• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban

Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Sziasztok!

112l-es akváriumom hátsó hosszú falára szeretném az esőztetőt áthelyezni az oldalsó üvegről, mégpedig úgy, hogy kettő gyári esőztetőt egy gumicsővel összetoldanék. Így talán tényleg több co2 jutna az előtéri füveimnek is. Ha ezt így megoldom akkor szerintetek lényegesen gyengülni fog a flow? Megéri a bővítés? Vagy próba és majd kiderül? ( a szűrőm Eheim Classic 2217)
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Ha egy szűrőn lesz a kettő esőztető akkor kisebb lesz, de szerintem nem számottevően. Szerintem így az aki teljes hosszában meg lesz az áramlás.
Nálam is így van a 2080-al. Kisebb a flow de egyenletesebb mintha csak a rövid esőztetővel menne. A CO2 pedig egy másik szűrővel ugyanezzel a megoldással juttatom be az akiba.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Mekkora az a flow amiben a halak még otthonosan érzik magukat? Érdemes-e a szűrő csapjaival csökkenteni az áramlást?
(112-es akvárium Atman cf 1000-es szűrővel, neonok, ékfoltos razbórák kül. lazacok vannak benne)
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Ha jól van beállítva szinte mindegy. Nekem egy eheim 2073 van 72literben (1050lph) de volt az akiban együtt a jbl e 900 és a 2073 is, és nem volt nagy a flow.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

kope said:
Mekkora az a flow amiben a halak még otthonosan érzik magukat? Érdemes-e a szűrő csapjaival csökkenteni az áramlást?
(112-es akvárium Atman cf 1000-es szűrővel, neonok, ékfoltos razbórák kül. lazacok vannak benne)

Nálam ugyanekkora akiban egy Eheim 2071 és egy 2073 van teljes gőzzel (2000 l/h). Semmi gondot nem jelent ;) , folyamatosan úszkálnak, táplálkoznak (főleg neonok, galaxy razbórák vannak).
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

kope said:
Mekkora az a flow amiben a halak még otthonosan érzik magukat? Érdemes-e a szűrő csapjaival csökkenteni az áramlást?
(112-es akvárium Atman cf 1000-es szűrővel, neonok, ékfoltos razbórák kül. lazacok vannak benne)

Nyilván akik lassú folyású patakban élnek lehet nehezen bírják a gyors áramlást míg a gyors folyású patakok lakói tuti élvezni fogják. Nálam a gurámik inkább az aki lassabb vizein evickélnek, de a neonok előszeretettel lovagolják meg a hullámokat :D
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Ha az esőztető jól van elhelyezve, azaz megfelelően megforgatja az akvárium vizét, akkor nem tök mind1 hogy a szívóág hol van, szerintem csak arra kell figyelni hogy az áramlás közelében legyen.Vagy eddig tévedésben éltem?
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Üdv,


Ha két szűrőm van akkor a két esőztetőt, hogy érdemes elhelyezni?
Az aki hossza 70 cm.
Az jó lenne ha egymással szembe?
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Sziasztok!
Szereztem nemrégen egy CAL Efflux F2 kifolyót, és ma kipróbáltam. Egész más áramlást csinál mint a DIY esőztetőm, ami nem feltétlen baj, majd az idő megmutatja, hogy jobb e.
Valakinek van esetleg pozitív vagy negatív tapasztalata (vagy olvasott róla valamit) ezzel a kifolyóval. Illetve olvastam, hogy minimum 20g-hoz ajánlott, ami kb 76l én most 63-hoz használom, későbbiekben 54l-hez szeretném. Lehet ez gond?
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Köszi Viktor!
Ha jól értem kevésbé mozgatja a felszínt, viszont az alsóbb részeken erősebb, hát meglátjuk, tesztelem.

viktorlantos said:
Inkább a formájuk miatt lehet gond. A tölcsér kiképzés és irány miatt lehetnek bosszúságok néhány üvegnél.
Nézd meg ezt és az aláírást: http://www.flickr.com/photos/jfravn/4502364918/
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Nah eltelt pár nap, eddig nincs rossz tapasztalatom a CAL Efflux F2ről. Mióta használom sárgászöldes a dropchecker, előtte valószínüleg túl volt mozgatva a felszínem.
Ahogy néztem a videót az ADA galériáról, ott sincs nagyobb felszínmozgatás. Lehet, hogy mert ők levegőztetnek este?
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Geris said:
Nah eltelt pár nap, eddig nincs rossz tapasztalatom a CAL Efflux F2ről. Mióta használom sárgászöldes a dropchecker, előtte valószínüleg túl volt mozgatva a felszínem.
Ahogy néztem a videót az ADA galériáról, ott sincs nagyobb felszínmozgatás. Lehet, hogy mert ők levegőztetnek este?

Nem minden akiban egyforma náluk sem. Van amiben gyengébb, van amiben erős áramlás van. De éjjel kötelező jelleggel levegőztetnek.
Ha nem megfelelő a jelenlegi áramlás az úgyis hamarosan kiderül. Algák formájában vagy, hogy szagosodik a vized ;)
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Sziasztok!

Új setupot tervezek. 20 literbe inkább valami ryoboku jelleget. Ehhez van egy 2211es külső szűrőm. A tapasztalatok alapján esőztetővel vagy befolyóval lehetne jobb vízmozgatást elérni? Illetve ha befolyó akkor a hagyományos vagy a Jet? Ha valakinek van bármi tapasztalata szívesen fogadom.

Előre is köszi: Namtar
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Teljesen mindegy. 20 liter kicsi, nem ezen fog múlni, hogy milyen típusú beömlőt alkalmazol.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Sziasztok!

Két teljesen egyforma külső szűrő be- és kifolyó ágait hogy érdemes elhelyezni? Esetemben 2db Eheim Prof3 2073-ról van szó egy 200 literes akváriumban. Viktor akváriumában láttam egy nekem nagyon tetsző megoldást miszerint a bal- és a jobb oldalfalon van elhelyezve 1-1 ki és befolyó ág. Ez jól működő megoldás, vagy célszerűbb a hagyományos egy oldalra mindent felállást választani?
Az akvárium közepén lesz majd valami fa-növény kompozició ami akadályozhatja az áramlást, az akvárium bal és jobb oldala viszonylag "kopár" lesz.

A segitséget előre is köszi!

Üdv: Levi
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Levi85 said:
Sziasztok!

Két teljesen egyforma külső szűrő be- és kifolyó ágait hogy érdemes elhelyezni? Esetemben 2db Eheim Prof3 2073-ról van szó egy 200 literes akváriumban. Viktor akváriumában láttam egy nekem nagyon tetsző megoldást miszerint a bal- és a jobb oldalfalon van elhelyezve 1-1 ki és befolyó ág. Ez jól működő megoldás, vagy célszerűbb a hagyományos egy oldalra mindent felállást választani?
Az akvárium közepén lesz majd valami fa-növény kompozició ami akadályozhatja az áramlást, az akvárium bal és jobb oldala viszonylag "kopár" lesz.

A segitséget előre is köszi!

Üdv: Levi

Én a hosszú akvárium miatt használtam ezt a megoldást. 120cm-t áttolni egy szűrőnek (vagy akár kettőnek), hogy az aki tele van növénnyel és dekorral nem egyszerű dolog. Mondhatni ritkán működik. Ha egy oldalon lett volna minkét szűrőm az egyik oldal szenvedett volna a különböző algásodásoktól. Viszont ha nincs ekkora akváriumod ez a probléma nem is nagyon jelentkezik. Már egy 90cm széles akit is meg tudsz mozgatni 1 oldalról.

Ez is olyan mint a CO2 beoldás. Próbálgatni kell nálad melyik használható a legjobban. 200 liter épp a határon van, szóval lehet játszani kell vele. De a 2 oldaliban még nem csalódtam.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Éjszakai tanácsadás! :)
Köszi a gyors reakciót, NON-STOP Akvakertész support line.
A két oldali nekem azért lenne jobb mert a szekrényből is rövidebb csővel tudnám odavezetni a szűrőt, és látva hogy a te akid milyen krisztálytiszta egy ilyen középre pozicionált dekorációval szerintem én is ezt a megoldást választom. Egyedül az egyenletes CO2 beoldás lesz érdekes, de majd pakolgatom aztán majd elválik hol jó. A középen elhelyezett dekoráció mögött mennyi helyet érdemes hagyni? Gondolom ha teljesen ráépitem a hátlapra, ott össze fog gyűlni a bomlástermék. 5-10cm elég?
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

Nálam egyáltalán nem vált be a kétoldali esőztető (80x35x40), ugyanis az előtéri parvula egyszerűen nem kap elég CO2-t. A flow biztos elégséges :) , de sem difivel sem reaktorral nem vált be. A parvula elindul, szépen terjeszkedik, majd 3-4 hét után rendre bealgásodik. Most a hátoldali felhelyezést próbálgatom, de elég nehéz 3 külső szűrővel összehozni...
Egyébként így a flow se túl természetes, minden növény bukik előre.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumba

nah pont ezt az előre forgatást nem igazan javaslom max kis akváriumknál. azon kívűl, hogy full erővel előre tolja a háttérnövényeket ami eleve nem szép, a túl erős frontüvegről visszaverődő áramlat szépen felkavarja az aljzatot és ha nicns már sűrű növényzet jön az algásodás... erre jön még az, hogy ha oxigénbubit, vagy co2-t is visz az áramlás akkor jelentősen rontja a látképet.

szóval vagy oldalt 1 szűrővel, vagy oldalt kettővel mint Ndee akiján is volt korábban, vagy egymással szemben oldalt. hátfalra rakott esőztető, ha kicsi az akvárium, vagy nem elég mély, de a szűrő erős, akkor tuti recept az algásodásra.
 
Back
Oldal tetejére