• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban

Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

viktorlantos said:
a túl erős frontüvegről visszaverődő áramlat szépen felkavarja az aljzatot és ha nicns már sűrű növényzet jön az algásodás...

Kavics aljzatom van ;)

viktorlantos said:
erre jön még az, hogy ha oxigénbubit, vagy co2-t is visz az áramlás akkor jelentősen rontja a látképet.

Nekem teljesen mindegy, hogy oldalról érkezik a CO2-O2 "porvihar", vagy hátulról... :) Mivel az AM reaktor teljesen alkalmatlan nálam a 100%-os beoldásra, viszont az előtéri növényeken CO2 hiányt vélek fedezni, így gondoltam megoldani.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Szerintem nem rossz a hátfali esőztető. Bár nem túl esztétikus, de igen jó hatásfokkal jut el az áramlás az előtéri növényekhez. Nálam pl. nagyon jól látszik a két körkörös áramlási zóna a parvula hajlásából. Manadom van, de azt sem tudta felkavarni. (Mondjuk tény, hogy nem kicsi az akvárium, a magassága is 50 cm.)

A kétoldali elhelyezést meg igen jól el kell találni, különben a két áramlat egymás ellen dolgozik.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Ráadásul a flow is csökkent így a hosszú dupla esőztetővel (a 2080-nál), hiszen kétszer annyi furaton oszlik el.
Persze 2 külön esőztetővel ellátott szűrőre ez nem vonatkozik.
Tehát jelenleg hátfalon 2080 full gázon, kétoldalt 2071+2073 félig halkítva. Nagyon enyhe látszólag így a flow, előtéri parvula alig moccan.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

ezért is írtam, hogy próbálgatni kell. mulm a kavicsban és a bazalton is van. ha valahol fel tudja kavarni, akkor ezt is felkavarja. akváriuma válogatja. a dekorhomok is szépen tud lebegni tőle az alsó harmadban.

Tehát jelenleg hátfalon 2080 full gázon, kétoldalt 2071+2073 félig halkítva. Nagyon enyhe látszólag így a flow

Ati karácsonyra lehet küldök neked még egy szűrőt :lol: :thumbup:
csak vicc volt persze. ;)
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

viktorlantos said:
ezért is írtam, hogy próbálgatni kell. mulm a kavicsban és a bazalton is van. ha valahol fel tudja kavarni, akkor ezt is felkavarja. akváriuma válogatja. a dekorhomok is szépen tud lebegni tőle az alsó harmadban.

Tényleg azt hiszed, hogy bárhol az akimban van bármiféle mulm 3700 liter/órás szűrésnél? :lol: :angel:
Egyébként eddig fullon ment, most vettem csak le a powert az átrendezésnél.



viktorlantos said:
Ati karácsonyra lehet küldök neked még egy szűrőt :lol: :thumbup:
csak vicc volt persze. ;)

Köszi, de már nem férne el...
:D
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Sziasztok!

Már elég sok minden megvan az új aksimhoz, szinte csak a növényekre várok. Egy Iwagumit szeretnék összerakni 160l-ben, szinte kizárólag alacsony, előtéri növényekkel.
Egy 1500l/h-s külső szűrő látja majd el a szűrést. Mivel az aki elég hosszú, és keskeny, 100x40x40-es, szerintem egyenletesebb az áramlás, ha a hátfalra rakom az esőztetőt. Olvastam, hogy többeknek elhordja a Manado-t a flow, ezért is gondoltam erre a megoldásra, mert nekem is az van. Vettem egy átlátszó plexi csövet, abból tervezem megcsinálni.
Jó lesz ez így szerintetek?
A szívó ágat osszam ketté egy Y csatlakozóval, és rakjam a két hátsó sarokba, vagy elég az egyikbe?
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Rakhatod így is, de az én akváriumom is ilyen hosszú és kényelmesen forgatom a vizet a keskeny oldalról. A szívóág kettéosztása sem indokolt még ekkora akváriumméretnél.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Köszi a választ! Visszaolvasva látom, hogy van aki ajánlja, van aki nem, szerintem most kipróbálom így, ha nem jön be, a hosszú csőből még mindig könnyebb rövidebbet csinálni, mint fordítva :)
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Én pont így vagyok! Holnap üzemelem be a külső szűrőt és először teszek egy próbát a hosszú falon, majd egy-két nap múlva a rövid falon is. Aztán majd elválik, melyik a nyerő :)
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Spok said:
Sziasztok!

Már elég sok minden megvan az új aksimhoz, szinte csak a növényekre várok. Egy Iwagumit szeretnék összerakni 160l-ben, szinte kizárólag alacsony, előtéri növényekkel.
Egy 1500l/h-s külső szűrő látja majd el a szűrést. Mivel az aki elég hosszú, és keskeny, 100x40x40-es, szerintem egyenletesebb az áramlás, ha a hátfalra rakom az esőztetőt. Olvastam, hogy többeknek elhordja a Manado-t a flow, ezért is gondoltam erre a megoldásra, mert nekem is az van. Vettem egy átlátszó plexi csövet, abból tervezem megcsinálni.
Jó lesz ez így szerintetek?
A szívó ágat osszam ketté egy Y csatlakozóval, és rakjam a két hátsó sarokba, vagy elég az egyikbe?

Az én véleményem az, ha egy szürőd van az esőztetöt és a beszívót is ugyan arra az oldalra rakjad! Nekem az a tapasztalatom hogy a hátfalra rakott esőztető csak két beszívóval müködőképes és ekkora akiban ez a szűrő tuti mozgatni fogja elöl a manadot!

És még valami! Ha úgy döntesz hogy oldalra rakod figyelj a az esőztetőn lévő lyukak számára és méretére! Negyven centin 1500L/H -nál elég sok lyukra lesz szükség hogy ne fogd vissza a szűrődet. Itt van a számítás: viewtopic.php?f=10&t=1132
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Nekem a lyukak mérete a gyári szűrőn sem jön ki! Tetratec EX700: 12 darab 0,2 centis furat van az esőztetőjén, és a szűrőcső átmérője 11,3 mm. A számítás alapján az szűrőcsőnél 1,002 a furatoknál pedig csak 0,376 ez a szám. És mivel a rövid falra szeretném, 3 furattal még meg is kell rövidítenem az esőztetőt! Bár semmiből nem tart némileg megnagyobbítani az esőztető furatait. Akkor ezt kell tennem ezek szerint?
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Biztos hogy 2 millis az a furat? Csak mert nekem sehogy sem jön ki az a 0,376 a furat átmérőjére.

Nekem egy hydor L20 /700lph 12mm átmérőn/ nyomja ki a vizet 12db 3mm lyukon. Hosszanti falon van, az akvárium mélysége 30cm, űrtartalma 40 liter körül. Van benne 10 liter manado, és ha nem megy teljes gázon akkor nincs manado mozgatás, full gázon már azért árkol picit.

0,15x0,15x3,14x12=0,85cm2
0,6x0,6x3,14=1,13cm2
Ha felfúrnám a 3 millis lyukakat 4-esre, akkor pedig: 0,2x0,2x3,14x12=1,5cm2 lenne, de nem fogom felfúrni mert befér még egy tag (bővíthető) az még 3 lyuk.
Ez alapján már tudsz viszonyítani. De én felfúrnám a lyukakat. Viszont mekkora az akvárium?
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

112 literes. Eddig egy belső Haile BT700-as szűrt, de most üzemeltem be a Tetratec 700-ast mellé. Már csak a növények helyét kell fixre belőni (Karácsonyig van időm) az áramlás miatt, utána mehet az ültetés. De mivel a rövid falra került az esőztető, 3 lyukat kellett kiiktatnom belőle, így már csak 9 van rajta, de megfúrtam őket picit.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Bénázásom rövid története...
Pár topikban már írtam, hogy az eddig üzemelő belső szűrőmhöz megjött végre a külső segítség, egy Tetra 700-as személyében :thumbup: Alapban úgy terveztem, hogy az egyik szűrő a bal sarokból szívja a vizet, a másik, belső pedig a jobb sarokból szedi össze a koszt. Kérdezgettem fűt, fát, hogy hogyan helyezzem el a két szűrőt, jött is a segítség, plusz a lényeg, ezt bizony ki kell tapasztalni, mivel nincs két egyforma aki! Láttam pár medencében, hogy az esőztető a hátfalra van feltéve, de arra gondoltam, a magas növényeimet ez biztosan a talajig nyomná, plusz a talajomat is átrendezné. Ezért ezt rögtön elvetettem, barkácsolásba fogtam, és a gyári esőztetőt berövidítettem a bal oldali rövid falra - mindössze 3 furatnyit kellett levágni az egyik csőből -, mondván, az tuti ott lesz. A belső szűrő meg átkerült a jobb oldali rövid falra (terv szerint), mélyen lentről nyomta az ellenkező oldalra a vizet. Valami azonban nem tetszett, hiába görcsöltem vele fél napot szombaton, meg egy kicsit délután, úgy éreztem, így nem jó. Ma reggeltől újra mellkasig turkáltam az akiban (a halaim örültek, hogy felkavarom kicsit a talajt és némelyik a kezemből csipegetett ki némi kajamaradékot - vagy mit :) ), egy oldalra került a külső és belső szűrők esőztetője, de így sem voltam maradéktalanul elégedett (plusz, így egy sarokból szedte össze a két szűrő a dzsuvát). Aztán Boooooo 126 literesében láttam egy képet, amin a hasonló két szűrőjének az esőztetője egyaránt a szemben lévő hosszú falon van elhelyezve és semmi földig hajlást nem látni a képeken - plusz írt is nekem, hogy tényleg rendben működik a dolog pár hónapja Nála. Na, tető le, külső szűrő esőztetőjét átfogattam a szembe falra, a belső szűrőt meg vissza tettem jobb oldali falra, de az esőztetőt a hátfalra szereltem fel...és láss csodát: pont olyan lett, ahogyan elképzeltem!!! Annyi bibi van a dologban, hogy a külső szűrő esőztetője érdekes módon 3 furatnyival rövidebb a kelleténél - barkácsolásom eredménye :clap: De most már tetszik az elrendezés, szóval lehet, hamarabb belevágok az ültetésbe :)
Hát ennyi! Köszönöm mindenkinek a segítséget és remélem, okulnak némelyek, hogy biz' nincs olyan, hogy valaminek tutibiztos helye van, ezért essünk neki és szedjük darabokra :D
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Mondják itt sokan hogy egyik rövid oldalra tesznek 2 esőztetöt egymás alá. Na most azt hogy csináljátok? Nem tudom elképzelni hogy fér el egymástól a kettő.
Másik meg az hogy ebben az esetben a szívóágakat hova érdemes tenni? Azt is ugyanarra az oldalra vagy mindkét oldalra egyet-egyet?
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

DobraPeter said:
Mondják itt sokan hogy egyik rövid oldalra tesznek 2 esőztetöt egymás alá. Na most azt hogy csináljátok? Nem tudom elképzelni hogy fér el egymástól a kettő.
Másik meg az hogy ebben az esetben a szívóágakat hova érdemes tenni? Azt is ugyanarra az oldalra vagy mindkét oldalra egyet-egyet?

Hidd el, meg lehet oldani, hogy egymás alatt elférjenek, eddig mindenkinek sikerült szerintem. Ha így teszed őket, akkor a befolyót is ugyan arra az oldalra tedd. Ha a hátfalon van végig hosszában az esőztető, akkor érdemes mindkét oldalra tenni őket.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Ha a hátfalra teszem végig hosszban az esőztetőt akkor ugye az lesz a gond hogy hova kerüljön a diffúzor hogy mindenhova eljusson a co2. Erre mi a tapasztalat? Jobb vagy bal oldalra ugye nem nagyon lesz jó. Egyik naplóban láttam olyat hogy akkor a difit is a hátsó falra középre. Szerintetek az mennyire jó megoldás?
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Sziasztok

Sry, ha kicsit off, de több topikot végigjártam, és konkrétan én is minimalizálni szeretném a ki és befolyócsovek számát, mert a CO2 bedolgozás miatt, megint nőne eggyel.
Szeretném elkerül, erre egy T/Y elosztó lenne a legjobb (azaz több) :)

De hol lehet ilyet beszerezni? Erre nem jöttem rá, vagy elkerülte a figyelmem.

Köszi
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

someday said:
Sziasztok

Sry, ha kicsit off, de több topikot végigjártam, és konkrétan én is minimalizálni szeretném a ki és befolyócsovek számát, mert a CO2 bedolgozás miatt, megint nőne eggyel.
Szeretném elkerül, erre egy T/Y elosztó lenne a legjobb (azaz több) :)

De hol lehet ilyet beszerezni? Erre nem jöttem rá, vagy elkerülte a figyelmem.

Köszi

Eheim forgalmaz ilyeneket. Írjál Viktoréknak, szerintem tudnak rendelni.
EH4006950_50_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Én ilyet találtam.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Sziasztok,

végigolvastam a topicot, de érdekelne egy konkrét eset egy nanoval kapcsolatban :). Nem éppen ideális méretű akvit készülök indítani, mivel egy picit magasabb(nem elég mély), annál, mint ami ideális lenne. 45x25x35cm tehát kb. 40l. A szűrő elég erős az akvi méretéhez képest Serafil900 (900l/h) az esőztető befolyó ágán lévő furatokkal szeretnék kombinálni, hogy ne legyen túl nagy orkán. :shock: A domborzatot tekintve hátfal felé és középre növekszik. Ezen körülményeket figyelembevéve vajon mi lenne a jobb? :shifty:
 
Back
Oldal tetejére