban full Siporax meg Eheim Lav van, azt nem bántom csak évente.
Ilyen az előszűrőm (beépített pumpa nélküli, mert az nagyon gyenge kis vacak)

HW-602/HW-603 outside filter-sunsun group

Ennek az aljába akarok bioballt áramlásoszlatónak, át is variáltam, mert a legalsó durva szivacsot megkurtítottam, és a szűrő legtetejére perlon is megy mindig új havonta, így a Tetratecbe már elvileg mechanikai szennyeződésektől mentes víz jut csak.
(A sunsun előtt van egy 1300L/h külső pumpa még, így kb. a két szűrővel is megvan a minimum 1000L/h vízforgatás még fullra pakolt szűrőkkel is.)
 
Semmiről. Eddig elkerültük egymást a diszkoszokkal.

A disz kosz csak azért nem fordul nálad elő. mert túl tisztán tartod az akváriumodat, bezzeg én... :D
Pont ma cseréltem perlont, és a saját szememmel láttam, hogy nem kering, hanem (csordultig) áll a víz a szűrőmben.
Anno én is a tetejére tettem a perlont, de lehet, hogy megfordítom, mert jobban tetszik az Eheim 2426 fejjel lefelé. :D
+1, hogy a perlon és a nő legyen felül.
 
Back
Oldal tetejére